עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש במטען נייד לטלפון להפעלת טלסקופ ממונע

תגובות מומלצות

שלום לכולם, יש לי טלסקופ ממונע 8se ואני מחפש דרך כמה שיותר ניידת ונוחה להפעיל אותו. שימוש ב-8 סוללות AA לא נראה לי ממש מספיק למרות שזה מאוד נייד.

יש לי מטען נייד LI-ION לטלפון עם הטענה מהירה וחשבתי להשתמש בו כי הוא ממש קטן ונוח אבל אני לא בטוח אם הוא בכלל מתאים לזה, הנה המפרט שלו:

Output Power : 20W(MAX)

Capacity : 12000mAh/44.4Wh

Input : DC 5V = 2A

Output 1 : DC 5V = 2A

Output 2 : DC 5V = 3A     DC 9V = 2A     DC 12V = 1.5A

לפי האתר של סלסטרון אלה הדרישות:

Power Requirements: 8-AA batteries (not included) and 12 VDC-750 mA (Tip positive)

ממה שאני מבין, למטען הנייד שלי יש יציאה של 12V עם זרם של 1.5A, זה יכול להתאים לדרישות? זה לא בעייתי שהזרם גבוה יותר מהדרישה (אם זה יכול לפגוע בטלסקופ)?

במידה וזה מתאים, האם אני צריך אביזרים נוספים כדי שזה יעבוד (כבל ובקר כוח למשל)?

ראיתי את הנושא הזה 👇 שעזר לי מאוד, אבל המוצרים שמופיעים שם כבר לא זמינים.

אשמח לעזרתכם, תודה רבה וסוף שבוע נעים 🤗

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק קניתי step-up שמעלה מ־5V ל־12V באמזון - עוד לא בדקתי (כי AZ GTi עוד לא הגיע) אבל לפני מה שקראתי/שמעתי אמור לעבוד.

https://www.amazon.com/dp/B073N17HMZ?th=1

אבל כיוון שלא בדקתי אני לא יכול להמליץ על הדגם

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 5 דקות Artyom אמר:

אני בדיוק קניתי step-up שמעלה מ־5V ל־12V באמזון - עוד לא בדקתי (כי AZ GTi עוד לא הגיע) אבל לפני מה שקראתי/שמעתי אמור לעבוד.

https://www.amazon.com/dp/B073N17HMZ?th=1

אבל כיוון שלא בדקתי אני לא יכול להמליץ על הדגם

תודה רבה על התגובה, האם יש לי צורך לקנות כזה אם למטען הנייד יש כבר יציאה של 12V?

בלי קשר אשמח לשמוע עדכון על המוצר כשיגיע, נראה כמו פתרון מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 דקות ariel אמר:

ממה שאני מבין, למטען הנייד שלי יש יציאה של 12V עם זרם של 1.5A, זה יכול להתאים לדרישות? זה לא בעייתי שהזרם גבוה יותר מהדרישה (אם זה יכול לפגוע בטלסקופ)

אני לא יודע בוודאות אם אתה יכול לחבר ישירות את המטען הנייד שלך לחצובה, אבל אני כן יכול לומר שאפשרות לספק זרם גבוה יותר היא לא בעיה. החצובה לוקחת כמה שהיא צריכה.

הבעיה שיכולה להיות היא אם המתח לא מדויק למה שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 דקות ariel אמר:

האם יש לי צורך לקנות כזה אם למטען הנייד יש כבר יציאה של 12V?

אויייי... פספסתי, סליחה. לא צריך כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה ariel אמר:

תודה רבה על התגובה, האם יש לי צורך לקנות כזה אם למטען הנייד יש כבר יציאה של 12V?

בלי קשר אשמח לשמוע עדכון על המוצר כשיגיע, נראה כמו פתרון מעניין

הי אריאל,

השאלה לא רק אם הסוללה שלך מוציאה 12 וולט, אלא גם אם מדובר במקור מתח יציב. ישנה חשיבות לכך שהמתח שייצא יישאר קבוע ככל הניתן - אני בהתחלה הפעלתי את המכשירים שלי בלי מייצב, מה שגרם לחלקם לעשות restart באמצע הפעולה בגלל שינויי מתח. לכן הייתי ממליץ לך לקנות מייצב - זה הלינק באמזון למייצב שאני משתמש בו (דורש הרכבה בסיסית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 18 שעות שחר רייש אמר:

אני לא יודע בוודאות אם אתה יכול לחבר ישירות את המטען הנייד שלך לחצובה, אבל אני כן יכול לומר שאפשרות לספק זרם גבוה יותר היא לא בעיה. החצובה לוקחת כמה שהיא צריכה.

הבעיה שיכולה להיות היא אם המתח לא מדויק למה שצריך.

לפני 18 שעות Artyom אמר:

אויייי... פספסתי, סליחה. לא צריך כזה

לפני 18 שעות jonzm אמר:

הי אריאל,

השאלה לא רק אם הסוללה שלך מוציאה 12 וולט, אלא גם אם מדובר במקור מתח יציב. ישנה חשיבות לכך שהמתח שייצא יישאר קבוע ככל הניתן - אני בהתחלה הפעלתי את המכשירים שלי בלי מייצב, מה שגרם לחלקם לעשות restart באמצע הפעולה בגלל שינויי מתח. לכן הייתי ממליץ לך לקנות מייצב - זה הלינק באמזון למייצב שאני משתמש בו (דורש הרכבה בסיסית).

תודה רבה לכולם! במקרה גיליתי שכנראה המטען שיש לי בכלל לא יתאים כי הוא משתמש בטכנולוגיית הטענה מהירה QUICK CHARGE של QUALCOMM, והטלסקופ לא נמציאה ברשימת המכשירים התואמים לטכנולוגיה הזאת אז אני לא חושב שהוא יוכל לקבל מתח של 12V מהמטען.

יכול להיות שזה כן יעבוד לי עם כבל step up כמו שארטיום הציע?

אם ככה אני צריך לחפש סוללה קומפקטית (רצוי שתוכל להתחבר למאונט עצמו) עם מתח יציב, יש לכם המלצות למשהו כזה?

בפורומים בחו״ל ראיתי שמדברים בעיקר על סוללות TALENTCELL, אבל באמזון הן לא זמינות כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-20.10.2022 at 17:13 ariel אמר:

שימוש ב-8 סוללות AA לא נראה לי ממש מספיק למרות שזה מאוד נייד.

אגב יש בימינו סוללות AA ליטיום נטענות של כ־2500mAh - 2700mAh זו גם אופציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Artyom אמר:

אני משתמש ב-8 כאל עם ה-AZ-GTI עובד מעולה.
יש לי גם בוסטר הטענה לרכב עם יציאה 12V אבל המתח לא יציב, ונפילה והפעלה מחדש זה מתסקל!!! אנסה את המייצב 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בזמנו רכשתי מצבר פריקה מלאה 12V 7a להפעלת ציוד. זה מצבר קטן אבל אם זו רק החצובה זה מספיק ללא מעט שעות, הוא די קטן וקל והמחיר זול לעומת ליתיום.

תמיד אפשר לרכוש מצבר עם יותר קיבולת שיחזיק ליותר זמן וגם לצרכנים נוספים כמו חימום נגד לחות. משלמים יותר בכסף ובמשקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 דקות Ilan Shapira אמר:

אני בזמנו רכשתי מצבר פריקה מלאה 12V 7a להפעלת ציוד. זה מצבר קטן אבל אם זו רק החצובה זה מספיק ללא מעט שעות, הוא די קטן וקל והמחיר זול לעומת ליתיום.

תמיד אפשר לרכוש מצבר עם יותר קיבולת שיחזיק ליותר זמן וגם לצרכנים נוספים כמו חימום נגד לחות. משלמים יותר בכסף ובמשקל.

אילן, איך אתה טוען את המצבר? זה דורש מטען מיוחד, נכון? וגם צריך כבל מיוחד ומייצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה jonzm אמר:

אילן, איך אתה טוען את המצבר? זה דורש מטען מיוחד, נכון? וגם צריך כבל מיוחד ומייצב?

לא השתמשתי במייצב ומטען קניתי באותה החנות.

שלי המטען די איטי ולמצבר גדול יותר זה לא ממש יעיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-21.10.2022 at 19:29 Artyom אמר:

לפני ב-22.10.2022 at 01:55 Daniel Arad אמר:

אני משתמש ב-8 כאל עם ה-AZ-GTI עובד מעולה.
יש לי גם בוסטר הטענה לרכב עם יציאה 12V אבל המתח לא יציב, ונפילה והפעלה מחדש זה מתסקל!!! אנסה את המייצב 

תודה רבה, לדעתכם 8 סוללות כאלה יתאימו גם לחצובה של 8SE? איפה אפשר לקנות כאלה? (הבנתי שבעייתי להזמין סוללות ליתיום מחו״ל)

לפני ב-22.10.2022 at 10:18 Ilan Shapira אמר:

תודה אילן, חשבתי גם על האופציה הזאת אבל נראה לי שמצבר כזה עדיין גדול מדי כדי לחבר אותו למאונט ולהימנע מליפוף של הכבל..  בזמן שאתה משתמש במצבר הוא מונח על הרצפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללות נטענות קניתי בחנות שאספתי בה איזה חבילה מחו"ל 🙂 ( חפש GP2700 יש בכל מקום ) 
ב- AZ-GTI יש תא יעודי לסוללות, עם משהו כזה בפנים:

8 AA Battery Holder Case Leads 1.5V X 8 12V Clip Type For Soldering/Connecting Battery Storage Box Holder with Wire Leads #33|Battery Storage Boxes| - AliExpress

8 * 2700 = 21600 mAh, זה מחזיק לילה. 

בכל אופן, עכשיו קניתי חצובה חדשה ונראה לי שאקנה משהו אחר. 
הבעיה העיקרית שלי אגב היא שנגמרת לי הסוללה בלפטופ... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information