עבור לתוכן
  • צור חשבון

שנה טובה וסיכום שנה ראשונה של צילום

תגובות מומלצות

שלום חברים, הרבה זמן לא כתבתי פה 🙂

עברה שנה מאז שהתחלתי לצלם. מהתחלה מאוד רעועה, היום אני כבר מגיע לתוצאות די מספקות וכבר צילמתי עשרות מטרות ברמה כזו או אחרת.
בתקופת הקיץ צילמתי כל לילה במשך כמעט 3 חודשים רצוף.
הסיכום עלול להיות ארוך אז אני אגע רק בנקודות שנראות לי חשובות. 

החצובה: iOptron Gem28

ההתחלה לא הייתה משהו אבל לא גרועה כמו ביקורות אחרות שראיתי. נקודת המוצא שלי הייתה ממוצע עקיבה של 0.8-0.9 RMS. רק אחרי כמה כיוונונים שככלו גם לפרק את החצובה לגמרי הגעתי לעקיבה מעולה.
זה התחיל בכיוון הלחץ של גלגלי השיניים על בורג התולעת שנתן שיפור של 0.1-0.2 בממוצע אבל עדיין לא הייתי מרוצה.
אחרי חפירה בכל פורום אפשרי מצאתי רמז. מסתבר שהמנועים הפנימיים מוחזקים עם שני ברגים, ובהרבה מקרים הם מהודקים מדי מה שיוצר זווית ולחץ מיותר על הגומיה.
לתקן את זה הייתי צריך לפרק את כל החצובה לגורמים אבל ברגע שהסתיים הניתוח הזה, הגעתי לתוצאות עקיבה מעולות. לדוגמא:

image.png.cff7f5e3ce6539d785f8b4a3c6164b1f.png

הסקופ עצמו:

HyperStar הוא כלי נהדר למי שיש סבלנות. הבעיה שכל פירוק והרכבה דורש כיוון מחדש של העדשה מה שהפך למעייף מהר מאוד.
אשתי המדהימה פינקה אותי בסקופ חדש ליום הולדת: Askar FRA400 ומאז ההייפרסטאר יושב בקופסא.
אני אכתוב מתישהו ביקורת מלאה על האסקר אבל בינתיים אגיד שאני נהנה ממנו מאוד.

עריכה:

כנראה האלמנט הקריטי ביותר. PixInsight זו תוכנה מורכבת והרבה פעמים מתסכלת. עברתי על עשרות אם לא מאות מדריכים, חלקם בתשלום ואני עדיין לומד טכניקות חדשות על בסיס יומי.
האמת שהשיפור נראה בכל תמונה חדשה שאני עורך. יש סרטונים ומדריכים מדהימים ושווים ביותר שאשמח להפנות אליהם אם מישהו מעוניין.

הנה התמונה האחרונה שצילמתי וערכתי שדי מסכמת את כל מה שלמדתי בשנה האחרונה. עריכה של צילום עם פילטר פס-כפול לפלטת הצבעים של האבל.

SH2-101 The Tulip Nebula
Askar FRA400 f/5.6
ZWO ASI533MC
Optrolong L-Extreme
219 * 180s = 10hr 57m
Stacked and Processed in PixInsight
Bortle8

image.png.28c78519a194f8e741dab20e89502495.png

מאחל לכם שנה טובה, חתימה טובה, שמיים נקיים ושתשארו סקרנים.

רון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 weeks later...

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information