עבור לתוכן
  • צור חשבון

EAA ראשון ברמה״ג

תגובות מומלצות

ניסיון ראשון בתצפית EAA בגולן. אחרי לימוד תוך כדי תנועה של הצפנת חצובה אקווטוריאלית ושימוש ב SynScan שלא היה פשוט במיוחד לצערי, הצלחתי לבצע תצפית לא רעה בכלל וגם תיעדתי את כל התמונות. חלק מהבעיה היא שה Explore Scientific 102APO ED מגיע עם מתאם ל finder ששום כוונת לא יכולה להתלבש עליו. אז נאלצתי להדביק בדבק דו״צ את ה red dot מה שהקשה על שמירת האיפוס ועקב כך האיפוס של כל החצובה אחרי ההצפנה היה לא משהו. עד שהצלחתי לסגל לעצמי טכניקה שבה אני מוציא את המצלמה מסתכל בעינית מחזיר חזרה וממקד שוב עם המצלמה, לקח זמן וכבר כמעט התייאשתי. אבל סופו של לילה אחרי שהתגברתי והסתגלתי לקשיים הטכניים הצלחתי לעבוד בצורה לא רעה ולצלם מספר אוביקטים וצבירי גלקסיות עמומים, בנוסף כמובן על היפים והמוכרים.

מסקנה שלי מהניסיון הראשון, בסה״כ כיף אבל אין תחליף לתצפית ישירה. בנוסף הזמנתי מתאם ל finder ו finder כי אחרת מאוד קשה לעבוד.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי של תצפית! ערפילית הינשוף היא אחד לאחד כמו שראיתי בעין עם שני הכתמים הכהים יותר והכוכבים שבאמצע.

הגלקסיות הגדולות יצאו עם המון פרטים. ובכלל עם כל הקשיים, ובלי פיינדר זה הספק נהדר.

צפייה וויזואלית מספקת חוויה שונה אבל EAA זה חשוב כי לא תמיד ניתן להגיע למקום שממנו ניתן לראות אובייקטים עמומים.

ל Explore Scientific יש בעיה קשה עם המתאם המטופש שלהם לפיינדר. 

אני עשיתי קומבינה עם מתאם סטנדרטי וניתן גם לחבר ללא הזווית - ישירות לידית. לפחות זה. 

image.png.47147aff268128b1a5dc9a4c932754ba.png

תודה על השיתוף של התצפית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצובה אקווטוריאלית.

עשיתי תהליך הצבה לצפון אבל ב alignment ל 2 כוכבים, בכוכב הראשון הוא הביא אותי די רחוק והייתי צריך להתקדם לפי ה finder שלא היה מקובע ומכויל כנדרש. הצלחתי לאפס אבל עם שגיאת הצבעה שנעה בין 0.5 מעלה למעלה. כהשדה של המצלמה שלך הוא סביב חצי מעלה זה דיוק לא מספק.

ולכן כל פעם שהעברתי לאוביקט אחר לעיתים קרובות האוביקט היה מחוץ לפריים, נאלצתי לעבור לעיינית בתקווה שהוא נמצא בשדה שלה להביא אותה פחות או יותר למרכז ולחזור למצלמה. כל הליך כזה משנה כמובן גם את הפיקוס. לפעם הבאה אני אשתדל להצפין בצורה יותר מדויקת ולסגור שגיאת כיול קטנה משמעותית ואם עדין תהיה שגיאה אני מאמין שעם הפיינדר אפשר לסגור שגיאה של חצי מעלה ולא להיאלץ להחליף בין עינית למצלמה.

מקווה שהסברתי את עצמי.

נערך היום על-ידי Asaf Shalev
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ה Alignment באמצעות שני הכוכבים, איך עשית את ה Polar Alignment? זה סופר חשוב וראיתי שכאשר זה נעשה מדוייק, כל השאר ממשיך באותו הקו של הדיוק.

אתה עושה את התהליך עם polar scope? או נעזר בתוכנה?

נראה לי שבכל מקרה עדיף את האיפוס לבצע לפי לשלושה כוכבים. זה עוד דקה עבודה ושווה את מה שמרוויחים מבחינת דיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי עם polar scope ללא תוכנה, בעין ולפי המקום שצריך להניח את פולריס על הכוונת. לא הספקתי גם לבדוק את הניצבות של הכוונת לציר RA גם זה יכול להוסיף גורם שגיאה. נשתפר בפעם הבאה, אבל אם הצלחתי במצב שתיארתי אז נראה לי שבפעם הבאה כשיותר אשקיע בכיול כנראה שיהיה פשוט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מאוד יפה!
  2. בקשה - תעדכן מתי אני יוצא לתצפית נוספת (אפשר בווטסאפ ל-0544400796). בימי השבוע אני בשדה אליעזר וזה לא רחוק מדי להצטרף.
  3. כשאתה מציין את זמן החשיפה - זה חשיפה של כל פריים או חשיפה כוללת של כל הפריימים?
  4. אף פעם לא ראיתי ויזואלית כ״כ טוב את האובייקטים הללו - אז לדעתי EAA בעל ערך רב. ומאוד הייתי רוצה להתנסות בזה. 
  5. במרפסת שיש לי בשדה אליעזר יש ⅔ שמים - אבל רק אין את כוכב הצפון... הדבר עלול להקשות על polar alignment... 
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן החשיפה הוא לפריים בודד, זמן החשיפה הכולל הוא זמן החשיפה לפריים כפול מספר הפריימים, שגם אותו תיעדתי בכל תמונה.

אני אבקש לצרף אותך לקבוצה של חובבי אסטרונומי. בצפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@givoly בעוד איפוס מדוייק לצפון הוא דבר רצוי, אתה יכול לאפס בצורה גסה יותר ועדיין לקבל תוצאות סבירות שיהיו טובות יותר מאלט אזימוט.

תשתמש באפליקציה כמו polaraligner pro לאיפוס.

אם אתה ממש רוצה לדייק, אפשר ללכת על drift align אחרי האיפוס באמצעות היישומון. זה דורש את השמיים הדרומיים. זה יותר מדוייק מ polar alignment אבל לצרכי EAA קליל אני לא רואה צורך בכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים