עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחלת הצילום

תגובות מומלצות

שלום קבוצה יקרה , 

אז אחרי מפגש מהנה מאוד עם החברה מהקבוצה ועזרה מ @Guydive עם הsharpcap .

ניסיתי לבד בבית במושב אחרי כמה ימיים שהמזג אוויר היה טוב וכמה ניסיונות 

צילמתי את אוריון עםlive stack  , אני יודע שאני עדין לא עובד איתה נכון אבל עד שאלמד יותר ואפגוש שוב בתצפיות שאלה קטנה לגבי התמונה 

יש עוד פגמים שאני לא מבחין אשמח לראות איפה ואיך ולתקן .

שאלה אחרונה ברוב התמונות יוצא לי כמו רקע כמו רשת כזו שהורס את התמונה למה זה קורה ? יכול להיות הסוג שמירה לא נכון ? 

ושוב תודה לכולם על העזרה תמיד 🙏

EECD1DC1-CD2A-4274-AC4E-47A19137FF02.png

7034C0C9-EC81-4DAB-AE9A-9996B6386D73.png

Stack_16bits_5frames_20s1.png

נערך היום על-ידי Noam
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 weeks later...

שלום קבוצה אני ממשיך מכאן לשאול את השאלות כי זה קשור לנושא 

דיברתי עם רון קצת לגבי השאלה אך עדיין קיימת לי הבעיה ,

אני מצלם אובייקט בlive staking ואני רואה כמו רשת כזו על התמונה אני מצרף תמונה של אוריון מאתמול שיצאה ככה ולא הצלחתי לתקן.? גם הירח ששיניתי את הסוג יצאה מטושטש ורשתי כזה רק שני סוגים יצא חלק יחסית אבל עם שינוי צבע האם זה גם קשור ? 

@Ron Or-El לגבי הdebayer ניסיתי לשנות למצב אחר אך לא ממש שינה את זה האם זה קשור רק לזה או שאולי אני צריך לשמור על סוג מסויים? 

תודה למי שיכול לעזור וסורי על החפירה 🙂 

1022C7B0-AFEF-495D-BD96-E9849F903C6E.jpeg.c9bd2f86861c3ae3083749f5534fa479.jpeg

Stack_16bits_3frames_12s.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Noam אמר:

אני מצלם אובייקט בlive staking ואני רואה כמו רשת כזו על התמונה 

Stack_16bits_3frames_12s.png

אני לא רואה ממש רשת אבל כן די הרבה רעש. יכול להיות ש-Dark Frame ויותר חשיפות ישפרו את העניין.

באיזה סקופ ומצלמה אתה משתמש? פילטרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Yossi Zamir אמר:

אני לא רואה ממש רשת אבל כן די הרבה רעש. יכול להיות ש-Dark Frame ויותר חשיפות ישפרו את העניין.

באיזה סקופ ומצלמה אתה משתמש? פילטרים?

אם תתקרב קצת לתמונה תראה רשת כזו וגם חוץ מהרעש הכל בהיר ויש נקודות כאלה ושאני משנה את ה Debayerזה משתנה תלוי באובייקט .  המצלמה asi485 אני חדש בתחום עדין בלי פילטרים רק לומד את התוכנה . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכנות, אני ירדתי מSharpCap. היא עובדת נהדר לצילום פלנטרי אבל לDSO היא מסורבלת ממש.
אני מעדיף את השילוב של NINA עם DSS Live או אם יש לך רשיון לPixInSight (זמין ל45 יום נסיון חינם) אתה יכול לעשות LiveStacking בתוך NINA עם PI.

אבל, לפי מה שאני רואה אתה מצלם DSO בRAW8. תחליף לRAW16 ואת הDebayer לAuto. 
נראה לי שזה יפתור לך את הבעיה.
חוץ מזה, כמו שיוסי אמר, לפני שאתה מתחיל LiveStacking, תכין קובץ Dark. תחת תפריט Capture -> Capture Dark...
פשוט תעקוב אחרי ההוראות שם. זה ינקה לך את הסטאק פלאים.

נערך היום על-ידי Ron Or-El
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Ron Or-El אמר:

בכנות, אני ירדתי מSharpCap. היא עובדת נהדר לצילום פלנטרי אבל לDSO היא מסורבלת ממש.
אני מעדיף את השילוב של NINA עם DSS Live או אם יש לך רשיון לPixInSight (זמין ל45 יום נסיון חינם) אתה יכול לעשות LiveStacking בתוך NINA עם PI.

אבל, לפי מה שאני רואה אתה מצלם DSO בRAW8. תחליף לRAW16 ואת הDebayer לAuto. 
נראה לי שזה יפתור לך את הבעיה.
חוץ מזה, כמו שיוסי אמר, לפני שאתה מתחיל LiveStacking, תכין קובץ Dark. תחת תפריט Capture -> Capture Dark...
פשוט תעקוב אחרי ההוראות שם. זה ינקה לך את הסטאק פלאים.

תודה רבה לכם על העזרה אני ינסה מה שאמרתם ,

אני לא מכיר את התוכנה השנייה שדיברת עלייה בshrapcap ראיתי קצת את החברים בתצפית ו @Guydive נתן הסבר על התוכנה בגלל שאני חדש בתחום אני עוד קצת מתקשה.

תראה אני עם חצובה שלא מתאימה לחשיפות ארוכות לכן אני עושה חשיפות קצרות שלא יהיה מריחה אולי זה גם קשור לגבול של החצובה ? 

ולגבי raw16 לנסות להחליף רק בצילום אובייקטים עמוקים ? או גם כוכבי לכת ירח לנסות לצלם כך ? 

ועוד דבר אני לא רואה אופציה לשנות את הDabayer לאוטומט .

שוב תודה לכם על העזרה🙏 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נועם, כמו שרשמו לך הרשת שאתה רואה (ומשום מה אנחנו לא) היא כנראה המטריצת buyer שמפרידה בין הפיקסלים של המצלמה. לדעתי תתעלם מזה בשלב הזה. 

לגבי ה color space - אם אתה הולך על DSO ולא על פלנטרי, לך על הכי גבוה (12/14/16). 

לגבי סט התוכנות שרון הזכיר, הן מצויינות לצילום אבל לא ל - EAA אלא אם כן הוסיפו פיצ׳רים שאני לא מכיר. כרגע שארפקאפ היא האופציה הכי רצינית שיש ללייבסטאקינג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Ron Or-El אמר:

מעניין. תוכל להרחיב קצת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח בשמחה.

אופציה 1:
כשמתקינים Deep Sky Stacker הוא מתקין גם DeepStackerLive.
היא ממש פשוטה לשימוש:
במסך הראשון פשוט קובעים את הספרייה של הפריימים למעלה.
לוחצים על Monitor כדי להתחיל לעבד את הקבצים וStack כדי להערים.

1966916473_Screenshot2022-01-26172639.png.70c3145c6f1e5dff40c4541cc5f0b7cf.png

בחלון אפשרויות קובעים את המינימום הנדרש כדי שתמונה תכנס לסטאק. אלה הסטינגס שאני משתמש בהם:826268100_DSSSettings.png.7be31243910e645b4bc1153e6caf5180.png

* יש לי פה טעות. FWHM צריך להיות על 5.

וזהו נותנים לזה לרוץ בזמן הצילום.
היתרונות:
זה מהיר מאוד.
אני יכול לדעת כבר בסוף הצילום איזה פריימים טובים ואיזה לזרוק.

החסרון העיקרי -  האפשרויות עריכה בזמן אמת ממש מוגבלות.

אופציה ב: PixInSight in NINA

אם יש לכם PI, לNINA יש פלאגאין חדש יחסית שמדבר עם PI בזמן אמת.
נראה ככה:1446354123_PIinNINA.png.75e1ad5baaeab2331199d238a2988a00.png

ממש פשוט לתפעול. פשוט מכניסים MasterFlat ומתחילים.
יש גם אפשרויות סינון על בסיס HFR, RMS ומספר כוכבים.
היתרון, התמונה עוברת עיבוד וביטול רעש של PI בזמן אמת מה שנותן תוצאה ממש יפה On the go
החסרון, הסינון דורש שיפור. הרבה תמונות לא טובות עדיין נכנסות לסטאק, גם כאלה שלא אמורות.
אבל זה עוד ישתפר בהמשך אני מניח.

דוגמא למשהו שממש קל לעשות בNINA ואני לא הצלחתי לעשות בSharpCap:NINASeq.png.f85e70c8b51093da7807b7d3ed830ceb.png

בDrift After Center אני בעצם קובע לו רף סטייה של מקסימום דקת מעלה. במקרה שזה חורג, תשלח פקודת תיקון לחצובה. 

עכשיו אני משתמש כבר בסקוונס הרבה יותר מורכב שכולל כבר קו אופק על בסיס המיקום שלי, תזמון התחלה וסוף על בסיס גובה האובייקט בשמיים ביחס לקו האופק שלי, תיקון פוקוס אוטומטי, תיקון סטייה אוטומטי, דית'ר, תיקוני עקיבה ועוד מלא דברים. וכל מה שאני צריך לעשות בתחילת הערב זה להחליט על המטרה.
אם יש עניין בזה אשמח לכתוב מדריך מלא לנינה בעברית. לפחות מה שאני יודע בינתיים.

נערך היום על-ידי Ron Or-El
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 23 דקות Guydive אמר:

זה יכול להיות ממש אחלה

לפני 1 שעה Ron Or-El אמר:

אם יש עניין בזה אשמח לכתוב מדריך מלא לנינה בעברית. לפחות מה שאני יודע בינתיים.

++

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנת sharpcap מיועדת לצילום כוכבי לכת וירח , אם אין לך גיידר סקופ עם מצלמת גיידר מומלץ לקנות ומומלץ לקנות asiair plus של חברת ZWO אני לא ראיתי קווים בתמונה  שלך אבל אם יש אותם זה כי אתה צריך לעשות dithering  וזה מוריד את הקווים , duthering נעשה בעזרת הגיידר סקופ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה את מה שאמרתם רק שהמזג אוויר יאפשר ולגבי הקווים בלייב רואים את זה יותר ועכשיו בתמונה שאני מתקרב זה נראה כמו טישטוש כזה גס. 

לגבי התוכנה שאמר @Ron Or-El אני לא מכיר אם יהיה מדריך אנסה אותה אבל אני חושב שאתמקד בשארפקאפ בנתיים כי אני מתחיל בתחום וכדי שלא יבלבל אותי . 

@Jonathan Elihisהמצלמה שלי zwoasi 485 , אני חדש בתחום ולא ממש יודע לעבוד עם גיידר סקופ צריך ללמוד את זה עוד. והאם בכלל זה יתאים לציוד שלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information