עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב סטיק/NUC לשליטה ו-EAA

תגובות מומלצות

טוב, בהיותי משתמש מק בעוונותי, נתקלתי בחסם משמעותי שהוא ש-sharpcap, ascom ו-NINA לא עובדים עליו.

נראה לי שהפתרון יהיה מחשב זעיר שישב על המאונט (יחד עם תיבת ניהול כוח), שאליו אפשר יהיה להתחבר עם RDP. כמה כוח חישוב אני צריך? 

האם משהו כזה מספיק?

נערך היום על-ידי jonzm
תיקון לינק
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעזרת מפצל USB זול תוכל להרחיב את כמות הכניסות והיכולת להוסיף עוד 1T באמצעות כרטיס זכרון זה גם סבבה לגמרי.

מעבר לנתונים היבשים שנראים לא רע, השאלה היא איך הוא יתמודד עם תוכנות הצילום ושמירה מהירה של נתונים לצילום פלנטרי. מעניין מאוד. אם אתה מנסה את זה, תיקח את גרסאת ה 8GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, זה הזוכה: https://a.aliexpress.com/_mLjnn0g

8 ג׳יגה זכרון, 128 ג׳יגה SSD, אפשרות הוספת SSD נוסף, ניתן לשדרג ל-win11, ארבעה פורטים USB3, וספק כוח 12 וולט 2 אמפר. קטן, שוקל פחות מ-300 גרם, ומגיע עם לוח קיבוע vesa, שבטוח שאפשר להשתמש בו כדי לקבע אותו איפשהו על המאונט.

אגב, זה גם המחשב המומלץ ע״י FLO.

היום יש עליו מבצע בעלי, אבל אני מתאר לעצמי שגם בעתיד יהיה. נראה מתי אני אקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Guydive אמר:

נראה לי גם כמו אופציה נחמדה. המחשב סטיק גבולי לדעתי. בפוסט שקישרתי אליו למעלה, הבחור ציין שהוא צריך לדלל אותו מאוד כדי שיעמוד בקצב

כן, גם הסטיק פחות נוח מבחינת כמות חיבורים והאפשרות להוסיף דיסק נוסף. אעדכן כשאקבל - לפי עלי המשלוח יקח חודשיים… לא לחוץ לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 שעות jonzm אמר:

היום יש עליו מבצע בעלי, אבל אני מתאר לעצמי שגם בעתיד יהיה. נראה מתי אני אקנה.

לפני 5 דקות jonzm אמר:

לפי עלי המשלוח יקח חודשיים… לא לחוץ לי.

שינית את דעתך בין אתמול להיום 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה רוברט אמר:

שינית את דעתך בין אתמול להיום 🙂

זה הנזק שבלהיות חולה קורונה בבית… כל יום שעובר מרגיש כמו שנה…

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ron Or-El אמר:

אשמח לשמוע את הביקורת על המחשב אחרי שתקבל אותו. אני גם מחפש אחד.

בשמחה, אעלה ביקורת מסודרת אחרי שאבדוק אותו - אבל זה ייקח זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 months later...
לפני ב-27.6.2022 at 10:19 רוברט אמר:

הי @jonzm - אשמח לשמוע על ה-NUC, אני שוקל לקנות משהו כזה במהלך המבצע של Ali השבוע.

הי @רוברט,

לצערי, מעבר להתקנה ולבדיקה שהמחשב אכן מתחבר למאונט ושולט בו, עוד לא היה לי זמן לשחק איתו. את זמן האסטרונומיה הזעום שהיה לי בחודשים האחרונים השקעתי בתצפיות במקומות חשוכים (יותר [מדבר או רמה"ג] או פחות [משואה]), ולא רציתי ל"בזבז" זמן על EAA. אני מקווה שבזמן הקרוב אהיה יותר פנוי להתחיל לעשות איתו EAA בצורה יותר רצינית. 

אני כן יכול להגיד כבר עכשיו שמבחינה טכנית - נראה שהוא נותן מענה טוב. הוא עובד על DC 12V, כך שכל סוללה חיצונית שמכבדת את עצמה תעבוד איתו; ה-WiFi עובד גם כן, והוא יוצר לי AP שאפשר להתחבר אליו בשטח; התקנתי עליו Remote Desktop, כך שאין לי שום צורך במסך או במקלדת ועכבר מעבר לטלפון או טאבלט בשטח (למרות שיכול להיות שיהיה יותר נוח לעבוד עם מקלדת BT קטנה). 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information