עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציוד ל־EAA בסיסי

תגובות מומלצות

מה הציוד הבסיסי שנדרש ל־EAA עם תקציב דל (הכוונה התקציב הנמוך ביותר שיתר תוצאה סבירה ולא יהיה זבל)

בהנתן שיש טלסקופ (לדוגמה יש לי 660/102 אכרומט) וצריך להוסיף במינימום עקיבה ומצלמה.

image.png.ebb864277c2c67f7eb85d2ae3374c83a.png

כמובן זה לא - רק הערכה אחרי משלוח +הורדה/הוספת מע"מ עומדת על כ־2,200₪

דעתכם

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לרגע את החצובה בצד, הסנסור של המצלמה הזו פיצי. 

לדעתי המינימום זה 226 או 290.

אגב - לפעמים שווה להמתין טיפה ולגייס עוד איזה 600-700 שקל ולשדרג את הריג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתם בול בזמן , אני גם התחלתי לחקור את הנושא. עד עכשיו התמקדתי רק בויזואלי אבל בבבורטל 9 נראה שאין ברירה אלא eaa אם רוצים לצפות יל עוד דברים  .

אצלי בעיה קצת פשוטה יותר כי יש כבר עקיבה אבל עדיין בחירת מצלמה ותוכנות מסביב ,די הלכתי לעיבוד מחומר מהמדריכים שעברתי בזריזות

נערך היום על-ידי Misha Kon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המינימום הרצוי ל-EAA הוא:

- מערכת (טלסקופ+מפחית) מהירה מ-f/7. אני במקסוטוב עם f/7.5 וזה כנראה הגבול העליון

- שדה 0.5x0.3°. אני במקסוטוב עם 0.37°x0.25° ובאמת לא יזיק קצת יותר. אפשר לחשב שילובים של סקופ-מפחית-מצלמה באתרים כמו קישור1, קישור2

- חצובה עוקבת כלשהי, גם אלט-אז תעבוד

מי שכבר יש לו טלסקופ, חצובה עוקבת, מצלמה ומחשב יכול להתחיל ולנסות עם מה שיש. זה פחות או יותר מה שעשיתי והתוצאות היו טובות מבחינתי כבר בהתחלה.

שארפקאפ התוכנה הכי טובה לנושא, אבל אני אוהב גם את הפשטות של ASILive.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 שעות Misha Kon אמר:

באתם בול בזמן , אני גם התחלתי לחקור את הנושא. עד עכשיו התמקדתי רק בויזואלי אבל בבבורטל 9 נראה שאין ברירה אלא eaa אם רוצים לצפות יל עוד דברים  .

אצלי בעיה קצת פשוטה יותר כי יש כבר עקיבה אבל עדיין בחירת מצלמה ותוכנות מסביב ,די הלכתי לעיבוד מחומר מהמדריכים שעברתי בזריזות

כמו שדיברנו בוואצאפ קודם כל רדוסר .63

וויי פיי בשביל הפינוק (שווה את זה מאוד)

ומצלמה זה כבר עולם ומלואו. 

לדעתי תתמקד במונו, גם יותר רגישה, גם יותר רזולוציה, גם גרף לימוד קל יותר ומאוד חשוב - צבעים קרובים יותר למה שתראה בעין. אני אישית לא ממש אוהב את הגוון הירקרק שהחלל השחור תופס במצלמות צבע לפני עיבוד. במונו שחור נשאר שחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שהרדוסר אמור לספק למצלמה שדה יותר רחב על ידי הורדת f number ובכך להכניס יותר אור ליחידת שטח ואז נדרש פחות זמן חשיפה. אם אצלם ללא רדוסיר אז פשוט זמן יהיה ארוך יותר או יהיה קשה לעבוד איתה בגלל שדה הצר ? מנסה להבין למה זה פריט חובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Misha Kon אמר:

אני מבין שהרדוסר אמור לספק למצלמה שדה יותר רחב על ידי הורדת f number ובכך להכניס יותר אור ליחידת שטח ואז נדרש פחות זמן חשיפה. אם אצלם ללא רדוסיר אז פשוט זמן יהיה ארוך יותר או יהיה קשה לעבוד איתה בגלל שדה הצר ? מנסה להבין למה זה פריט חובה

גם וגם.

עקרונית תוכל לקחת סנסור גדול יותר כדי לקבל שדה רחב יותר.

העניין של יחס מוקד הוא יותר קריטי. אם אני זוכר נכון זמן החשיפה תלוי לא ביחס המוקד אלא בריבוע של יחס המוקד, אז מדובר על פי 2.5 במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוסיף על יוסי, אם תעשה את זה פשוט תקבל תמונות מאוד חשוכות.

לפעמים זה רק עניין אסתטי, אבל לפעמים זה יכול לפגוע לך בסטאקינג.

שארפ קאפ מסנכרנת בין התמונות שהיא עורמת על ידי התאמה של הכוכבים באותן תמונות. יש סיטואציות שאפילו עם תמונה בהירה של f/5 התוכנה מתקשה מספיק כוכבים להצלבה (נדיר אבל קורה, בעיקר מחוץ למרכז הגלקטי). ב f/10 זה יהיה חשוך שאתה תתקשה לבצע סינכרון גם באזורים עמוסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הבנתי עכשיו .

אז רק מסכם לטובת הנושא שארטיום פתח ואני קצת התלבשתי עליו ,ציוד הבסיסי הנדרש לeaa

חצובה עוקבת 

מצלמה יעודית עם עדיפות כנראה למונו אבל לא חובה

רדיוסר במקרה ומדובר בטלסקום "איטי" מעל בערך f7

תוכנת לעריכה בלייב 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות Misha Kon אמר:

אה הבנתי עכשיו .

אז רק מסכם לטובת הנושא שארטיום פתח ואני קצת התלבשתי עליו ,ציוד הבסיסי הנדרש לeaa

חצובה עוקבת 

תוכנת לעריכה בלייב 

בול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 16 שעות Misha Kon אמר:

אה הבנתי עכשיו .

חצובה עוקבת 

תוכנת לעריכה בלייב 

נכון - רק תחליף תוכנת עריכה בלייב בתוכנה שעושה סטאקינג בלייב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוק. מה שמעניין האם אפשר לבנות סטאפ ובו במקום מצלמה ייעודית יהיה סמארטפון  ודרכו יעברו תמונות למחשב. הקבה דגמים תומכים בraw ומאםשרים חשיפות ארןכות יחסית וראיתי שיש אפליקציה deepskycamera שמאפשרת שליטה טובה על חלק גדול מהסמארטים . סביר שאיכות  תיהיה פחות טובה עם מצמה שהיא מוצמדת לעינית אבל בכל זאת האם יכול לעבוד לדעתכם אולי מישהו ניסה כבר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 20 שעות Misha Kon אמר:

אוק. מה שמעניין האם אפשר לבנות סטאפ ובו במקום מצלמה ייעודית יהיה סמארטפון  ודרכו יעברו תמונות למחשב. הקבה דגמים תומכים בraw ומאםשרים חשיפות ארןכות יחסית וראיתי שיש אפליקציה deepskycamera שמאפשרת שליטה טובה על חלק גדול מהסמארטים . סביר שאיכות  תיהיה פחות טובה עם מצמה שהיא מוצמדת לעינית אבל בכל זאת האם יכול לעבוד לדעתכם אולי מישהו ניסה כבר ?

קונספט מעניין אבל לא מכיר מישהו שעשה את זה. לרוב מי שמשתמש בסמארטפון פשוט משתמש ב raw לעריכה כמו כל צילום סטנדרטי אבל לא נתקלתי בסטרימינג מהסמארטפון לתכנה על המחשב כדי לעשות לייב סטאקינג. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 22 שעות Misha Kon אמר:

אצל הרבה (אולי כל) התוכנות שעושות live stacking אפשר להגדיר תיקיה על המחשב שלשם מכניסים את התמונות. לתוכנה לא אפכת מאיפה התמונות מגיעות - היא פשוט מוסיפה כל תמונה חדשה שנכנסת לתיקיה.

תעתיק את התמונות מהפלאפון למחשב בשיטה העדיפה עליך וזה יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 דקות ellevy12 אמר:

האם AZGTI עם טלסקופ + מצלמת DSLR יכול להוות גם ציוד בסיסי ל EAA ? את ה DSLR אפשר לחבר עם כבל למחשב לצורך ה stacking  (נראה לי)

חד משמעית כן. 

שים לב שהרבה יותר פשוט עם Windows לעומת Linux או Mac אם אתה עושה Stacking מתוך DSLR. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 דקות רוברט אמר:

חד משמעית כן. 

שים לב שהרבה יותר פשוט עם Windows לעומת Linux או Mac אם אתה עושה Stacking מתוך DSLR. 

אני מניח שדובסוני 130 מ"מ + DSLR יהיה יותר מדי לחצובה הזו 😞 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה ellevy12 אמר:

אני מניח שדובסוני 130 מ"מ + DSLR יהיה יותר מדי לחצובה הזו 😞 

תלוי. למשל ה־OTA של  Bresser 130/650 הוא לא כבד בכלל - שוקל 3.1 ק"ג. כמובן שאלה כמה המצלמה שוקלת אבל ללא עדשה היא הרבה יותר קלה. של Skywatcher Heritage קצת יותר קלה אם כי נראה לי תהיה בעיה חבר לו DSLR.

כמובן דובסוני באורך מוקד 1200 תהיה בעייתי

הבעיה ששעתי עם ניוטונים ו־DSLR שהרבה פעמים יש בעיה להגיע לפוקוס (תקנו אם אני טועה).

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים