עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספריית חלל, אסטרונומיה ומד"ב - ספרים, סרטים, סדרות, פודקאסטים ומשחקים (נושא מתגלגל)

תגובות מומלצות

לפניכם רשימות מרוכזות של מדיה בנושאי חלל, אסטרונמיה, אסטרופיזיקה ומדע בדיוני.

• אתם מוזמנים להוסיף המלצות בתגובות ואנו נעדכן אותן לתוך הרשימות.
  • ההמלצות מעורבות בעברית ובאנגלית. לחלק מההמלצות שבאנגלית ניתן למצוא גרסאות מתוגמות בחיפוש קצר. אם לא מצאתם, רשמו לנו בתגובות ונשתדל לעזור

קישורים למי שלא רוצה לגלול:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספרים - אינפורמטיבי, ילדים ומדע בידיוני

ספרים  (אינפורמטיבי):

• המלצות משתמשי הפורום (לינק) לספרים בנושא ניווט אסטרונומי לתצפיות
  • Turn left on Orion - ניווט שמיים  The Stars - H.A. Ray @ellevy12
  • סטיבן הוקינג - קיצור תולדות הזמן 
  • קרל סייגן - אסטרונום וסופר יהודי-אמריקאי, כנראה המפורסם בעולם. פרסם מספר רבי מכר, חלקם מתורגמים:  קוסמוס / עולם רדוף שדים / Pale Blue Dot /  עקבות מן העבר / קונטאקט (יותר מאוחר הפך לסרט) / מוחו של ברוקה / דרקוני גן העדן / ביליונים וביליונים 
  • ניל דגראס טייסון - אסטרופיסיקה למי שאין לו זמן / Death by Black Hole / Welcome to the Universe
  • Ashlee Vance - Elon Musk Biography
  • Timothy Ferriss - Seeing In The Dark

ספרי מדע בדיוני  (לרוב מדובר בסדרות שלמות, ובלא מעט פעמים ניתן למצוא גרסאות אודיו שלהם)

• Dune 
  • המדריך לטרמפיסט לגלקסיה 
  • James S. A. Corey - The Expanse 
  • Dennis E. Taylor - We Are Legion (We Are Bob)
  •  John Scalzi - Old Man's War
  • B. V. Larson - Undying Mercenaries Series
  • Craig Alanson - Expeditionary Force
  • Hyperion Cantos - Dan Simmons
  • Ring World Series - Larry Niven
  • Foundation Series - Isaac Asimov
  • Enders Game- Orson Scott Card

ספרים  (ילדים):

• ספר הירח - אלונה פרנקל
  • מסע אל החלל - ספר נפרש לידיים קטנות
  • איפה רד? המסע למאדים - תמר לב
  • עוגות בחלל - פיליפ ריב
  • מחברת החלל - רוני פלומן
  • מבט מקרוב על החלל - לויד ג'ונז רוב
  • אנחנו נמצאים כאן: מדריך לחיים על כדור הארץ - אוליבר ג'פרס
  • קצה העולם - ציפור פרומקין
  • עד לחלל ועד בכלל - טיש ראבי
  • זיטה ילדת החלל - בן האטקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים - אינפורמטיבי ומדע בדיוני

סרטים - אינפורמטיבי ולימודי:

• National Geographic - Journey To The Edge Of The Universe
  • Timelapse of the future: A Journey to the End of Time
  • Through the Wormhole
  • Apollo 11

סרטים - עלילתי / מדע בדיוני 

• 2001: A Space Odyssey
  • Star Wars series
  • Gravity
  • Apollo 13
  • Interstellar
  • Ad Astra
  • Moon
  • Sun 
  • Independance Day
  • Contact
  • Arrival
  • Europa Report
  • War of Worlds
  • Starship Troopers 
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרות - אינפורמטיבי ומד"ב

סדרות - אינפורמטיבי ולימודי

• Neil DeGrasse Tyson - Cosmos
  • Alien Worlds
  • Black Hole Apocalypse
  • Life Beyond
  • One Strange Rock

סדרות - מדע בדיוני

• Star Trek
  • The Expanse
  • Battlestar Galactica
  • The Mandalorian
  • Lost in Space
  • Life in Space
  • Salvation
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פודקאסטים

• על-חלל (אייל בן זאב) - פודקאסט על תעשיית החלל
  • אל האינסוף (טל ססובר) - פודקאסט בנושא אסטרופיזיקה
  • עושים חלל (רשת עושים היסטוריה) - פודקאסט על תעשיית החלל
  • Astronomy Cast - פודקאסט האסטרונומיה הפופולרי בעולם
  • 365 Days of Astronomy - מרכז את פודקאסטים רבים מהעולם בנושא אסטרונומיה ומעלה פרק אחד חדש מדי יום
  • The Actual Astronomy Podcast - פודקאסט בנושא אסטרונומיה תצפיתית לחובבים (טלסקופים)
  • The Astrophotography Podcast - פודקאסט בנושא צילום אסטרונומי מבית AstroBackyard
  • Science in Astrophotography - פודקאסט המלמד כיצד ניתן לרתום ציוד צילום ביתי למשימות מדעיות
  • Dark Sky Conversation - פודקאסט אוסטרלי בנושא זיהום אור ושמי הלילה
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Guy changed the title to ספריית אסטרונומיה ומד"ב - ספרים, סרטים, סדרות, פודקאסטים ומשחקים (נושא מתגלגל)

יש סדרות וסרטים טובים יותר בתחום המדע הבדיוני אבל לסדרת מלחמת הכוכבים תמיד יהיה לי מקום חם בלב, זה הסרט הראשון שבו ראיתי ספינות ענק, קרבות חלל, תחנות חלל בגודל ירח וחרבות לייזר. למרות שהסרטים המקוריים כבר נראים מעט מיושנים, הם עדיין סרטים לא רעים שלוקחים אותנו לגלקסייה רחוקה מאוד למאבק המתמיד בין הטוב לרע.

לאחרונה יצא לי לצפות בסדרות האנימציה המשלימות Clone Wars & Rebels וזה הוסיף כל כך הרבה וההפך את סדרת סרטי ה Sequel לכל כך יותר טובה. זה הגיע למצב שהסדרה The Mandalorian יבאה דמויות מסדרות האנימציה הללו.

סדר מומלץ לצפייה למי שכבר צפה בטרילוגיה המקורית של ג'ורג' לוקאס, יודע מי אבא של מי ורוצה לראות את הכל בסדר הנכון (פרוייקט לא קטן):

• Episode 1: The Phantom Menece
  • Episode 2: Attack of The Clones
  • Star Wars Animated Series: The Clone Wars. Seasons 1-7. זו הסדרה המרכזית שמכילה תוכן רב וחלק מהתוכן הטוב ביותר בסאגה כולה נמצא בעונות 5-7
  • Episode 3: Revenge of The Sith - למרות הקיטונות שנשפכו בעבר, זה לדעתי הסרט הטוב ביותר בסדרה. במיוחד בשילוב עם החלק השני של Clone Wars עונה 7 
  • Star Wars Animated Series: Rebels. Seasons 1-4
  • Star Wars Story: Solo
  • Star Wars Story: Rogue One
  • Episode 4: A New Hope
  • Episode 5: The Empire Strikes Back
  • Episide 6: Return of The Jedi
  • Disney Live Action Series: The Mandalorian. Seasons 1-2
  • Episode 7: The Force Awakens
  • Episode 8: The Last Jedi
  • Episode 9: The Rise of Skywalker

חדשות טובות לכל אוהבי הסדרה - בעקבות הצלחת ה The Mandalorian, דיסני כבר הכריזו על סדרות נוספות בעולם מלחמת הכוכבים:

• The Book of Boba Fett
  • Star Wars: Endor
  • Star Wars: Obi-Wan Kenobi
  • Star Wars: The Bad Batch (animated)
  • Star Wars: The Acolyte (TBD)
  • (TBD) Star Wars: Ahsoka
  • Star Wars: Rangers of The New Republic (TBD)
  • Star Wars: Lando (TBD)
  • Star Wars: Visions (TBD) סדרה של עשרה פרקים שיצולמו על ידי יוצר יפני. אין הרבה פרטים בינתיים
  • Star Wars: A Droid Story (TBD)

רק נשאר לקוות שהכמות לא תעיד על תוכן ירוד ושהרף שראינו ב The Mandalorian ישמר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Magic Schoolbus - Adventures in space - סדרת הילדים בפרק ספיישל ארוך על מסע לחלל

ספר מעולה שאולי ציינתם ופספסתי - מוזיאון החלל, לכל הגילאים לדעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מ-100 עובדות על החלל שלא התחברתי אליו ולזיקה לדת שמצויינת בו בכל עמוד שני בערך, כל הספרים האלה מומלצים מאוד.

אלבום החלל של מאיר כהן זה ספר משנות ה-90 שעדיין כייף לעיין בו..

IMG_20210329_150604__01.jpg

IMG_20210325_141904__01.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Guy changed the title to ספריית חלל, אסטרונומיה ומד"ב - ספרים, סרטים, סדרות, פודקאסטים ומשחקים (נושא מתגלגל)

או הו, עכשיו אתם מדברים לענין....... אהבתי את הנושא המתגלגל הזה.

אוסיף כמה המלצות משלי:

מדע בדיוני

שני ספרי חובה למביני ענין :

DEEPNESS IN THE SKY

FIRE UPON THE DEEP

שניהם נכתבו ע"י. פרופסור למדעי המחשב בשם  VERNOR VINGE ועוסקים בין היתר  בנושא ישויות טראנסצנדנטליות בסיגנון קורצוויל,  שליטה מוחית מרחוק בעזרת ננורובוטים, ועוד נושאים מרתקים ובלתי שגרתיים.

כמו כן כל ספר שתוכלו למצוא של הסופר CORDWAINER SMITH ( שם עט) של איש חיל המודיעין האמריקאי  והדיפלומט בשם PAUL LINEBARGER בעל היסטוריה מאד מגוונת ומעניינת.

בין ספריו:  , A PLANET NAMED SHAYOL,  NORSTRILIA  אבל  גם כל היתר נהדרים.

סופר טוב :CLIFORD SIMAK בין ספריו : CITY (קיים גם תרגום עברי מצוין).

ROBERT HEINLIN - בין ספריו הטובים : STRANGER IN A STRANGE LAND

סופר מצויין אחר - STANISLAV LEM

רוב הספרים הנ"ל הם  יותר בסגנון HARD CORE SF  ולא פנטזיה למינה שלה צריך להקדיש פוסט נפרד

מדי פעם אוסיף המלצות נוספות.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 months later...
  • 2 months later...

לכבוד יציאת העיבוד הקולנועי החדש של Dune (שעושה רושם שסוף סוף יצדיק את עצמו) אני קורא מחדש את הספר. לא ספר דיגיטלי בקינדל אלא ספר ספר, בכריכה קשה ואני חייב להגיד שלמרות שקראתי אותו כבר מספר לא מבוטל של פעמים, הוא פשוט מדהים. זו יצירה מצויינת, מהפנטת עמוקה וסוחפת שכתובה כל כך טוב.

מי שלא קרא את הספר הזה עד היום ואוהב מדע בדיוני - זה ספר חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 33 דקות Ilan Shapira אמר:

לכבוד יציאת העיבוד הקולנועי החדש של Dune (שעושה רושם שסוף סוף יצדיק את עצמו) אני קורא מחדש את הספר. לא ספר דיגיטלי בקינדל אלא ספר ספר, בכריכה קשה ואני חייב להגיד שלמרות שקראתי אותו כבר מספר לא מבוטל של פעמים, הוא פשוט מדהים. זו יצירה מצויינת, מהפנטת עמוקה וסוחפת שכתובה כל כך טוב.

מי שלא קרא את הספר הזה עד היום ואוהב מדע בדיוני - זה ספר חובה.

אף פעם לא קראתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 38 דקות jonzm אמר:

מצוין, אבל אפשר להפסיק אחרי הספר הראשון.

אני מסכים לגמרי. ההמשכים סבוכים ברמה אחרת ולא כל כך מושכים את הקורא (הפוך...). בגלל זה אמרתי "זה ספר חובה", ביחיד 🙂 

כדי לקרוא את ההמשכים אני מתאר לעצמי שדרושים סמים כאלה ואחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-26.9.2021 at 23:39 Ilan Shapira אמר:

אני מסכים לגמרי. ההמשכים סבוכים ברמה אחרת ולא כל כך מושכים את הקורא (הפוך...). בגלל זה אמרתי "זה ספר חובה", ביחיד 🙂 

כדי לקרוא את ההמשכים אני מתאר לעצמי שדרושים סמים כאלה ואחרים

לא צריך יותר מדי סמים - רק קצת  SPICE 😁🤣  (אפשר גם גז מזגנים אם אתה קצר בכסף)

מסכים אתכם בעניין ההמשכים הנוספים בסגנון - THE SON OF DUNE RIDES AGAIN - לא עומד ברמה של הראשון.

אגב את רעיון ה SPICE פרנק הרברט קצת "גנב" מסופר מד"ב בשם CORDWAINER SMITH שכתב על פלנטה בשם NORSTRILIA שבו גדלות כבשים מוטנטיות ענקיות שמהם מפיקים חומר מאריך חיים בשם STROON.

למי שלא קרא,  מומלץ ביותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות LIHU אמר:

לא צריך יותר מדי סמים - רק קצת  SPICE 😁🤣  (אפשר גם גז מזגנים אם אתה קצר בכסף)

מסכים אתכם בעניין ההמשכים הנוספים בסגנון - THE SON OF DUNE RIDES AGAIN - לא עומד ברמה של הראשון.

אגב את רעיון ה SPICE פרנק הרברט קצת "גנב" מסופר מד"ב בשם CORDWAINER SMITH שכתב על פלנטה בשם NORSTRILIA שבו גדלות כבשים מוטנטיות ענקיות שמהם מפיקים חומר מאריך חיים בשם STROON.

למי שלא קרא,  מומלץ ביותר...

כן, Spice זה סיפור יקר 🙂 

לא מכיר את ה Cordwainer Smith, אוסיף אותו לרשימה.

עוד משהו חדש שהתחלתי לצפות בו זה העיבוד של Apple לסיפור הנהדר של אייזיק אסימוב Foundation. שני הפרקים הראשונים השאירו לי טעם של עוד. לא הכי קרוב לספרים של אסימוב אבל הם מאוד קשים לעיבוד טלוויזיוני, במיוחד שהראשון מחולק לפרקים שבהם אין דמויות משותפות. יהיה מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 weeks later...

תשמעו, מאז שקיבלתי את Turn Left at Orion, אני ככה קורא בו לאט, כמה דפים כל לילה לפני השינה.

מה להגיד לכם - כל המחמאות שאנשים שפכו על הספר הזה נכונות. פשוט ספר נהדר.

אחרי שקראתי את ההקדמה, והפרקים על הירח וכוכבי הלכת (ממש מעניין) - קפצתי ישר לסופו, לשמי הסתיו (הוא מחולק לפי עונות) - האמת - בינתיים, כמעט כל האובייקטים שהוא מכוון אליהם בשמי הסתיו כבר ראיתי, אבל ההדרכה המושלמת איך להגיע אליהם (אני משתמש הרבה באפליקציה של ארתיום, אז זה קצת לבלף), ההסבר מה רואים, איך רואים, מה המשמעות של מה שרואים - פשוט נהדר. בטוח שאביא את הספר איתי לתצפית הבאה, ורק בשביל הכיף אנסה לנווט לכמה אובייקטים ידנית, לפי ההסברים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 weeks later...

אוסיף המלצה לכמה סדרות ספרים שמלוות אותי הרבה שנים. 

Ender's Game סדרה קלאסית שמתחילה בספר ראשון די נגיש ואחכ שלושה ספרים די סבוכים אבל שווים קריאה. הרבה רעיונות שאני נתקלתי בהם לראשונה בסדרה הזו. 

Bobiverse - סדרת ספרים נהדרת על בחור שעשה אקסיט של כמה מליארדים והוא לא כל כך יודע מה לעשות עם הכסף. אז הוא קונה שירות הקפאה לאחר המוות, ודקה אחרי שהוא חותם על החוזה הוא נדרס ומת. הוא מתעורר 117 שנה אחרי בתור AI של חללית ואן ניומן. סדרה משעשעת מאוד עם המון רפרנסים לתרבות פופ של שנות ה80 וה90. 

The Quantum Thief. זאת כבר סדרה מאתגרת מאוד עם רעיונות מאוד מרחיקי לכת על מוסר, תרבות ואנושות בעתיד הרחוק. קשה לקריאה אבל מספק מאוד. השאיר אותי ער בהרהורים הרבה לילות. 

הסיפור בעצם מביא אותנו אל בלש על מאדים בעוד כמה אלפי שנים שמנסה לשחזר את הזיכרונות שלו שהוא עצמו העלים כדי להגן על עצמו. 

The Expanse - יש סדרה שמבוססת על הספרים, אבל אני בכל זאת ממליץ לקרוא את הספרים. בעתיד, האנושות מתחלקת ל3 - כדוה"א המאוחר, מאדים וחגורת האסטרואידים. בזמן מאבקי שלטון על מערכת השמש, מתגלה משהו על ארוס שמשנה הכל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 weeks later...

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 4

3. 4

• נושאים

• צור חדש...

Important Information