עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה למתחילה...

תגובות מומלצות

הי.שמי קרן ומתקשה בקניית טלסקופ ראשון שלי.הצרכים שלי מאוד מצומצמים.מחפשת טלסקום איכותי שיתן לי תמונה טובה לגרמי השמיים.המטרה לצפות מהבית,אולי מהים.שוב,מחפשת משהו איכותי עם ראות טובה,אבל גם חשוב שיהיה קל לתפעול.קראתי את המדריך פעמיים ועדיין מתלבטת.ממש אשמח לשני שמות לטלסקופ שעונה על הדרישות שלי.תודה רבה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסי לפרט מעט יותר

• מה מבלבל אותך במדריך?
  • בין מה למה את מתלבטת?
  • בגדול מה ששאלת עליו בפייסבוק SkyWatched 150P שולחני נראה בסדר גמור

לגבי צפיה מהבית/מהעיר - תלוי מאיזו עיר ומיקום (אם זה בפרוור או ליד עזריאלי).

שימי לב מהעיר תוכלי לצפות בגרמי שמיים בהירים: כוכבת לכת וירח כמובן, צבירים פתוחים, אוריון אנדרומדה קצת צבירים כדוריים. את המירב אפשר להוציא במקומות חשוכים בלבד.

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה קרן לגזיאל אמר:

עוד דבר שרציתי לשאול:באמת שווה להזמין מהאתרים המצורפים במדריך?לונדון וארהב?

הבעיה שלפעמים אין ברירה

בארץ יש שתי חנויות cosmos.co.il ו־ telescope-shop.com שתיהן חנויות טובות אבל...

מעבר לזה שהמבחר לפעמים יותר מצומצם - המוצרים שיש ממש לא תמיד במלאי - גם אם מופיעים כבמלאי באתר. אז אם את רוצה משהו שמופיע באתר צריך לוודא כי המוצר אכן במלאי.

בכל מקרה גם בארץ יש לא מעט דגמים טובים אם כי לפעמים זה לא בדיוק מה שאולי חיפשת אבל מספיק קרוב.

גם שימי לב שחלק מהתקציב יצטרך ללכת לכל מיני תוספות למשל קולימטור לניווטוני (שזה צריך במידי בהנחנה שקונים ניוטוני) ואולי גם אולי בהמשך עוד עינית או שתיים (תלוי במה שתקבלי עם הטלסקופ)

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מומלץ ללכת לתצפית מאורגנת, תאום ציפיות יכול לחסוך תחושה של החמצה או השקעה לא קטנה בטלסקופ שלא יהיה תואם למה שתרצי לראות.

גרמי שמיים בעיר הם הירח, כוכבי לכת וכמה אוביקטים שהם לא חיוורים מדי כמו אנדרומדה, ערפילית אוריון ועוד כמה.

יש לך מהבית מרפסת/גינה או חלון שפונה לכיוון דרום (מישור המילקה, הקו עליו עוברים כוכבי הלכת, עובר מדרום לנו - אנחנו מעל קו המשווה)?

את חושבת שתצטרפי לתצפיות בדרום או במקומות עם פחות זיהום אור מהעיר?

שווה לשקול אם רשימת גרמי השמיים שנתנים לצפייה מהעיר מצדיקים את ההשקעה עבורך. יש דרכים לראות יותר מזה אך זה מצריך חצובה עוקבת ומחשב והמחירים קופצים בהתאם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות קרן לגזיאל אמר:

יכולה להוציא עד 2500.עוד דבר שרציתי לשאול:באמת שווה להזמין מהאתרים המצורפים במדריך?לונדון וארהב?

בטח, רוב הציוד שלי נקנה מהחנויות באנגליה וגרמניה. המלאים והמבחר גדולים מכל מה שיש בארץ, המוצר מגיע תוך ימים בודדים (בהנחה ונמצא במלאי) והשירות מצויין.

המחיר, גם אם לא זול בעשרות אחוזים עדיין משתלם מעט יותר ממוצרים דומים בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 39 דקות קרן לגזיאל אמר:

ומה מחיר כל היבוא?מכס,מעמ וכו

הי קרן, ברוכה הבאה!

בעקרון על טלסקופים ועזרים אסטרונומיים אין מכס, כך שאת משלמת רק 17% מע״מ, ודמי עמילות ועמלות אחסון (משתנה מחברת שילוח לחברת שילוח, בין 150-350 ש״ח). את מחיר המשלוח עצמו את יודעת עוד לפני התשלום באתרים השונים. את יכולה למצוא עוד מידע במדריך שנכתב בעניין זה כאן באתר.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 47 דקות קרן לגזיאל אמר:

ומה מחיר כל היבוא?מכס,מעמ וכו

• לכי לאתר האינטרנט, תוסיפי את המוצר לעגלת הקניות.
  • בעגלת הקניות תשני את ארץ המשלוח לישראל.
  • אחרי ששינית לישראל, המיסים של אותה מדינה ירדו, ככה שהמוצר פתאום יראה זול יותר. 
  • מחיר המשלוח לישראל יופיע. זה מה שתשלמי באתר. מחיר המוצר + המשלוח. 
  • על סכום מחיר המוצר + משלוח תוסיפי 17% מע״מ. את הסכום הזה תשלמי לחברת השילוח עם מסירת המוצר
  • אם המשלוח מגיע עם חברת שילוח מסודרת (UPS, FedEx, DHL) תצטרכי לשלם עוד כ 250₪ עמלת שילוח במועד המסירה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 13 דקות קרן לגזיאל אמר:

תודה רבה!שכחתי שצריך לקנות חצובה...איך אני יודעת איזו חצובה תתאים לטלסקופ שבחרתי?

ואיזה חנויות מומלצות?

זה תלוי במה בחרת..

אני מציע שפשוט תדפדפי לך בחנויות השונות בארץ ובחו"ל, ברגע שתמצאי משהו שמעניין אותך פשוט תפרסמי פה בנושא הזה שלך ואנחנו נכוון אותך כן/ לא / איך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Guydive אמר:

זה תלוי במה בחרת..

אני מציע שפשוט תדפדפי לך בחנויות השונות בארץ ובחו"ל, ברגע שתמצאי משהו שמעניין אותך פשוט תפרסמי פה בנושא הזה שלך ואנחנו נכוון אותך כן/ לא / איך

וגם - לפעמים יש ערכות שכוללות גם טלסקופ, גם ראש חצובה וגם רגלי חצובה. 

אם את הולכת על דובסוני, אז את בכלל לא צריכה חצובה נפרדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

דובסוני זה סוג של טלסקופ (או ליתר דיוק, סוג של בסיס אינו חצובה לטלסקופ מחזיר אור ניוטוני; את יכולה ללמוד יותר על כך בחלק השני של המדריך של @Guydive לבחירת טלסקופ למתחילים כאן). בחלק החמישי של המדריך את יכולה למצוא דגמים מומלצים שכוללים גם דובסוניים - ראי הטלסקופים באופציה א׳ לתקציב נמוך; אופציה א׳ לתקציב בינוני או ה-Sky-Watcher Heritage-150P Flextube Virtuoso GTi אם טלסקופ ממונע חשוב לך.

בכל מקרה, חוזר על כלל הזהב החשוב ביותר - בואי לתצפית, תנסי את הטלסקופים השונים שיש לחברים, ואחר כך תדעי הרבה יותר מה יותר קוסם לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים