עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתאם ל-DSLR או מצלמה לדובסוני?

תגובות מומלצות

צהריים טובים!

אחרי שבעזרתם לי לבחור את הטלסקופ הראשון שלי (וגם לתקן אותו אחרי שהוא הגיע), ואחרי כמה חודשים של צפייה בשקיקה בשמיים, אני רוצה להתחיל גם לצלם חלק מהדברים שאני רואה.

עד כה הצלחתי לצלם בצורה מדהימה את הירח באמצעות מאונט שמניח את הפלאפון על העינית (הזדמנות מעולה להמליץ על Celestron NexYZ!), ניסיתי גם את צדק ושבתאי אבל בלי הצלחה ממש בגלל שהעיניות המתאימות בדרך, אבל אני רוצה להתחיל לצלם גם DeepSky, ערפיליות וכד׳.

יש לי טלסקופ SkyWatcher Heritage 150P עם אורך מוקד של 750מ״מ ועם מאונט Virtuoso GTi. אני יודע שזה לא הסטאפ המושלם לצלם בו DeepSky, אבל אני רוצה להתחיל לנסות ולראות כמה אני נהנה מהתהליך לפני שאשקיע כסף גדול יותר, כי אני ממושמע ומקשיב לפוסטים שלכם 😅.

כעת אני רוצה לקנות Mount ל-DSLR שלי (קנון 80D), וקצת לא מבין מהם החלקים שאני צריך לקנות ואיך אני יודע שהם יתאימו לטלסקופ שלי, ובכלל האם עדיף לי את זה או להשקיע עוד טיפה במצלמה של ZWO או משהו בסגנון.

אשמח לעצתכם!

נערך היום על-ידי OmerDayan
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• OmerDayan changed the title to מתאם ל-DSLR או מצלמה לדובסוני?

אני לא ממש מבין בצילום עם DSLR, אבל נראה לי שיהיה לך עדיף כבר באמת לקנות איזו ZWO. אפילו הבסיסית ביותר. מאחר ויש לך כבר עקיבה, תוכל לעשות איתה EAA די בקלות. אם בא לך להשקיע באמת את המינימום - לך על מצלמת SVBONY SV105 אבל ה-EAA שתוכל לעשות איתה יהיה ממש בסיסי, אז עדיף אולי כבר להוציא יותר על ZWO.

כמובן שאתה חייב לקחת בחשבון למה לחבר אותה - כאשר לפטופ יהיה הכי כדאי.

נקודה קטנה לגבי מה שכתבת - הטלסקופ שלך בקוטר 150 מ''מ. 750 מ''מ הוא מרחק המוקד, או האורך - לא הקוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 31 דקות nirzon אמר:

אני לא ממש מבין בצילום עם DSLR, אבל נראה לי שיהיה לך עדיף כבר באמת לקנות איזו ZWO. אפילו הבסיסית ביותר. מאחר ויש לך כבר עקיבה, תוכל לעשות איתה EAA די בקלות. אם בא לך להשקיע באמת את המינימום - לך על מצלמת SVBONY SV105 אבל ה-EAA שתוכל לעשות איתה יהיה ממש בסיסי, אז עדיף אולי כבר להוציא יותר על ZWO.

נקודה קטנה לגבי מה שכתבת - הטלסקופ שלך בקוטר 150 מ''מ. 750 מ''מ הוא מרחק המוקד, או האורך - לא הקוטר.

תודה על התשובה המפורטת!

והשכלתי, אתקן 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 32 דקות nirzon אמר:

האם יש דרך לדעת שמצלמה מסויימת מתאימה לטלסקופ שלי? האם אמור להיות להן קוטר מסויים, או מתאם שאמור לחבר את המצלמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל DLSR ודובסוני לא הולכים ביחד בגלל שצריך מרווח יחסית גדול לפוקוס - הרבה פעמים צריך או להשתמש בארלו או לשנות את גובה המראה.

שנית ספציפית Heritage 150/130 באים עם פוקוסר שמסובבים אותו הוא מתאים עוד פחות ל־DLSR בגלל הסיבוב. מצלמה קטנה שנכנסת לעינית תהיה יותר נוחה.

לכן בהחלט עדיף מצלמה ייעודית. כמו מצלמות ASI ZWO בקוטר 1.25 אינץ' או מצלמת SVBony sv105 שהיא האופצייה הזולה (כ־150₪)  אבל מוגבלת ותאפשר לצלם בעיקר כוכבי לכת ב־DSO בהירים כמו צבירים כדוריים ערפילית הטבעת, המשקולת באיכות בינונית.

אבל פה השאלה כמו ניסיון באופן כללי יש לך כי כדאי לצבור ניסיון ויזואלי לפני שנכנסים לצילום.

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, ניסיון בצילום יש וגם ניסיון עם הטלסקופ בכללי הספקתי לרכוש כמעט מדי ערב בחודשים האחרונים.

אם אני כן מעוניין לקנות ZWO - איזו מומלצת להתחלה? האם 224MC או 178 יספיקו? או שיש לכם המלצות טובות יותר בטווח מחירים של עד 400$?

לדוגמה ראיתי את זאת, שנראית מתאימה ועם חיישן של 6MP שזה נראה יחסית הרבה בהשוואה למצלמות אחרות בטווח, השאלה היא אם היא מתאימה למטרה?

והאם נדרש ציוד נוסף בשביל להתאים את המצלמה ל-DSO?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה OmerDayan אמר:

נכון, ניסיון בצילום יש וגם ניסיון עם הטלסקופ בכללי הספקתי לרכוש כמעט מדי ערב בחודשים האחרונים.

אם אני כן מעוניין לקנות ZWO - איזו מומלצת להתחלה? האם 224MC או 178 יספיקו? או שיש לכם המלצות טובות יותר בטווח מחירים של עד 400$?

לדוגמה ראיתי את זאת, שנראית מתאימה ועם חיישן של 6MP שזה נראה יחסית הרבה בהשוואה למצלמות אחרות בטווח, השאלה היא אם היא מתאימה למטרה?

והאם נדרש ציוד נוסף בשביל להתאים את המצלמה ל-DSO?

מה שחשוב יותר בבחירת המצלמה זה גודל הפיקסל וגודל החיישן.

ב-EAA (עבור DSO) כדאי לכוון לרזולוציה של סביבות 1 שנית קשת לפיקסל ושדה של לפחות 0.5 מעלה על 0.3 מעלה.

בצילום פלנטרי תצטרך ברלו בכל מקרה אז הבחירה של הברלו תהיה בהתאם למצלמה כדי להגיע ליחס מוקד שהוא בערך פי 5 מגודל הפיקסל.

המצלמה 385MC נראית לי מתאימה ובתקציב. עבור EAA רזולוציה של 1 שניה לפיקסל ושדה של קצת יותר מ-0.5x0.3°. בצילום פלנטרי תצטרך ברלו של x4 ואתה מסודר. אולי יהיו דעות והמלצות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 דקות Yossi Zamir אמר:

ב-EAA (עבור DSO) כדאי לכוון לרזולוציה של סביבות 1 שנית קשת לפיקסל ושדה של לפחות 0.5 מעלה על 0.3 מעלה.

בצילום פלנטרי תצטרך ברלו בכל מקרה אז הבחירה של הברלו תהיה בהתאם למצלמה כדי להגיע ליחס מוקד שהוא בערך פי 5 מגודל הפיקסל.

המצלמה 385MC נראית לי מתאימה ובתקציב. עבור EAA רזולוציה של 1 שניה לפיקסל ושדה של קצת יותר מ-0.5x0.3°. בצילום פלנטרי תצטרך ברלו של x4 ואתה מסודר. אולי יהיו דעות והמלצות נוספות.

תודה על התשובה המפורטת!

מעניין, קצת ההפך ממה שחשבתי, הרזולוציה שלו נמוכה יותר, האם זה לא אמור לפגוע באיכות התמונה משמעותית?

בנוסף, האם יש המלצה לפילטר כלשהו שיוריד את זיהום האור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Yossi Zamir אמר:

אני חושב שעדיף לקנות את ה678 באותו מחיר. יש לה סנסור קצת יותר גדול, היא תהיה בול לפלנטרי עם ברלו 2 (יותר פשוט מאשר ברלו 4), ועם binning 2X2 היא תתן רזולוציה של 1.1 שניות קשת לפיקסל לeaa. מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת!

מעניין, קצת ההפך ממה שחשבתי, הרזולוציה שלו נמוכה יותר, האם זה לא אמור לפגוע באיכות התמונה משמעותית?

בנוסף, האם יש המלצה לפילטר כלשהו שיוריד את זיהום האור?

הרזולוציה כפי שאתה מתייחס אליה כמעט חסרת משמעות (כמות הפיקסלים). מה שקובע את רמת הפירוט זה ה-image scale, מה הגודל הזוויתי שכל פיקסל מכסה בשניות קשת. אז למה לא לכוון ל-image scale בעל ערך נמוך ככל האפשר? שתי הסיבות העיקריות הן שרמת הפירוט או יכולת ההפרדה, בכל מקרה מוגבלת ע"י הראות האסטרונומית (seeing) וגם שמצד שני ככל שהערך גבוה יותר המערכת רגישה יותר, ויותר אור מהאובייקטים העמומים שאנחנו מחפשים יגיע לכל פיקסל בזמן נתון. לכן ערך של 1 נחשב טוב ככלל אצבע. בשדות רחבים אפשר גם יותר ואם רוצים רמת פירוט גבוהה בגלקסיות וערפיליות קטנות אז אפשר גם פחות.

להתמודדות עם זיהום האור אני יכול להמליץ על פילטר Optolong UHC, הוא טוב גם לויזואלי. יש זולים יותר ויקרים יותר אבל אני חושב שביחס עלות-תועלת הוא אחד המוצלחים.

לפני 3 דקות שחר רייש אמר:

אני חושב שעדיף לקנות את ה678 באותו מחיר. יש לה סנסור קצת יותר גדול, היא תהיה בול לפלנטרי עם ברלו 2 (יותר פשוט מאשר ברלו 4), ועם binning 2X2 היא תתן רזולוציה של 1.1 שניות קשת לפיקסל לeaa. מה אתה אומר?

מסכים, לא חשבתי על האפשרות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,
בגלל שאורך המוקד של הטלסקופ שלך יחסית ארוך והחצובה הי  ALL-AZ, יהיה מאוד קשה לעשות איתו DeepSky ועוד יותר עם המצלמות הקטנטנות.
א' יהיה קשה להתמקד באובייקט (תצתרך לעשות plate solving),
ב' סנסור קטן קולט מעת מאוד אור - ולכן אם האובייקט לא בהיר צריך יותר חשיפה
ג' החצובה לא משוונית אז יש field rotation, ובטלסקופ ניוטוני זה יותר בעייתי כי לכוכבים בהירים יש ספייקים והם יסתובבו...

מציע לך להיכנס לכאן ולראת את הפריים https://astronomy.tools/calculators/field_of_view/ כל הDSO הפשוטים יותר, כגון אנדרומדה, חגורת אוריון או פליידס לא יכנסו לך לפריים. מה שכן מתאים לסט-אפ הזה זה globular clusters כמו M13.

בכל זאת, לא להתיאש, יש כמה אפשרויות:
1. תקנה מצלמה עם סנסור קטן כמו מה שהמליצו כאן, תצלם מכתשים בירח, את כובי הלכת ותנסה קצת DSO או EEA. ותהנה
2. תקנה מצלמה יעודית עם סנסור גדול יותר כמו ASI533MC (או PlayerOne Saturn-C), ASI585MC (או PlayerOne Uranus-C)
יותר יקר, אבל אחלה מצלמות. ותהנה
3. DSLR (או יותר נכון mirrorless), הייתרון זה שלסנסור APS-C יש שטח בערך פי 10 יותר גדול מהמצלמות מאופציה 1 ופי 2.5 או 5 יותר מהמלצמות באופציה 2. חוץ מזה, זה יותר פשוט, כי לא צריך מחשב.
החיסרוות זה המשקל (ולכן עדיף mirrorless) ושזה לא מתאים ל EEA.  
הבעיה שהפוקוסר של הטלסקופ שלך מאוד מוגבל מבחינת חיבוריות. אבל אולי T-ring כזה יעזור: https://www.aliexpress.com/item/33003345157.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.31b6a20aWxR16r&algo_pvid=ca9d0b83-50fb-4274-bc30-dfa4ba0885cf&algo_exp_id=ca9d0b83-50fb-4274-bc30-dfa4ba0885cf-13&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000027817317603"}&pdp_npi=2%40dis!ILS!32.11!26.32!!!!!%402100bb5116660678693625890e53a2!12000027817317603!sea&curPageLogUid=qDr7PbY5jcQ8

מכניסים עיינית לתוך הצינור כדי שאפשר יהיה להגיע לפוקוס.

לפני שאתה קונה מצלמה הכי חשוב לבדוק שיש אפשרות ל-intervalometer (כלומר אפשרות לצלם סט של תמונות אוטומתית)

מקווה שעזרתי יותר ממה שבילבלתי 🙂 
תהנה 

נ.ב. יש לי QHY290C כמו אופציה 1, PlayerOne Saturn-c כמו אופציה 2, וCanon EOS-M3 כמו אופציה 3
אז אם אתה רוצה אפשר להיפגש ולנסות כל אחת מהאופציות כדי שתראה מה מתאים לך יותר.

נערך היום על-ידי Daniel Arad
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת מפורט, ברור ונכון. רק כמה הערות.

לפני 24 דקות Daniel Arad אמר:

ב' סנסור קטן קולט מעת מאוד אור - ולכן אם האובייקט לא בהיר צריך יותר חשיפה

זה לא קשור לגודל הסנסור, אלא לגודל הפיקסל. ליתר דיוק, לimage scale של המערכת (שילוב טלסקופ ומצלמה).

לפני 27 דקות Daniel Arad אמר:

כל הDSO הפשוטים יותר, כגון אנדרומדה, חגורת אוריון או פליידס לא יכנסו לך לפריים. מה שכן מתאים לסט-אפ הזה זה globular clusters כמו M13.

זה נכון, אבל בשביל להכניס חלק מהאובייקטים שציינת צריך מערכת שונה בתכלית ויקרה בהרבה.

בנוסף לזה, לא חסרים אובייקטים שנכנסים בפריים עם מצלמה פלנטרית. צבירים כדוריים, כמו שציינת, אבל גם הרבה מאוד גלקסיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-16.10.2022 at 14:48 OmerDayan אמר:

צהריים טובים!

אחרי שבעזרתם לי לבחור את הטלסקופ הראשון שלי (וגם לתקן אותו אחרי שהוא הגיע), ואחרי כמה חודשים של צפייה בשקיקה בשמיים, אני רוצה להתחיל גם לצלם חלק מהדברים שאני רואה.

עד כה הצלחתי לצלם בצורה מדהימה את הירח באמצעות מאונט שמניח את הפלאפון על העינית (הזדמנות מעולה להמליץ על Celestron NexYZ!), ניסיתי גם את צדק ושבתאי אבל בלי הצלחה ממש בגלל שהעיניות המתאימות בדרך, אבל אני רוצה להתחיל לצלם גם DeepSky, ערפיליות וכד׳.

יש לי טלסקופ SkyWatcher Heritage 150P עם אורך מוקד של 750מ״מ ועם מאונט Virtuoso GTi. אני יודע שזה לא הסטאפ המושלם לצלם בו DeepSky, אבל אני רוצה להתחיל לנסות ולראות כמה אני נהנה מהתהליך לפני שאשקיע כסף גדול יותר, כי אני ממושמע ומקשיב לפוסטים שלכם 😅.

כעת אני רוצה לקנות Mount ל-DSLR שלי (קנון 80D), וקצת לא מבין מהם החלקים שאני צריך לקנות ואיך אני יודע שהם יתאימו לטלסקופ שלי, ובכלל האם עדיף לי את זה או להשקיע עוד טיפה במצלמה של ZWO או משהו בסגנון.

אשמח לעצתכם!

היי עומר. מסכים בגדול עם מה שרשמו החברים מעלי.

עם זאת יש עוד אופציה שמתחברת לשאלה הראשונה שלך - אם המטרה היא ממש לצלם ולהוציא תמונות אסתטיות, אז אמליץ לדלג כרגע על מצלמת אסטרו עם הדובסוני הקיים ולהשתמש ב dslr שלך עם טראקר סטייל star sense או משהו בסגנון.

צילום עם דובסוני זה אפשרי (יותר לכיוון eaa) אבל זו חוויה מעט מוגבלת עם תקרת זכוכית נמוכה. לדעתי מצלמה עם סנסור גדול פלוס עקיבה משוונית תהיה קרובה יותר מבחינת חוויה ותוצאות לצילום אסטרונומי אמיתי, וגם יותר זולה. זה פחות מתאים לצילום פלנטרי בגלל אורך המוקד הקצר (אם כי מאוד אפשרי), אבל ב DSO זה יהיה עולם אחר.

את הטראקר כמובן תוכל למכור בהמשך אם תחליט לגדול. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התשובות העמוקות והמלמדות!

החלטתי ללכת על שילוב של ההמלצות - לנצל את זה שיש לי כבר עקיבה (גם אם חלקית מאוד) ולקנות את ה-ZWO ASI678MC, כפי שהציעו שחר ויוסי, ומאונט ל-DSLR שהוא בעלות אפסית, ולהתחיל לחקור ולנסות, בתקווה להתקדם משם גם בטראקר, וכמובן גם במצלמה ובטלסקופ כשאצבור את הניסיון.

אשתף בתמונות ברגע שיגיע הציוד.

שוב המון תודה, אין עליכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי ללכת על שילוב של ההמלצות - לנצל את זה שיש לי כבר עקיבה (גם אם חלקית מאוד) ולקנות את ה-ZWO ASI678MC, כפי שהציעו שחר ויוסי, ומאונט ל-DSLR שהוא בעלות אפסית, ולהתחיל לחקור ולנסות, בתקווה להתקדם משם גם בטראקר, וכמובן גם במצלמה ובטלסקופ כשאצבור את הניסיון.

שים לב שאם אתה רוצה לצלם פלנטרי איתה, אתה צריך ברלו 2 (קישור לאחד זול יחסית, שעושה עבודה מעולה ביחס למחיר).

בנוסף, כדאי לקנות גם פילטר uv/ir cut בשביל צילום פלנטרי. בזה אני משתמש, גרסת 1.25" מספיקה.

נערך היום על-ידי שחר רייש
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות OmerDayan אמר:

בהצלחה!

מנסיון, אין דבר כזה עלות אפסית ב-Astrophotography, זהו טור אינפיניטסימלי שמתבדר לאינסוף 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות שחר רייש אמר:

בנוסף לזה, לא חסרים אובייקטים שנכנסים בפריים עם מצלמה פלנטרית. צבירים כדוריים, כמו שציינת, אבל גם הרבה מאוד גלקסיות.

אכן, לא חסר מה לראות בשמיים: Cocoon Nebula, Thor's Helmet, Dumbbell Nebula, גלקסיות כמו M101, M81,  ועוד... כל אלה נכנסים לפריים. 
אבל למי שרק מתחיל זה מאוד קשה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...

שלום לכולם,

אז קיבלתי את המצלמה (יחד עם הברלו והפילטר שהמלצתם לי עליהם, כי אני ממושמע) והתחלתי לצאת לגינה כמעט כל יום ולנסות לראות מה אצליח לתפוס (רחוק מהבית יהיה קשה, סטודנט שנה א׳ בכל זאת 🥲).

הצלחתי לצלם את צדק, שבתאי ואפילו את מאדים, אבל כשאני מנסה לפנות ל-DSO אני נתקל בכמה מכשולים שאשמח לתובנות שלכם בהן:

1. פוקוס - כשאני מכוון את הטלסקופ על, נגיד, ערפילית אוריון, אני רואה כתם עגול ומטושטש בצורת עיגול חלול ולבן, שנראה כמו המראה של הטלסקופ (דובסוני..). אני משחק עם הפוקוס (הידני, לצערי, זה מאוד מייגע), ולא מצליח להגיע לחדות. יכול להיות שאני עושה משהו לא נכון? האם יש דרך להוסיף משהו על גבי החור של העינית שיאפשר מנעד רחב יותר לפוקוס?

2. לפעמים בתמונות רואים גריד (ובחלק מהמקרים גם מאוד בבירור). הבנתי שזה קשור לפעולה שנקראת bayering או de-bayering, אבל אשמח לשמוע מכם לעומק מה זה ואיך נמנעים (או איך מורידים אתו ב-post processing).

זה לא נראה כמו פיקסול של התמונה, כי אם מסתכלים מרחוק רואים שזה בבירור רק בחלק מהתמונה ולא בכולה.

תמונה להמחשה (מוגדלת):

image.png.55996c192484b6c4ed6834ecffcd1de7.png

מעבר לזה, בכללי אשמח לקבל מכם תובנות או הפניות למדריכים לגבי איך מתחילים עם DSO, לא הצלחתי למצוא משהו מקיף מספיק למתחילים שהוא לא ״איך לצלם שמיים עם DSLR".

תודה מראש, ותודה על הליווי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות OmerDayan אמר:

1. פוקוס - כשאני מכוון את הטלסקופ על, נגיד, ערפילית אוריון, אני רואה כתם עגול ומטושטש בצורת עיגול חלול ולבן, שנראה כמו המראה של הטלסקופ (דובסוני..). אני משחק עם הפוקוס (הידני, לצערי, זה מאוד מייגע), ולא מצליח להגיע לחדות. יכול להיות שאני עושה משהו לא נכון? האם יש דרך להוסיף משהו על גבי החור של העינית שיאפשר מנעד רחב יותר לפוקוס?

עם איזה מצלמה ניסית לצלם את ערפילית אוריון? אם השתמשת בdslr, כנראה שחסר לך backfocus. תנסה לפתוח את המוטות של הטלסקופ לא עד הסוף.

לפני 4 שעות OmerDayan אמר:

2. לפעמים בתמונות רואים גריד (ובחלק מהמקרים גם מאוד בבירור). הבנתי שזה קשור לפעולה שנקראת bayering או de-bayering, אבל אשמח לשמוע מכם לעומק מה זה ואיך נמנעים (או איך מורידים אתו ב-post processing).

לפי הצבעים של התמונה שלך, נראה שהdebayer עבד טוב. איך עיבדת את התמונה? עם איזה תוכנות? אני מניח שקצת denoise ברג'יסטקס יפתור את הבעיה.

לגבי הדרכה בצילום dso דרך הטלסקופ, יש פה אחרים יותר מנוסים ממני שיוכלו לענות לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 שעות שחר רייש אמר:

עם איזה מצלמה ניסית לצלם את ערפילית אוריון? אם השתמשת בdslr, כנראה שחסר לך backfocus. תנסה לפתוח את המוטות של הטלסקופ לא עד הסוף.

השתמשתי במצלמה החדשה שקניתי, ZWO ASI 585MC שהמליצו עליה בשרשור. עדיין רלוונטי? לנסות לשחק עם המוטות?

לפני 11 שעות שחר רייש אמר:

לפי הצבעים של התמונה שלך, נראה שהdebayer עבד טוב. איך עיבדת את התמונה? עם איזה תוכנות? אני מניח שקצת denoise ברג'יסטקס יפתור את הבעיה.

השתמשתי ברג׳יסטקס, האמת. אני אנסה לערוך מחדש עם denoise, כנראה שלא השתמשתי בזה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 53 דקות OmerDayan אמר:

השתמשתי במצלמה החדשה שקניתי, ZWO ASI 585MC שהמליצו עליה בשרשור. עדיין רלוונטי? לנסות לשחק עם המוטות?

מהתמונה של צדק (אחלה תמונה, אגב) נראה ששם כן הצלחת להגיע לפוקוס. צילמת את צדק עם בארלו? אם לא, אז אותו פוקוס יתאים גם לאוריון. אם כן, אז הפתרון שהצעתי רלוונטי, תנעל את המוטות קצת לפני הסוף.

לפני 55 דקות OmerDayan אמר:

השתמשתי ברג׳יסטקס, האמת. אני אנסה לערוך מחדש עם denoise, כנראה שלא השתמשתי בזה מספיק.

בעניין הזה, לי יותר נוחה תוכנה שנקראת astroSurface. היא יותר פשוטה ואינטואיטיבית, וגם הdenoise שם יותר קל לשימוש (שורה אחת להגדיר, ולא 6). אבל גם ברג'יסטקס אפשר לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים