עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לרכוש חדש לגמרי בתחום

תגובות מומלצות

לפני 4 שעות Btoash אמר:

תודה אני אבדוק את המתאם הזה מעליאקספרס

מההמלצות שלך החלטתי ללכת דווקא על הטלסקופ מחזיר אור 150ממ ולא השובר אור.

http://www.cosmos.co.il/wfile/bundle/Bresser-DOB150-bundle.htm

אפשר יהיה להרכיב אותו על חצובה עוקבת בעתיד? 

או שכשארצה לעבור לצילומים אצטרף טלסקופ חדש?

לפני שאתה מתחיל לעשות תכניות כאלה ואחרות, צור קשר עם החנות כדי לבדוק שיש אותו במלאי. יש כרגע בעיות של אספקה בגלל הקורונה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות Guydive אמר:

לפני שאתה מתחיל לעשות תכניות כאלה ואחרות, צור קשר עם החנות כדי לבדוק שיש אותו במלאי. יש כרגע בעיות של אספקה בגלל הקורונה 

דיברתי איתם, אומרים שאמור להיות במלאי במהלך השבוע 🙂 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, ברוך הבא!

אני מצרף תמונות שצילמתי בחורף שעבר של ערפילית אוריון. התמונות אינן ערוכות וצולמו בחשיפה אחת של 10 שניות - צריך לזכור שהחיישן המצלמה יותר רגיש מהעין האנושית, אבל נראה לי שהתמונה ממחישה גם מה תוכל לראות בעין, וגם מה תוכל לצלם עם עקיבה סבירה ובלי ציוד מעבר למצלמה דיגיטלי ומתאם (התמונות צולמו בשני טלסקופים שונים - אחד עם מפתח של 4״, והשני עם מפתח של 9.25״).

אני בטוח שהטלסקופ ייתן לך המון הנאה לאורך זמן - אני עדיין משתאה משבתאי וצדק גם לאחר עשרות פעמים שצפיתי בהם, ועם דובסוני 6״ תוכל לראות גם עצמים רחוקים ועמומים יותר.

0E8DDD46-7BFD-4835-8E6D-4CD22338A49B.jpeg

E1F114B9-CBC1-41BA-8C1E-EC560763879C.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 דקות jonzm אמר:

הי, ברוך הבא!

אני מצרף תמונות שצילמתי בחורף שעבר של ערפילית אוריון. התמונות אינן ערוכות וצולמו בחשיפה אחת של 10 שניות - צריך לזכור שהחיישן המצלמה יותר רגיש מהעין האנושית, אבל נראה לי שהתמונה ממחישה גם מה תוכל לראות בעין, וגם מה תוכל לצלם עם עקיבה סבירה ובלי ציוד מעבר למצלמה דיגיטלי ומתאם (התמונות צולמו בשני טלסקופים שונים - אחד עם מפתח של 4״, והשני עם מפתח של 9.25״).

אני בטוח שהטלסקופ ייתן לך המון הנאה לאורך זמן - אני עדיין משתאה משבתאי וצדק גם לאחר עשרות פעמים שצפיתי בהם, ועם דובסוני 6״ תוכל לראות גם עצמים רחוקים ועמומים יותר.

0E8DDD46-7BFD-4835-8E6D-4CD22338A49B.jpeg

E1F114B9-CBC1-41BA-8C1E-EC560763879C.jpeg

ואו, אין מילים, מדהים

אם אני אראה מראות כאלה זה מעל ומעבר לציפיות שלי.

אני ממש מתלבט אם לקנות את ה6" הידני או את ה6" הממוחשב שאילן הציע בהתחלה

יש הפרש גדול במחיר, ואני מתקשה קצת לשכנע את אישתי 😧

אבל לדעתי אהנה יותר מטלסקופ ממוחשב שיעזור לי לאתר ואפילו לצלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 59 דקות Btoash אמר:

אם אני אראה מראות כאלה זה מעל ומעבר לציפיות שלי.

קח בחשבון שזו ערפילית אוריון (שהיא הערפילית הכי בהירה), ובחשיפה יותר ארוכה מהעין, אז אל תצפה שכל הערפיליות ייראו ככה (זה גם תלוי מאוד מאיפה צופים).

לפני 1 שעה Btoash אמר:

אבל לדעתי אהנה יותר מטלסקופ ממוחשב שיעזור לי לאתר ואפילו לצלם

לא בטוח שההנאה מהתצפית תהיה גדולה יותר, יש המון הנאה מהמציאה הידנית של DSO.

לעניין הזה - האפליקציה של ארטיום ממש עוזרת. השתמשתי בה אתמול פעם ראשונה (עם 70 מ"מ, מחכה שהדובסוני 8" יגיע...), וראיתי הרבה יותר ממה שחשבתי שאני אראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות שחר רייש אמר:

קח בחשבון שזו ערפילית אוריון (שהיא הערפילית הכי בהירה), ובחשיפה יותר ארוכה מהעין, אז אל תצפה שכל הערפיליות ייראו ככה (זה גם תלוי מאוד מאיפה צופים).

לעניין הזה - האפליקציה של ארטיום ממש עוזרת. השתמשתי בה אתמול פעם ראשונה (עם 70 מ"מ, מחכה שהדובסוני 8" יגיע...), וראיתי הרבה יותר ממה שחשבתי שאני אראה.

בסופו של דבר, זה תחביב לאנשים סבלנייים. כל פעם רואים יותר ויותר פרטים בעין - כשיודעים מה לחפש פתאום דברים קופצים לעין כאשר שנה לפני לקח זמן לראות אותם או שלא ראיתי אותם כלל. מסכים לגמרי - כל עניין החיפוש הוא מאוד מאוד מהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות שחר רייש אמר:

לפני 2 דקות Ilan Shapira אמר:

בסופו של דבר, זה תחביב לאנשים סבלנייים. כל פעם רואים יותר ויותר פרטים בעין - כשיודעים מה לחפש פתאום דברים קופצים לעין כאשר שנה לפני לקח זמן לראות אותם או שלא ראיתי אותם כלל. מסכים לגמרי - כל עניין החיפוש הוא מאוד מאוד מהנה

אני קורא הרבה דעות על הGOTO לכאן ולכאן.

הבנתי מהרבה אנשים כבר שיש הנאה וסיפוק לחיפוש אחרי אוביקט מסוים ולמצוא אותו.

אבל אני פשוט מפחד להתייאש מחיפושים אחר דברים עמומים ורחוקים (קראתי על הרבה חובבנים שפשוט לא מוצאים ויכולים לחפש למשך המון זמן ופשוט להתייאש), לא עדיף לחסוך לעצמך את את הטרחה?

אני מבין שלחפש משהו קרוב ולמצוא אותו אחרי זמן מסוים יכול להביא סיפוק, אבל ברגע שממצים את זה, מה עם שאר הדברים שקשה נורא למצוא? במיוחד בתנאי ראות לא כל כך טובים שקשה מאוד לאתר דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות Btoash אמר:

אני מבין שלחפש משהו קרוב ולמצוא אותו אחרי זמן מסוים יכול להביא סיפוק, אבל ברגע שממצים את זה, מה עם שאר הדברים שקשה נורא למצוא? במיוחד בתנאי ראות לא כל כך טובים שקשה מאוד לאתר דברים

תראה את התגובה הזו של גיא על הפוסט של @Artyom. עם האפליקציה הזו אפשר למצוא המון גם בתנאים לא מיטביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 11 דקות Btoash אמר:

אני קורא הרבה דעות על הGOTO לכאן ולכאן.

הבנתי מהרבה אנשים כבר שיש הנאה וסיפוק לחיפוש אחרי אוביקט מסוים ולמצוא אותו.

אבל אני פשוט מפחד להתייאש מחיפושים אחר דברים עמומים ורחוקים (קראתי על הרבה חובבנים שפשוט לא מוצאים ויכולים לחפש למשך המון זמן ופשוט להתייאש), לא עדיף לחסוך לעצמך את את הטרחה?

זו כבר החלטה אישית מאוד וכנראה לא יכולה לבוא ללא נסיון אישי. לי בהתחלה לקח חצי שעה לאתר אובייקטים והיום זה הרבה יותר מהיר. מישהו אחר אולי היה מתייאש.

בשביל זה, תצמד לתקציב שלך, תקנה מה שאתה יכול ובמקרה הגרוע, תמיד אפשר למכור ולשדרג או לפרוש מהתחום. אני כמובן מקווה שתאהב מה שאתה רואה ותשקע עמוק יותר לתוך התחביב הזה אבל שום עיצה שבעולם היא לא תחליף לנסיון אישי. כבר לא זוכר אם היינו שם אבל אם לא היית בתצפית עד היום, תצטרף לאגודה הישראלית או לתצפית EAA שמקווה שנערוך בהמשך החודש (תלוי תחזית כמובן).

והאפליקציה של ארטיום עוזרת למי שאין GOTO. אז יש לך את כל האפשרויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות Ilan Shapira אמר:

זו כבר החלטה אישית מאוד וכנראה לא יכולה לבוא ללא נסיון אישי. לי בהתחלה לקח חצי שעה לאתר אובייקטים והיום זה הרבה יותר מהיר. מישהו אחר אולי היה מתייאש.

בשביל זה, תצמד לתקציב שלך, תקנה מה שאתה יכול ובמקרה הגרוע, תמיד אפשר למכור ולשדרג או לפרוש מהתחום. אני כמובן מקווה שתאהב מה שאתה רואה ותשקע עמוק יותר לתוך התחביב הזה אבל שום עיצה שבעולם היא לא תחליף לנסיון אישי. כבר לא זוכר אם היינו שם אבל אם לא היית בתצפית עד היום, תצטרף לאגודה הישראלית או לתצפית EAA שמקווה שנערוך בהמשך החודש (תלוי תחזית כמובן).

והאפליקציה של ארטיום עוזרת למי שאין GOTO. אז יש לך את כל האפשרויות

אני לא בן אדם שיתייאש מחצי שעה של חיפוש וגם לא משעה, פשוט קראתי על אנשים שמחפשים ימים ולא מוצאים משו מסוים וזה יכול להיות מתסכל.

עכשיו הכנסתם אותי יותר לבלבול עם עצמי, ולא יודע מה לבחור.

מצד אחד אני יודע שאהנה לחפש בשמיים כי אני אוהב את התחום, מצד שני אם אחפש איזשהו אוביקט מסוים במשך שעות או ימים ולא אמצא אותו, זה יכול לתסכל אותי נורא.

וככל הנראה שאני אשתמש בטלסקופ 90% מהזמן בבית

האם בזיהום אור של צהוב/כתום חלש אפשר לאתר משהו?

נערך היום על-ידי Btoash
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 30 דקות Btoash אמר:

סיפור אמיתי שלי - אני ו-M27 - ערפילית המשקולת.

ערפילית המשקולת היא אחד האובייקטים הכי מומלצים לצפיה. בפעם הראשונה שירדתי למדבר, סימנתי אותה בתור אחד האובייקטים שאני רוצה לצפות בהם, יחד עם עוד מעט מאד אובייקטים (עוד 3-4) שרשמתי לעצמי.
כבר שהגעתי תפס אותי שמואל, ושאל אותי במה אני רוצה לצפות. הראתי לו את הרשימה, והוא מייד מחק ממנה שלוש, שפשוט לא היה שווה לנסות לצפות בהם בתאריך ההוא. M27 נשארה ברשימה.
מאחר וזו היתה התצפית הראשונה שלי, לא הייתי בכלל מנוסה בניווט, ואני חייב להגיד שלנווט בפעם הראשונה ל-M27 זה די מאתגר. בינתיים, שמואל, שהיה לידי, בכל פעם קרא לי לצפות באיזה אובייקט אחר בשמיים דרך הטלסקופ שלו (16 אינטש רובוטי מדהים שהוא בנה את כולו בעצמו), ואחרי שצפיתי אצלו, וראיתי איך זה צריך להראות - הוא גם הסביר לי איך לנווט אליו, ואז הלכתי חזרה לטלסקופ שלי, ובעזרת ההסברים של שמואל, כמעט תמיד הצלחתי לראות אותם, ואפילו לא רע בכלל (למרות ששלי "רק" 6 אינטש). ככה צפיתי בעוד אובייקט ועוד אובייקט, אני זוכר את ערפילית הטבעת (שהיא לדעתי האובייקט שהכי קל לנווט אליו), את M4 (גם ניווט קל), את M13 (טיפה יותר מאתגר), את M51 (מדהים לראות מהמדבר) ועוד ועוד. ראיתי כל כך יותר הרבה דברים, ולא רק בטלסקופ של שמואל, אלא גם בשלי, שאני בקושי זוכר אם צפיתי גם ב-M27. נדמה לי שכן - אבל תזכור - הצלחתי לכוון לכל אובייקט את הטלסקופ שלי, אחרי הדרכה מדוייקת של שמואל, כולל שימוש בלייזר ירוק.

בפעם הבאה שניסיתי לצפות ב-M27 זה היה במצפה משואה, צפיתי שם שוב בערפילית הטבעת, בערפילית הברבור, אבל כמה שלא ניסיתי, לא הצלחתי לתפוס את המשקולת. אני זוכר שזה היה ממש מתסכל. פתחתי את Sky safari, ניסיתי לזהות את הכוכבים סביבה, ובכל פעם שחשבתי שהתקרבתי אליה, היא ברחה. "בזבזתי" ככה אולי איזה חצי שעה או שעה של תצפית.

כמה ימים אחר כך, אצלי בחצר (אני גר בזכרון יעקב, ככה שזיהום האור אצלי יחסית סביר ומאפשר צפייה בערפילית הזו דרך פילטר מתאים), הפעלתי את האפליקציה של ארתיום, שכבר למדתי להפעיל ממש טוב (משום מה, לא ניסיתי אותה במצפה משואה), ובום - בלי בעיה - הופיעה לי המשקולת בעינית. יפה וברורה. הייתי מאד מרוצה, אבל אמרתי לעצמי שזה לא מספיק - שאני חייב להגיע אליה גם בצורה עצמאית לגמרי. למדתי טוב טוב את הסביבה שלה (אחרי שכבר היתה בעינית), ואז סובבתי את הטלסקופ וניסיתי להגיע אליה מחדש לבד. זה לקח זמן, אבל בסוף הצלחתי. הסיפוק שלי היה מאד גדול.

עברו עוד כמה ימים, וקיבלתי במשלוח פיינדר זוית ישרה של 9X50. עד כה, השתמשתי בפיינדר נקודה אדומה שהגיע עם הטלסקופ. עכשיו כבר הייתי מספיק מנוסה, ועם הפיינדר החדש, ועם sky safari פתוח לידי, התחלתי לנווט מאלטייר לעבר ערפילית המשקולת, כאשר אני קופץ מכוכב לכוכב, ותוך כמה רגעים, תפסתי אותה בעינית.

אז מה המסקנה שלי? אני מרגיש היום שאני מכיר את האזור הזה בשמיים (משולש הקיץ) הרבה יותר טוב בזכות ההתעקשות שלי להגיע עצמאית לערפילית המשקולת. כמו כן, במהלך הזמן למדתי להפעיל את Sky hopper של ארתיום בצורה מאד טובה, ולמעשה, אין לי בעיה היום להגיע כמעט לכל אובייקט בעזרתה - ועדיין, אחרי שאני מצליח לצפות באובייקט ככה - אני תמיד נותן לעצמי תרגיל קטן - להגיע אליו מחדש בניווט ידני.

נערך היום על-ידי nirzon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 28 דקות nirzon אמר:

סיפור אמיתי שלי - אני ו-M27 - ערפילית המשקולת.

ערפילית המשקולת היא אחד האובייקטים הכי מומלצים לצפיה. בפעם הראשונה שירדתי למדבר, סימנתי אותה בתור אחד האובייקטים שאני רוצה לצפות בהם, יחד עם עוד מעט מאד אובייקטים (עוד 3-4) שרשמתי לעצמי.
כבר שהגעתי תפס אותי שמואל, ושאל אותי במה אני רוצה לצפות. הראתי לו את הרשימה, והוא מייד מחק ממנה שלוש, שפשוט לא היה שווה לנסות לצפות בהם בתאריך ההוא. M27 נשארה ברשימה.
מאחר וזו היתה התצפית הראשונה שלי, לא הייתי בכלל מנוסה בניווט, ואני חייב להגיד שלנווט בפעם הראשונה ל-M27 זה די מאתגר. בינתיים, שמואל, שהיה לידי, בכל פעם קרא לי לצפות באיזה אובייקט אחר בשמיים דרך הטלסקופ שלו (16 אינטש רובוטי מדהים שהוא בנה את כולו בעצמו), ואחרי שצפיתי אצלו, וראיתי איך זה צריך להראות - הוא גם הסביר לי איך לנווט אליו, ואז הלכתי חזרה לטלסקופ שלי, ובעזרת ההסברים של שמואל, כמעט תמיד הצלחתי לראות אותם, ואפילו לא רע בכלל (למרות ששלי "רק" 6 אינטש). ככה צפיתי בעוד אובייקט ועוד אובייקט, אני זוכר את ערפילית הטבעת (שהיא לדעתי האובייקט שהכי קל לנווט אליו), את M4 (גם ניווט קל), את M13 (טיפה יותר מאתגר), את M51 (מדהים לראות מהמדבר) ועוד ועוד. ראיתי כל כך יותר הרבה דברים, ולא רק בטלסקופ של שמואל, אלא גם בשלי, שאני בקושי זוכר אם צפיתי גם ב-M27. נדמה לי שכן - אבל תזכור - הצלחתי לכוון לכל אובייקט את הטלסקופ שלי, אחרי הדרכה מדוייקת של שמואל, כולל שימוש בלייזר ירוק.

בפעם הבאה שניסיתי לצפות ב-M27 זה היה במצפה משואה, צפיתי שם שוב בערפילית הטבעת, בערפילית הברבור, אבל כמה שלא ניסיתי, לא הצלחתי לתפוס את המשקולת. אני זוכר שזה היה ממש מתסכל. פתחתי את Sky safari, ניסיתי לזהות את הכוכבים סביבה, ובכל פעם שחשבתי שהתקרבתי אליה, היא ברחה. "בזבזתי" ככה אולי איזה חצי שעה או שעה של תצפית.

כמה ימים אחר כך, אצלי בחצר (אני גר בזכרון יעקב, ככה שזיהום האור אצלי יחסית סביר ומאפשר צפייה בערפילית הזו דרך פילטר מתאים), הפעלתי את האפליקציה של ארתיום, שכבר למדתי להפעיל ממש טוב (משום מה, לא ניסיתי אותה במצפה משואה), ובום - בלי בעיה - הופיעה לי המשקולת בעינית. יפה וברורה. הייתי מאד מרוצה, אבל אמרתי לעצמי שזה לא מספיק - שאני חייב להגיע אליה גם בצורה עצמאית לגמרי. למדתי טוב טוב את הסביבה שלה (אחרי שכבר היתה בעינית), ואז סובבתי את הטלסקופ וניסיתי להגיע אליה מחדש לבד. זה לקח זמן, אבל בסוף הצלחתי. הסיפוק שלי היה מאד גדול.

עברו עוד כמה ימים, וקיבלתי במשלוח פיינדר זוית ישרה של 9X50. עד כה, השתמשתי בפיינדר נקודה אדומה שהגיע עם הטלסקופ. עכשיו כבר הייתי מספיק מנוסה, ועם הפיינדר החדש, ועם sky safari פתוח לידי, התחלתי לנווט מאלטייר לעבר ערפילית המשקולת, כאשר אני קופץ מכוכב לכוכב, ותוך כמה רגעים, תפסתי אותה בעינית.

אז מה המסקנה שלי? אני מרגיש היום שאני מכיר את האזור הזה בשמיים (משולש הקיץ) הרבה יותר טוב בזכות ההתעקשות שלי להגיע עצמאית לערפילית המשקולת. כמו כן, במהלך הזמן למדתי להפעיל את Sky hopper של ארתיום בצורה מאד טובה, ולמעשה, אין לי בעיה היום להגיע כמעט לכל אובייקט בעזרתה - ועדיין, אחרי שאני מצליח לצפות באובייקט ככה - אני תמיד נותן לעצמי תרגיל קטן - להגיע אליו מחדש בניווט ידני.

אתה עושה לי חיים קשים בהחלטה שלי

כשיש סביבך זיהום אור (אני באזור צהוב כתום חלש), זה לא מקשה עליך לאתר דברים עד לרמה של בלתי אפשרי?

שוב אני אומר, כנראה שרוב מוחלט של התצפיות שלי יהיו מהבית, אני מפחד מאוד שמהזיהום אור, לא אצליח לאתר כלום.

אם אני אדע שאצליח לאתר גם עם זהום אור כזה, כנראה שאתחיל עם מיקרוסקופ ידני אז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות Btoash אמר:

כשיש סביבך זיהום אור (אני באזור צהוב כתום חלש), זה לא מקשה עליך לאתר דברים עד לרמה של בלתי אפשרי?

תבדוק באיזה בורטל אתה במפה פה https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=9.15&lat=32.4147&lon=34.9965&layers=B0FFFFFFTFFFFFFFFFF

ניר מבורטל 6, הצליח לראות באמצעות האפליקציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלמעשה רמת זיהום האור היום בזכרון מכניסה אותי כבר לבורטל 7. המפה לא הכי מעודכנת (מ-2015). חוץ מזה - את המשקולת בבית קל יותר לראות עם פילטר, וקל יותר לזהות אחרי שרואים אותה מהמדבר ויודעים מה לחפש.

חוץ מזה - זה לא רק איזה בורטל יש לך בבית, אלא גם איזה חלק מהשמיים אתה רואה. למזלי, אצלי, יש לי את רוב החצי הדרומי של כיפת השמיים (את הצפון הבית שלי בעצמו מסתיר, כשאני בחצר), ככה שבקיץ, יש לי את כל משולש הקיץ תמיד יפה מעלי. עכשיו רואים את אוריון יפה. כל מסלולי כוכבי הלכת פתוחים לפני, ועדיין, רק האפקט של תצפית במקום טוב, בו יש לך את כל הכיפה מולך, שווה את הנסיעה.

נערך היום על-ידי nirzon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות nirzon אמר:

אני חושב שלמעשה רמת זיהום האור היום בזכרון מכניסה אותי כבר לבורטל 7. המפה לא הכי מעודכנת (מ-2015).

גם האתר הזה אומר בורטל 6 עדיין (הוא מעודכן, ככל שידוע לי). http://clearoutside.com/forecast/32.58/34.95

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו - לא משנה באיזה בורטל - תצפית כשיש מקורות אור ישירים עליך - ומעשית אתה בבורטל 9.

אז גם פה - למי שמעוניין לתצפת מהבית - כדאי מאד למצוא נקודה מוסתרת מפנסי רחוב, תאורת גינה של השכנים, חלונות פתוחים של הבניינים הסמוכים וכולי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 דקות Btoash אמר:

כמה הבהרות:

1. גם טלסקופ רובוטי דורש לראות משהו כדי לעשות alignment (בד"כ צריך 3 כוכבים רצוי במקומות מרוחקים זה מזה)
  2. אפליקציית skyhopper היא למעשה סןג שך  pushto = שזה goto רק כשאתה מזיז בידיים שלך במקום שמנוע עוזה את זה עד שמגיע למטרה שאתה מכוון עליה במסך טלפון. כמובן צריך שיהיה לך טלפון חכם סביר באיכות: https://github.com/artyom-beilis/skyhopper/wiki/SkyHopper-list-of-working-and-problematic-Hardware
  3. אתה צריך להיות מסוגל לזהות איזושהם כוכבים בשמיים - ומשם אפשר להתחיל - לצורך העניין אני לא רואה אפילו פולריס ועדיין מצליח לנווט - צריך כמה נק' עוגן ומשם אתה מתחיל
  4. אני צופה מהמרפסת לרוב בעיר - עם קצת נוף לשדות. ומצליח להגיע להמון דברים. המגבלה בד"כ זה כבר לא למצוא אלא לראות

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני שקלים שלי, אני התחלתי את התחום עם טלסקום דומה , herritage דובסוני 130 ממ ידני. היום יש לי 12 אינץ וגם 8 אינץ ממוחשב ועדיין לפעמים אני מוציא את 130 מ"מ כי הוא פשוט קל ומוכן להפעלה ישר . אז הכיוון שלך בהחלט נכון כטלסקופ ראשון זה מצויין. לגבי ממוכן או לא , בלי להיכנס לעיניין התקציב שהוא כמובן אינדיבידואלי , היתרון הגדול של טלסקופ ממוכן לדעתי  הוא דווקה בעובדה שהוא עוקב אחרי אובייקט ולכן זה יאפשר לך צפיה נוחה גם בהגדלות גבוהות גם על פלנטות וגם על ירח. עקיבה ידנית יכולה להיות מאוד מאתגרת לדוגמה במקרים שיש ילדים או אנשים שפחות מנוסים שאתה רוצה להראות להם אובייקט ואז הוא בורח ושוב צריך למקם אותו וכו', בקיצור טרחה וכאן המעקב האוטומטי מאוד עוזר אז אם תקציב מאפשר הייתי הולך על מה שאילן הציע אבל גם אם לא זה לא סוף העולם.

נערך היום על-ידי Misha Kon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי לפי האתר אני בבורטל 5.

לפי מה שראיתי לSKY WATCHER GOTO יש אפשרות גם לידני, לא חייבים להשתמש בכוונון אוטומטי 

Incorporates Sky-Watcher’s Freedom-Find™ patented Dual-Encoder Technology, which allows the telescope to be moved manually in either axis without the mount losing its positional information

רשום ככה בפירוט

אז בכל זאת, אפשר לקנות את הממוחשב, ולעבוד איתו כידני כשרוצים, מה אתם חושבים? או שזה יהיה לעבוד על עצמי בעיניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את כל הנתונים... השאלה מה התקציב. אם אתה יכול להרשות לעצמך goto אחלה. אם אתה מעדיף לקנות ידני ולחסוך אתה עדיין תוכל למצוא הכל, אולי תצטרך ללמוד קצת יותר/יהיה קצת קשה יותר (אגב גם רובוט צריך ללמוד להפעיל)

זו כבר שאלה שלך עם עצמך - עלות מול תועלת מול תקציב.

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה, למישהו יש מושג אם הדגם הזה הממונע של skywatch אפשרי לתפעול ללא סוללות או מקור מתח? לכיונון וצפיה באופן ידני?

או חובה סוללה גם בשביל כיונון  וצפיה ידנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות Btoash אמר:

שאלה, למישהו יש מושג אם הדגם הזה הממונע של skywatch אפשרי לתפעול ללא סוללות או מקור מתח? לכיונון וצפיה באופן ידני?

או חובה סוללה גם בשביל כיונון  וצפיה ידנית?

ענית לעצמך פה:

לפני 53 דקות Btoash אמר:

בדקתי לפי האתר אני בבורטל 5.

לפי מה שראיתי לSKY WATCHER GOTO יש אפשרות גם לידני, לא חייבים להשתמש בכוונון אוטומטי 

Incorporates Sky-Watcher’s Freedom-Find™ patented Dual-Encoder Technology, which allows the telescope to be moved manually in either axis without the mount losing its positional information

רשום ככה בפירוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות Guydive אמר:

ענית לעצמך פה:

אתה לא יכול לדעת לפי זה.

יכול להיות שהכוונה היא כיוונון ידני עם המנועים באופן ידני, וכן דורש חשמל.

זה שיש כיונון ידני זה רשום, השאלה אם זה דורש חשמל או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information