עבור לתוכן
  • צור חשבון

DSLR או מצלמה יעודית?

תגובות מומלצות

בוקר טוב לכולם ונעים להכיר. 

שמי רון ואני טרי טרי בתחום.

רקע קצר ואז לשאלות. לפני שלושה חודשים נדבקתי בחיידק אחרי שאשתי קנתה לי את הטלסקופ הראשון: AstroMaster 90AZ עם מתאם צילום לטלפון.
נהניתי ממנו מאוד וגם צילמתי כמה תמונות נהדרות, בעיקר של הירח.

אבל כמובן שרציתי להשתדרג די מהר אז לפני שבוע הבאתי Celestron 6SE. פה כבר התגלה לי עולם חדש של תצפיות שלא הכרתי לפני. עכשיו עם השדרוג המשמעותי בחווית הצפיה, אני רוצה גם לשפר את חווית הצילום.
אני לא מצפה לתוצאות ברמת פירוט הכי מטורפות, אבל זה יהיה נחמד לתפוס את הדברים הבהירים יותר M39, אוריון, פלאידות ברמת פירוט מספקת.

בקיצור השאלה שלי היא כזו, בהתחשב בזה שהתקציב די נמוך, סביבות ה-200 דולר, מה תהיה ההמלצה הראשונית שלכם. מצלמה יעודית כמו ZWO ASI120 או DSLR יד שניה. אני רואה Canon d1000 או 1100 מסתובבות בסביבות ה-800-1000 ש"ח יד שניה.

מה יהיה הכיוון היותר נכון ללכת אליו? מה בתאכלס יהיה ההבדל המהותי בין שתי האופציות.
אם הבנתי נכון, עם הZWO אני אוכל לצלם את הפלנטות אבל בשביל דברים עמוקים השדה שלה יהיה צר מדי?
לעומת זאת הDSLR תהיה פחות טובה עבור דברים קרובים יותר?

עזרו לי בבקשה לעשות קצת סדר בבלאגן ואשמח לעצות לאן מומלץ להתקדם מכאן.

תודה רבה.

Saturn 2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ברוך הבא.

עם הטלסקופ שרכשת תוכל לצלם תמונות ירח ופלנטריות נהדרות - הוא די מיועד לזה. אורך המוקד שלו יתן לך שדה צר בכל מקרה גם עם DSLR. הנה חישוב רוחב השדה (מהאתר https://astronomy.tools/calculators/field_of_view/)

image.png.b5b3cddcc3a0987f8887393270111b7d.png

בנוסף, הטלסקופ יושב על חצובה אלט אזימואלית ועל כן אתה תהיה מוגבל בזמן החשיפה לעצמים עמוקים. מה שכן, תוכל לעשות EAA בצורה טובה גם עם החצובה הזו אבל ה 120 תיתן לך שדה ממש ממש קטן.

ההמלצה שלי היא כן ללכת על המצלמה הייעודית. קל יותר לעבוד איתה, תיתן לך קצב פריימים עצום ותתאמן על הירח וכוכבי הלכת (יש המון מה לצלם בהם). תנצל את הציוד לדברים שהוא מיועד להם.

עם הזמן, תוכל לחסוך ולשדרג למשהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא, שמחים שהצטרפת!

ASI120 תתאים לכוכבי לכת, אבל ל-EAA השדה יהיה קטן מידי. אולי אחרים יוכלו להתייחס ל-DSLR.

מבחינת פתרון שיתאים גם לכוכבי לכת וגם ל-DSO (EAA) אני יכול להמליץ על מצלמה ייעודית עם סנסור קצת גדול יותר ומפחית אורך מוקד עבור ה-EAA שיתן לך שדה של חצי מעלה, שמתאים לרוב המוחלט של האובייקטים. הבעיה שזה יוצא בסביבות 500 דולר...

https://astronomy-imaging-camera.com/product/asi178mc-color

https://www.celestron.com/products/reducer-corrector

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי רון, ברוך הבא!

אני כיום עובד גם עם ASI120 לצילומים פלנטריים, וגם עם Nikon Z6 ל-EAA לשדה רחב יותר. שים לב - בגלל אורך המוקד של הטלסקופ שלך (וודאי שלי - אני משתמש ב-C9.25), רוחב השדה שלך יהיה צר בכל מקרה, כפי שניתן גם לראות מהחישוב בפוסט של אילן. 

העבודה עם DSLR מעט פחות נוחה, אבל אם אתה מצליח להשיג לך ASIAir, הוא יודע כיום גם לעשות שימוש ב-DSLR ולשלוט בהן לא רע. הבעיה - ברגע שאתה עובד עם חיישן גדול, יש הרבה יותר פיקסלים, כלומר יותר מידע שצריך לעבור אחרי כל שוט מהמצלמה למחשב (בין אם מדובר במחשב ובין אם מדובר ב-ASIAir) כך שקצב העדכון איטי יותר. אם כבר יש לך DSLR, אתה יכול להתחיל איתה ולהתקדם הלאה (שים לב שתצטרך לקנות מתאם T-Mount למצלמה, ואולי גם צינור הארכה של T-2 כדי להגיע לפוקוס אופטימלי; SCT יותר סלחניים לפוקוס, אבל עדיין כדאי - מרחק ה-backfocus של המכשיר שלך הוא 127 ס"מ).

אם אין לך, הייתי שוקל ללכת כבר על מצלמה ייעודית ולהגדיל את רוחב השדה באמצעות reducer כמו שיוסי המליץ.

ברוך הבא לתחום! מקווה שתהנה גם מהלימוד וגם מהתוצאות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חברים. אני מקבל את ההמלצות של כולכם.

בתור התחלה אזמין את ה120 ואת המפחית אורך מוקד, ובשלב מאוחר אשדרג את המצלמה.
כמו שהצעתם, נתחיל בקטן כדי להבין יותר איך הדברים עובדים ונתקדם בעתיד.

אני מודה לכם מאוד על העזרה. הצלחתם לפקס אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ron Or-El אמר:

שים לב שמציעים מפחית למכירה יד-2, אולי משתלם.

את המצלמות של ZWO אפשר להזמין ישירות מהאתר שלהם עם משלוח חינם להזמנות מעל 99 דולר.

Screenshot_20211026-133701_Chrome.jpg.b9bd4c52e8f1bd363c4d3974d32b7ed1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Ron Or-El אמר:

תתחדש! כמו שרשמו לך בתור התחלה חייב רדוסר לצילום DSO, אבל הסיבה היא לא רק רוחב השדה, אלא בעיקר יחס המוקד. ביחס מוקד של f/10 קצב איזוף הפוטונים הוא ״איטי״ ובכמה שניות חשיפה שיש לך ל - EAA, תקבל תמונות חשוכות.

הרדוסר אמנם מגדיל את השדה (על ידי הפחתת אורך המוקד) אבל מה שיותר חשוב זה שהוא מגדיל אותו ביחס למפתח (שנשאר 6״) ולכן יחס המוקד יורד ל f/6.3 וקצב איסוף הפוטונים עולה אקפוננציאלית, ואתה מקבל הרבה יותר פרטים בהרבה פחות זמן. 

לפני 1 שעה Yossi Zamir אמר:

שים לב שמציעים מפחית למכירה יד-2, אולי משתלם.

את המצלמות של ZWO אפשר להזמין ישירות מהאתר שלהם עם משלוח חינם להזמנות מעל 99 דולר.

Screenshot_20211026-133701_Chrome.jpg.b9bd4c52e8f1bd363c4d3974d32b7ed1.jpg

למרות שלרדוסר של מיד ושל סלסטרון יש נתונים יבשים דומים, הם בנויים אחרת (כי הטלסקופים שהם מיועדים להם בנויים אחרת).

במקומך שואל את גוגל 

Can I use a Meade reducer on Celestron

אם לא מוצא תשובה חד משמעית, הייתי הולך על בטוח ומזמין סלסטרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מה לומר. אתם נהדרים.

למדתי מכם כבר המון רק מהפוסט הזה. הזמנתי את המצלמה ואת הבהטינוב. (לא הייתי יודע אפילו לחפש כלי כזה 🙂 )
אני אבדוק את עניין התאימות של הרדוסר. לפי מה שקראתי לא אמורה להיות בעיה מיוחדת אבל אני אוודא במאה אחוז . כך או כך בכל מקרה ארכוש אחד כבר בקרוב.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ron Or-El אמר:

אין לי מה לומר. אתם נהדרים.

למדתי מכם כבר המון רק מהפוסט הזה. הזמנתי את המצלמה ואת הבהטינוב. (לא הייתי יודע אפילו לחפש כלי כזה 🙂 )
אני אבדוק את עניין התאימות של הרדוסר. לפי מה שקראתי לא אמורה להיות בעיה מיוחדת אבל אני אוודא במאה אחוז . כך או כך בכל מקרה ארכוש אחד כבר בקרוב.

שוב תודה.

נראה לי שניתן להחליף בין הרדיוסרים של שתי החברות - תראה את הדיון הזה. אם המחיר טוב, והרדיוסר במצב תקין (אם יש שריטות או אבק שכבר קשה להוריד, אל תתפתה), נראה לי לא רע. 

מנגד, גם חדש הוא לא הוצאה הכי יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-2.11.2021 at 15:48 jonzm אמר:

תוצאות יפות ממש. עם אילו תוכנות עריכה עבדת?

זה רק PIPP וRegistax 🙂

לפני 23 שעות Ilan Shapira אמר:

יופי של תוצאה, נראה אפילו שתפסת מעבר של אחד הירחים. יפה מאוד.

באיזה קצב פריימים צילמת?

בלילה הראשון עוד לא כל כך הבנתי איך העניין עם קצב הפריימים עובד. אז לפי מה שאני רואה בקובץ מטה המצלמה הייתה על 30 פריימים לשניה. אבל אני ממשיך להתאמן.
אני גם עיוור צבעים חלקי אז הרבה פעמים אשתי צוחקת עלי שהתמונות יוצאות ורודות או ירוקות וצריכה לבוא לעשות לי תיקונים. 😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information