עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לרכוש חדש לגמרי בתחום

תגובות מומלצות

לפני 18 דקות nirzon אמר:

השאלה שלך היא שאלה מאד שאלתית 🙂

האיתור של גורמים בשמיים נקרא ניווט שמימי, והרעיון הוא ללמוד ולהכיר את מפת השמיים, ולדעת איפה נמצאים הדברים, איך הם אמורים להראות, ולעבור מאובייקט שקל לזהות (כמו קסיופאה, או אוריון), לכאלה שיותר קשה, בתהליך שקוראים לו Star hopping.

זו תורה משל עצמה, ויש בכך הרבה מאד סיפוק, בהצלחה להגיע ולצפות ככה בכל מיני גורמים.

אם זאת, קיימים עזרים אלקטרוניים וסלולריים שעוזרים מאד בתהליך הזה.

אני שוב חוזר על ההמלצה - בוא לתצפית קבוצתית, ואז תוכל להבין יותר לעומק גם את זה.

אוקיי הבנתי, זה בהחלט יותר מאתגר ומספק לחפש ולאתר בשמיים 🙂

אפשר התייחסות לשאר השאלות?

המון תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Btoash אמר:

איך אפשר בכלל לאתר בכל השמיים הענקיים האלה איזשהי ערפילית או כוכב לכת שלא רואים בכלל בעין, בעזרת טלסקופ? אם נניח אני הולך לכיוון הלא ממונע.

הפער במחירים הוא עצום בין מה שהצעת לבין מה שאילן הציע שעולה 2700 שקל.

לפני שאני בוחר טלסקופ, אני עדיין מתקשה לקלוט את העניין. למרות כל מה שקראתי.

איך אני יכול לראות גלקסיה או אוביקטים מרוחקים ועמומים ללא חשיפה ארוכה באמצעות הטלסקופים שהצעתם? 

או שמה בשני הטלסקופים שהצעתם אפשר לראות רק כוכבי לכת והירח ודברים קרובים? והגלקסיות והדברים הרחוקים רק בעמעום מוחלט?

אני מבולבל מאוד מהתמורה שאני יכול לקבל מהטלסקופים האלה.

האמת היא שאני מתעניין מאוד גם בצילומי חלל עמוקים כולל פיתוח התמונה אחרי חשיפה ארוכה יחסית של דקות, אני מבין שזה בלתי אפשרי בתקציב הנתון?

בכל מקרה מאוד חשוב לי גם צילום תמונות 🙂

אני עדיין נורא מבולבל

לגבי ניווט, גם לזה יש לי מדריך בסיסי אבל חשוב מאוד להבין שבסופו של דבר, אין תחליף לנסיון. אם בהתחלה לקח לי המון זמן לאתר אובייקטים, היום את חלקם אני מוצא בלי מפה. יותר מזה, בסוף מגיעים למצב שבו מוצאים אובייקטים שקשה אפילו להבחין בהם דרך עינית. בנוסף, זה תחביב שדורש המון סבלנות וכל פעם שתצפה באובייקט תדע לראות בו יותר פרטים, המוח מתרגל וכבר יודע למה לצפות. בגלל זה, יש אנשים שרואים גלקסיה דרך טלסקופ ומתבאסים כי הם רואים כתם אפור על רקע שחור. אני לדוגמא אוהב צבירי גלקסיות. שם אפשר לראות כתמים אפורים על רקע של כוכבים. האתגר זה בכלל לזהות אותן ואחר כך להבין מה הסוג שלהן לפי מה שרואים. לאדם ללא נסיון זה יראה כמו שטות מוחלטת...

הנה המדריך הבסיסי לניווט: 

אבל בלי קשר, לא תמצא טלסקופ בתקציב כניסה שיתן לך מראות טובים ואפשרות לצילום של אובייקטים חיוורים בחשיפות ארוכות. כאן אתה מגיע לחצובות שהפשוטות שבהן עולות 1000$ וצפונה. כל זה לפני טלסקופ, מצלמה, ספק כוח ושאר אביזרים.

אפשר להתפלפל בנושא עוד הרבה אבל שילוב של צפייה וצילום זה משהו שלא הולך ביחד ואם כן, זה יהיה לא טוב לא לזה ולא לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות Ilan Shapira אמר:

לגבי ניווט, גם לזה יש לי מדריך בסיסי אבל חשוב מאוד להבין שבסופו של דבר, אין תחליף לנסיון. אם בהתחלה לקח לי המון זמן לאתר אובייקטים, היום את חלקם אני מוצא בלי מפה. יותר מזה, בסוף מגיעים למצב שבו מוצאים אובייקטים שקשה אפילו להבחין בהם דרך עינית. בנוסף, זה תחביב שדורש המון סבלנות וכל פעם שתצפה באובייקט תדע לראות בו יותר פרטים, המוח מתרגל וכבר יודע למה לצפות. בגלל זה, יש אנשים שרואים גלקסיה דרך טלסקופ ומתבאסים כי הם רואים כתם אפור על רקע שחור. אני לדוגמא אוהב צבירי גלקסיות. שם אפשר לראות כתמים אפורים על רקע של כוכבים. האתגר זה בכלל לזהות אותן ואחר כך להבין מה הסוג שלהן לפי מה שרואים. לאדם ללא נסיון זה יראה כמו שטות מוחלטת...

הנה המדריך הבסיסי לניווט: 

אבל בלי קשר, לא תמצא טלסקופ בתקציב כניסה שיתן לך מראות טובים ואפשרות לצילום של אובייקטים חיוורים בחשיפות ארוכות. כאן אתה מגיע לחצובות שהפשוטות שבהן עולות 1000$ וצפונה. כל זה לפני טלסקופ, מצלמה, ספק כוח ושאר אביזרים.

אפשר להתפלפל בנושא עוד הרבה אבל שילוב של צפייה וצילום זה משהו שלא הולך ביחד ואם כן, זה יהיה לא טוב לא לזה ולא לזה.

אז אם הבנתי אותך נכון, כדאי להחליט במה להתמקד, צילום בחשיפה ארוכה, או תצפיות?

בכל מקרה אם אני מתמקד בתצפיות ולא בצילום ומתחיל מה שנקרא בקטן, וקונה את הטלסקופ הידני ב1800 שקל (מחיר סביר לחלוטין), אפשר בכל זאת לעשות איתו צילומים ללא חשיפה ארוכה?

זאת אומרת שאם אני הולך על הטלסקופ הזה  אין מצב שאצליח להגיע לרזולוציות ותמונות יפות על גלקסיות ואוביקטים מרוחקים, אלא רק לאוביקטים יותר קרובים. הבנתי נכון?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 25 דקות Btoash אמר:

אז אם הבנתי אותך נכון, כדאי להחליט במה להתמקד, צילום בחשיפה ארוכה, או תצפיות?

בכל מקרה אם אני מתמקד בתצפיות ולא בצילום ומתחיל מה שנקרא בקטן, וקונה את הטלסקופ הידני ב1800 שקל (מחיר סביר לחלוטין), אפשר בכל זאת לעשות איתו צילומים ללא חשיפה ארוכה?

זאת אומרת שאם אני הולך על הטלסקופ הזה  אין מצב שאצליח להגיע לרזולוציות ותמונות יפות על גלקסיות ואוביקטים מרוחקים, אלא רק לאוביקטים יותר קרובים. הבנתי נכון?

תודה

כן. עם הטלסקופ הזה תוכל לצלם רק דברים בהירים כמו ירח וכוכבי לכת, וזה גם ימצה את עצמו מאוד מהר. 

לדעתי אם אתה הולך לקנות טלסקופ על עיוור לפני שאתה יורד לתצפית, זו אחלה של בחירה לתצפיות ויזואליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות Guydive אמר:

כן. עם הטלסקופ הזה תוכל לצלם רק דברים בהירים כמו ירח וכוכבי לכת, וזה גם ימצה את עצמו מאוד מהר. 

לדעתי אם אתה הולך לקנות טלסקופ על עיוור לפני שאתה יורד לתצפית, זו אחלה של בחירה לתצפיות ויזואליות.

כבר מזה שרשמת לי שזה ימצה את עצמו מאוד מהר, כבר מוציא ממני את החשק להשקיע בטלסקופ כזה 😞

באמת אני רואה תמונות כל כך יפות שאנשים מצלמים (עם עיבוד או בלי) של אובייקטים מרוחקים (כי בסופו של דבר באמת ממצים מהר את הכוכבי לכת), ואני גם רוצה לראות את הדברים האלה ולהצליח לצלם, ובמחיר שפוי.

אבל אני מתחיל להבין שאי אפשר 😐

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 דקות Btoash אמר:

כבר מזה שרשמת לי שזה ימצה את עצמו מאוד מהר, כבר מוציא ממני את החשק להשקיע בטלסקופ כזה 😞

באמת אני רואה תמונות כל כך יפות שאנשים מצלמים (עם עיבוד או בלי) של אובייקטים מרוחקים (כי בסופו של דבר באמת ממצים מהר את הכוכבי לכת), ואני גם רוצה לראות את הדברים האלה ולהצליח לצלם, ובמחיר שפוי.

אבל אני מתחיל להבין שאי אפשר 😐

סט לצילום אובייקטים עמומים כמו שצריך שכולל טלסקופ לא גדול, חצובה ממונעת ומצלמה התחלתית, מתחיל ב 4,500 ש״ח ועולה צפונה. 

לראות אותם בעין לעומת זאת, בהחלט אפשר עם הטלסקופ הזה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן חבר, ברוך הבא לתחום 🙂 

קודם כל אני מאוד מזדהה עם הבלבול שלך, גם אני לפני שנה בערך החלטתי שהגיע הזמן ורכשתי טלסקופ ראשון. ואני זוכר שכל שאלה או התייצעות רק הכניסה אותי לעולם מושגים חדש שלא הכרתי, וזה היופי בתחום - הוא פשוט לא נגמר😄. בסופו של  דבר הלכתי הדגם הזה שגם הומלץ לך למעלה. https://www.firstlightoptics.com/heritage/sky-watcher-heritage-150p-flextube-dobsonian-telescope.html והזמנתי מהאתר (מאוד ממליץ על חווית הרכישה דרכם)

יכול להעיד שבתור סקופ ראשון הוא מאוד נוח ואינטואיטיבי לתפעול, עוזר לך ישר לצלול לתוך השמיים בלי התעסקות מסובכת. הוא פחות מתאים לצילום, לפחות לא עם החצובה שהוא מגיע איתה. אלי באופן אישי פחות מדבר הצילום כרגע, מה שכן ,בעזרת מתאם לטלפון אפשר להוציא איתו אחלה תמונות של ירח וכוכבי ללכת, וקצת צבירים וערפיליות בודדות.

לגבי איתור אובייקטים - זה נכון שבהתחלה מאוד מאתגר למצוא דברים ללא שום מערכת, אבל אני יכול להגיד לך שהסיפוק ברגע שפגעת, הוא מדהים. מאוד התחברתי לכל החוויה של הניווט השמיימי, ובמיוחד בתור מתחיל זאת דרך מצויינת ללמוד את השמיים. אז אין לך מה לחשוש אלא להפך.

לגבי מה אתה יכול לראות? מהעיר האובייקטים מאוד מוגבלים, גם אם זה ישוב חשוך..לצערי אין מספיק מקומות בארץ שניתן להנות משמיים באמת חשוכים. אבל בכל זאת תוכל לראות כמות לא מבוטלת של צבירים, כוכבים כפולים, ולפחות גלקסיה וערפילית אחת 🙂 . מהדרום אתה תוכל לראות כבר הרבה יותר דברים. אני יכול להעיד שלסקופ הזה יש יכולות מפתיעות, ויספק לך חוויות רבות בתחום הצפייה.

אם יש לך שאלות נוספות או דברים ספציפים על הטלסקופ הזה, תרגיש חופשי.

בהצלחה! 

*דוגמא לערפילית אוריון בתצפית מהעיר, צולם מהטלפון ללא עריכות וחשיפות - ממחיש די טוב כיצד תראה בעין.

1584251880_WhatsAppImage2021-10-03at20_28_11.jpeg.084c8f656a576c51401d35b04707391c.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 דקות michaz13 אמר:

אהלן חבר, ברוך הבא לתחום 🙂 

קודם כל אני מאוד מזדהה עם הבלבול שלך, גם אני לפני שנה בערך החלטתי שהגיע הזמן ורכשתי טלסקופ ראשון. ואני זוכר שכל שאלה או התייצעות רק הכניסה אותי לעולם מושגים חדש שלא הכרתי, וזה היופי בתחום - הוא פשוט לא נגמר😄. בסופו של  דבר הלכתי הדגם הזה שגם הומלץ לך למעלה. https://www.firstlightoptics.com/heritage/sky-watcher-heritage-150p-flextube-dobsonian-telescope.html והזמנתי מהאתר (מאוד ממליץ על חווית הרכישה דרכם)

יכול להעיד שבתור סקופ ראשון הוא מאוד נוח ואינטואיטיבי לתפעול, עוזר לך ישר לצלול לתוך השמיים בלי התעסקות מסובכת. הוא פחות מתאים לצילום, לפחות לא עם החצובה שהוא מגיע איתה. אלי באופן אישי פחות מדבר הצילום כרגע, מה שכן ,בעזרת מתאם לטלפון אפשר להוציא איתו אחלה תמונות של ירח וכוכבי ללכת, וקצת צבירים וערפיליות בודדות.

לגבי איתור אובייקטים - זה נכון שבהתחלה מאוד מאתגר למצוא דברים ללא שום מערכת, אבל אני יכול להגיד לך שהסיפוק ברגע שפגעת, הוא מדהים. מאוד התחברתי לכל החוויה של הניווט השמיימי, ובמיוחד בתור מתחיל זאת דרך מצויינת ללמוד את השמיים. אז אין לך מה לחשוש אלא להפך.

לגבי מה אתה יכול לראות? מהעיר האובייקטים מאוד מוגבלים, גם אם זה ישוב חשוך..לצערי אין מספיק מקומות בארץ שניתן להנות משמיים באמת חשוכים. אבל בכל זאת תוכל לראות כמות לא מבוטלת של צבירים, כוכבים כפולים, ולפחות גלקסיה וערפילית אחת 🙂 . מהדרום אתה תוכל לראות כבר הרבה יותר דברים. אני יכול להעיד שלסקופ הזה יש יכולות מפתיעות, ויספק לך חוויות רבות בתחום הצפייה.

אם יש לך שאלות נוספות או דברים ספציפים על הטלסקופ הזה, תרגיש חופשי.

בהצלחה! 

*דוגמא לערפילית אוריון בתצפית מהעיר, צולם מהטלפון ללא עריכות וחשיפות - ממחיש די טוב כיצד תראה בעין.

1584251880_WhatsAppImage2021-10-03at20_28_11.jpeg.084c8f656a576c51401d35b04707391c.jpeg

תודה על תגובתך, באמת אסטרונומיה זה נושא מורכב מאוד שככל שמתעמקים בו רק נהיה מסובך יותר ויותר 🙂

תודה על חוות הדעת, אני רוצה ללכת על הכיוון הזה.

תוכל להסתכל על הטלסקופים שפרסמתי בתגובה הקודמת? כי אני מעוניין לרכוש מהארץ בגלל שאני רוצה שאין הבדלים משמעותיים במחיר, ואפשר לחלק פה בתשלומים.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד נק מבט אישית. התחלתי בתחום לפני פחות משנה. עוד לא הייתי במדבר. יש לי טלסקופ שונה אבל פחות או יותר באותה קטגוריה של יכולת צפייה.

יש לי עוד הרבה מה ללמוד לחפש.

אומנם צילום זה נחמד אבל לא הייתי מתחיל ממנו. יש כל כך הרבה מה ללמוד לפני. בצפיה בעין יש קסם מיוחד. אומנם אתה לא תראה תמונות מרהיבות וצבעוניות אבל מצד שני לעולם לא תראה בתמונה בצילום כמו שעין רואה בגלל מה שנקרא טווח דינמי. יש משהו מיוחד בלצפות בגרמי שמים בעין.

אל תשכח שלא משנה מה תקנה עדיין התמונות של האבל יהיו יותר מרהיבות 

לגבי ניווט זה חלק מהסיפור. לא מזמן בתצפית כיוונתי את הטלסקופ לערפילית הטבעת. אני לא ראיתי אותה. בעלי ניסיון הסתכלו ואמרו הינה היא שם. כשמצאתי צביר כדורי בהתחלה לא הבנתי מה זה.

לניסיון יש משחק חשוב. מתחילים מירח. כוכבי לכת צבירים פתוחים ומשם ממשיכים לעוד דברים. 

יש גם עזרים מעבר לטלסקופ רובוטי כמו skyhopper (גילוי נאות אני פיתחתי אותו) שכלום כסף עוזר למצוא גרמי שמיים גם בתנאים קשים

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות.

אז לסיכום, אילן, על הטלסקופ הזה היית הכי ממליץ בטווח המחירים הזה? או שיש אחד אחר שנראה לך עדיף יותר ללכת עליו? 

וארטיום, שכנעת אותי לגבי הניווט, אולי כדאי באמת להתחיל ככה, ולראות בהמשך איך מתקדמים, ואשמח לדעת מה זה skyhopper? אפליקציה? אביזר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 20 דקות Btoash אמר:

אז לסיכום, אילן, על הטלסקופ הזה היית הכי ממליץ בטווח המחירים הזה? או שיש אחד אחר שנראה לך עדיף יותר ללכת עליו? 

ברמת המחירים הזו - זו אחלה בחירה שבעולם

על skyhopper אשאיר את הבמה ל @Artyom שפיתח אותה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 32 דקות Btoash אמר:

תודה לכם על התגובות.

וארטיום, שכנעת אותי לגבי הניווט, אולי כדאי באמת להתחיל ככה, ולראות בהמשך איך מתקדמים, ואשמח לדעת מה זה skyhopper? אפליקציה? אביזר?

אם יש את הטלסקופ הלבן ששמת לו לינק במלאי, לך עליו. אם לא, לך על ההוא מחו״ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 28 דקות Btoash אמר:

זו אפליקציה וובית ללא התקנה לנייד שעוזרת בניווט ע"י מדידת זווית תזוזה של טלסקופ מכוכב ידוע ליעד בעזרת הסנסטרים של טלפון נייד

הוראות תפעול: https://artyom-beilis.github.io/manual.html

אפליקציה: https://artyom-beilis.github.io/skyhopper.html

דיונים רלוונטיים כאן בפורום: 

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות,

כשאני רוצה לרכוש את הטלסקופ 150ממ הידני שהתמקדתי בו, מופיעים לי לרכישה כל מני אביזרים

אפשר הסבר למה כל אחד משמש? 

למה לרכוש מצלמה אם אפשר לצלם דרך הפלאפון? יש איזשהו יתרון למצלמה?

ועוד שאלה, אם בעתיד ארצה לצלם DSO עם הטלסקופ הזה, אוכל לרכוש חצובה ממונעת ולהתקין עליה את הטלסקופ הזה ולצלם, או שאצטרך בכלל טלסקופ אחר?

תודה!

חבילה - עינית להגדלה גבוהה SK Super Plossl Lens 4mm
מחיר:
₪60.00
חבילות -מצלמה צבעונית לטלסקופ Bresser full HD Camera for telescopes
מחיר:
₪270.00
Smartphone adapter BRESSER -
מחיר:
₪95.00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ilan Shapira

@Guydive

אם אפשר עוד שאלה, 

למה ללכת דווקא על טלסקופ מחזיר אור, ולא שובר אור?

לפי מה שקראתי איכות התמונה שמתקבלת בשובר אור הרבה יותר טובה, ויש קטרים של 100ממ במחיר שפוי כמו זה לדוגמא

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/BK1206AZ-3-bundle.htm

ויש אפשרות לצילום, והוספה של חצובה רובוטית בעתיד אם רוצים להתקדם?

למה בעצם עדיף הטלסקופים מחזירי האור?

אשמח לתגובתכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 18 דקות Btoash אמר:

@Ilan Shapira

@Guydive

אם אפשר עוד שאלה, 

למה ללכת דווקא על טלסקופ מחזיר אור, ולא שובר אור?

לפי מה שקראתי איכות התמונה שמתקבלת בשובר אור הרבה יותר טובה, ויש קטרים של 100ממ במחיר שפוי כמו זה לדוגמא

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/BK1206AZ-3-bundle.htm

ויש אפשרות לצילום, והוספה של חצובה רובוטית בעתיד אם רוצים להתקדם?

למה בעצם עדיף הטלסקופים מחזירי האור?

אשמח לתגובתכם

מחזיר אור נותן את היחס הטוב ביותר בין עלות לקוטר (ותועלת). בנוסף, שובר אור בקוטר של 150ממ (6") הוא מכשיר מסיבי וכבד, מה שדורש חצובה בהתאם. עדשות מעל קטרים של 100-120 הן ממש ממש כבדות.

לשוברי אור במחירים ההתחלתיים יש בעיה מאוד קשה שנקראת אברציה כרומטית - כאשר אור נשבר בעדשה, גלי האור האדום והכחול לא מתנקזים לאותה הנקודה. מה שגורם להילות סגולות סביב אובייקטים בהירים (ירח) ועיוות של הצבעים על כוכבי הלכת - זה אומר שצדק יראה סגול. בנוסף, כאשר צופים באובייקטים כמו צבירי כוכבים, החדות הולכת לאיבוד כי האור של כל הכוכבים מתערבב אחד עם השני.

טלסקופ עם אופטיקה מתוקנת פשוטה ביותר (שתי עדשות מזכוכית עם פיזור אור נמוך), גם עם עדשה של 100ממ יעלה מאות דולרים וזה ללא חצובה. טלסקופ אכרומט של 150ממ עולה כ 1000$ ללא חצובה.

נשים את הכל בצד, אני מאוד מאוד אוהב מה שרואים דרך שוברי אור איכותיים - ולפעמים אפילו ירדתי למדבר רק עם שובר אור (125ממ) כזה והשארתי את הדובסוני הגדול בבית - אבל לא הייתי רץ לקנות כזה בתור טלסקופ ראשון ובסופו של דבר, קוטר של 150ממ ינצח קוטר של 100ממ מבחינת אובייקטים חיוורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 דקות Ilan Shapira אמר:

מחזיר אור נותן את היחס הטוב ביותר בין עלות לקוטר (ותועלת). בנוסף, שובר אור בקוטר של 150ממ (6") הוא מכשיר מסיבי וכבד, מה שדורש חצובה בהתאם. עדשות מעל קטרים של 100-120 הן ממש ממש כבדות.

לשוברי אור במחירים ההתחלתיים יש בעיה מאוד קשה שנקראת אברציה כרומטית - כאשר אור נשבר בעדשה, גלי האור האדום והכחול לא מתנקזים לאותה הנקודה. מה שגורם להילות סגולות סביב אובייקטים בהירים (ירח) ועיוות של הצבעים על כוכבי הלכת - זה אומר שצדק יראה סגול. בנוסף, כאשר צופים באובייקטים כמו צבירי כוכבים, החדות הולכת לאיבוד כי האור של כל הכוכבים מתערבב אחד עם השני.

טלסקופ עם אופטיקה מתוקנת פשוטה ביותר (שתי עדשות מזכוכית עם פיזור אור נמוך), גם עם עדשה של 100ממ יעלה מאות דולרים וזה ללא חצובה. טלסקופ אכרומט של 150ממ עולה כ 1000$ ללא חצובה.

נשים את הכל בצד, אני מאוד מאוד אוהב מה שרואים דרך שוברי אור איכותיים - ולפעמים אפילו ירדתי למדבר רק עם שובר אור (125ממ) כזה והשארתי את הדובסוני הגדול בבית - אבל לא הייתי רץ לקנות כזה בתור טלסקופ ראשון ובסופו של דבר, קוטר של 150ממ ינצח קוטר של 100ממ מבחינת אובייקטים חיוורים

תודה על המענה מהיר

אפשר התייחסות גם להודעה הקודמת? אני רוצה להגיע להחלטה בלב שלם 🙂

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Btoash אמר:

תודה לכם על התגובות,

כשאני רוצה לרכוש את הטלסקופ 150ממ הידני שהתמקדתי בו, מופיעים לי לרכישה כל מני אביזרים

אפשר הסבר למה כל אחד משמש? 

למה לרכוש מצלמה אם אפשר לצלם דרך הפלאפון? יש איזשהו יתרון למצלמה?

ועוד שאלה, אם בעתיד ארצה לצלם DSO עם הטלסקופ הזה, אוכל לרכוש חצובה ממונעת ולהתקין עליה את הטלסקופ הזה ולצלם, או שאצטרך בכלל טלסקופ אחר?

תודה!

חבילה - עינית להגדלה גבוהה SK Super Plossl Lens 4mm
מחיר:
₪60.00

חבילות -מצלמה צבעונית לטלסקופ Bresser full HD Camera for telescopes
מחיר:
₪270.00

Smartphone adapter BRESSER -
מחיר:
₪95.00

עינית נוספת 4mm ב-60 ש"ח - אתה יכול לקחת.

מצלמה - בטח להתחלה - לא מומלץ, וגם אם ממש תרצה - תמצא אח"כ מחו"ל יותר בזול.

מתאם לטלפון - תזמין מסין בגרושים. חבל על הכסף. לדוגמא - https://www.aliexpress.com/item/4001226068375.html - אני קניתי כזה והוא בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עינית להגדלה גבוהה - לא בטוח ששווה את ה 60 שקלים.

מצלמה - לא הייתי קונה מצלמה עד שתעבור לחצובה עוקבת. המחזיר אור הזה ניתן להרכיב על חצובה עוקבת כי יש לו חיבור אוניברסלי

מתאם לטלפון - זה הדבר השימושי היחיד בחבילה הזו. יש מצב שתוכל להשיג משהו דומה במחיר טוב אפילו יותר.

לגבי חצובה עוקבת, השובר אור 120ממ שראית ניתן להרכיב על חצובה עוקבת אבל כבר דיברתי על האברציה הכרומטית שהיא מאוד מודגשת בטלסקופ הזה בגלל יחס אורך מוקד מהיר. 

הדבר היחיד שחייבים לרכוש בנוסף זה קולימטור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 דקות nirzon אמר:

עינית נוספת 4mm ב-60 ש"ח - אתה יכול לקחת.

מצלמה - בטח להתחלה - לא מומלץ, וגם אם ממש תרצה - תמצא אח"כ מחו"ל יותר בזול.

מתאם לטלפון - תזמין מסין בגרושים. חבל על הכסף. לדוגמא - https://www.aliexpress.com/item/4001226068375.html - אני קניתי כזה והוא בסדר גמור.

תודה אני אבדוק את המתאם הזה מעליאקספרס

לפני 12 דקות Ilan Shapira אמר:

עינית להגדלה גבוהה - לא בטוח ששווה את ה 60 שקלים.

מצלמה - לא הייתי קונה מצלמה עד שתעבור לחצובה עוקבת. המחזיר אור הזה ניתן להרכיב על חצובה עוקבת כי יש לו חיבור אוניברסלי

מתאם לטלפון - זה הדבר השימושי היחיד בחבילה הזו. יש מצב שתוכל להשיג משהו דומה במחיר טוב אפילו יותר.

לגבי חצובה עוקבת, השובר אור 120ממ שראית ניתן להרכיב על חצובה עוקבת אבל כבר דיברתי על האברציה הכרומטית שהיא מאוד מודגשת בטלסקופ הזה בגלל יחס אורך מוקד מהיר. 

הדבר היחיד שחייבים לרכוש בנוסף זה קולימטור

מההמלצות שלך החלטתי ללכת דווקא על הטלסקופ מחזיר אור 150ממ ולא השובר אור.

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/Bresser-DOB150-bundle.htm

אפשר יהיה להרכיב אותו על חצובה עוקבת בעתיד? 

או שכשארצה לעבור לצילומים אצטרף טלסקופ חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כעת Ilan Shapira אמר:

אה לא שמתי לב, סליחה

ולפי דעתך אם ארכוש בעתיד חצובה עוקבת ברמה טובה, אצליח לתפוס איתו DEEP SPACE?

או רק כוכבי לכת ואוביקטים קרובים?

באמת אני מבקש סליחה שאני חופר לכם..

מקווה שאתם מבינים אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות Btoash אמר:

אה לא שמתי לב, סליחה

ולפי דעתך אם ארכוש בעתיד חצובה עוקבת ברמה טובה, אצליח לתפוס איתו DEEP SPACE?

או רק כוכבי לכת ואוביקטים קרובים?

באמת אני מבקש סליחה שאני חופר לכם..

מקווה שאתם מבינים אותי

זה מכשיר שבשימוש נכון יוכל לתת תוצאות לא רעות גם על DSO, כל עוד לא תצפה לתוצאות כמו שנותן טלסקופ החלל האבל אתה מסודר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information