עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלטרנטיבה ל-SharpCap Pro עבור EAA?

תגובות מומלצות

קניתי SharpCap Pro. נהנה ומשתמש. אבל, לא מרוצה מהתוצאה שאליה אני מגיע בשטח. יכול להיות שזו בעיית תיפעול - אני לא יודע מה צריך לעשות כדי לשפר זאת. אבל נדמה לי שאין מספיק יכולות עיבוד post processing. יש רק משחק עם הצבע וההיסטוגרמה וקצת חידוד ופילטור. אבל זהו. אין ביטול רעשים אטמוספריים. אפילו ה-flat ו-ה-dark וה-bias קורס לי ולא עובד בד״כ. הפריימים המקוריים מפיקים הרבה יותר בעיבוד יחסית פשוט אחרי.

אז - האם מכירים אלטרנטיבות טובות ל-EAA?

(הציוד שלי - מצלמצת DSLR עם עדשות מצלמה על חצובה משוונית עוקבת וחיבור ללפטופ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט דורש live stacking - הכוונה ל-live stacking של תמונות של בין 5 שניות ל-30 שניות כל אחת. אבל מה שחסר לי ב-sharpcap היא יכולת עיבוד מסויימת של התוצאה הסופית לצורך תצוגה יותר מוצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח. ממש. אמרתי שאני חושב שזה משהו מדהים... נראה לי שאחרי שאשקיע עוד אלפי שקלים וזמן ואנרגיה בנסיונות להגיע לזה, בסוף סטלינה יהיה הפתרון...
יש אומרים לי ש-asilive הוא הפתרון - זה אומר עוד ~800$ בערך של השקעה (מלצמה + asipro + guiding). וזה בהחלט עשוי לקרב את התוצאה וזה לא סטלינה. אבל זה גם דורש החלפת הטלסקופ... כי כרגע ה-imaging שלי הוא על ה-dslr ועדשותיו. ואם עוברים למצלמות asi, חייב להחליף גם את הטלסקופ, חצובה, ראש, ועוד... 

בקיצור - עדיין מנסה לפתור על הציוד הקיים. הנה אגב בדיוק מה שאני רוצה לראות - תוצאה של איך אני רואה הכי טוב על המסך מול איך אותו חומר נראה אחרי עיבוד מסויים (שניתן לכאורה לבצע בתוך התוכנה של ה-EAA אותה אני מחפש).

כך זה נראה ב-SharpCap Pro:
image.png.032fcc1513b47ee5f8b3e0c1848557f8.png

כך זה נראה אחרי עיבוד מסויים:

199940913_DSSM22b.png.144fd5aa2c2b21d86280f87ab04fc96c.png

רואים את ההבדלים? החדות? הקונטרסט? הצבע (כוכב מימין אדמדם)? הבלטת הפרטים בצביר, ועוד...

שמים וארץ! הייתי רוצה לראות כך במסך בלייב. כי זה מאותו החומר הגולמי. אין סיבה שלא יראה כך בשטח...

נערך היום על-ידי givoly
שיפור תמונה מעובדת
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה givoly אמר:

@Ilan Shapiraאתה עובד בעיקר בשחור לבן, אבל ראיתי אותך בשטח מוציא יותר מ-sharpcap pro... אבל הבעיה העיקרית שלי היא חדות, קונטרסט, וסטורציה לדעתי... 
ובכן, מה האלטרנטיבות?

אני מוציא יותר כי אני משתמש בציוד אחר, זה כמו להשוות תפוחים וקורנפלקס.

עם טלסקופ של 8" אתה מקבל המון אור אז כל עניין העריכה שאתה מחפש כמעט לא קיים. אני לא יודע להשוות בין DSLR למצלמה אסטרונומית יעודית, כאן יש לך יתרון של שדה וחיישן טוב.

בלי קשר, EAA הוא פחות מוכוון עריכה - יש פורומים שלא מוכנים לקבל תמונות שנגעו בהן עם PS או תוכנות דומות - זה הכל בשביל לראות בלייב אובייקטים. לזה לא רואה שום צורך בעריכה או התערבות אלא אם אתה רוצה להציג את התמונות. גם אז, מעבר לנגיעות קטנות ביותר זה כבר פרוצדורה.

אתה עושה את הסטאק אחר כך או לוקח מה שמתקבל על המסך as is?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי לגמרי שהטלסקופ/עדשה משפיעים וברור לי גם כן שהסנסור משפיע. אבל זה לא העניין כאן. יש בחומר הגלם מספיק כדי שהתמונה על המסך תהיה הרבה יותר טובה.
( אגב, סנסור מצלמת dslr היא עם 54% QE והמצלמות האסטרונומיות הטובות יותר הן עם כ-80% QE. אז זה ההפסד כאן. והעדשות מצלמה הן די מהירות (f/1.8 עד הכי איטיות של f/6.3) ).

בכל מקרה, עם עקיבה משוונית והציוד שלי אני כבר מגיע לתוצאות... רק שיכולות להיות טובות בהרבה עם קצת יותר אפשרויות לתצוגת התמונה ועיבוד סופי.

ואני לא מדבר על עריכה אגרסיבית כלל. מדבר על אותו חומר גלם (הפריימים המקוריים ששימשו את sharpcap). לא מדבר על נגיעות מכחול ושינויים אומנותיים בפוטושופ. זה רק עיבוד יחסית פשוט שניתן לבצע על כל תמונה. והכוונה לתיקונים רק על התוצאה הסופית של sharpcap - אפשר פשוט לראות אותו הרבה יותר טוב ממה שכרגע מצליח לראות במסך. לא מעוניין לעשות שימוש ב-photoshop בשטח. רק רוצה פשוט לראות יותר טוב בתוך sharpcap איך שהתמונה מתגבשת על התמונה ומידע נצבר בה והרעש יורד ממנה. אבל לראות תמונה מיטבית ולא דהויה כ״כ... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-31.8.2021 at 10:30 givoly אמר:

חחח. ממש. אמרתי שאני חושב שזה משהו מדהים... נראה לי שאחרי שאשקיע עוד אלפי שקלים וזמן ואנרגיה בנסיונות להגיע לזה, בסוף סטלינה יהיה הפתרון...
יש אומרים לי ש-asilive הוא הפתרון - זה אומר עוד ~800$ בערך של השקעה (מלצמה + asipro + guiding). וזה בהחלט עשוי לקרב את התוצאה וזה לא סטלינה. אבל זה גם דורש החלפת הטלסקופ... כי כרגע ה-imaging שלי הוא על ה-dslr ועדשותיו. ואם עוברים למצלמות asi, חייב להחליף גם את הטלסקופ, חצובה, ראש, ועוד... 

בקיצור - עדיין מנסה לפתור על הציוד הקיים. הנה אגב בדיוק מה שאני רוצה לראות - תוצאה של איך אני רואה הכי טוב על המסך מול איך אותו חומר נראה אחרי עיבוד מסויים (שניתן לכאורה לבצע בתוך התוכנה של ה-EAA אותה אני מחפש).

כך זה נראה ב-SharpCap Pro:
image.png.032fcc1513b47ee5f8b3e0c1848557f8.png

כך זה נראה אחרי עיבוד מסויים:

199940913_DSSM22b.png.144fd5aa2c2b21d86280f87ab04fc96c.png

רואים את ההבדלים? החדות? הקונטרסט? הצבע (כוכב מימין אדמדם)? הבלטת הפרטים בצביר, ועוד...

שמים וארץ! הייתי רוצה לראות כך במסך בלייב. כי זה מאותו החומר הגולמי. אין סיבה שלא יראה כך בשטח...

טל - ASIAir Pro יודע לעבוד גם עם DSLR, והוא עולה רק 250$. לדעתי גם ASILive יודע, אבל אולי אני טועה. שווה לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות givoly אמר:

אכן, נראה לי ש-asiair pro בעתידי הקרוב... (כרגע אין במלאי)... 

ASIAir נחמד מאוד בתור מערכת ותוכנה יחידה שעושה הכל (גוטו, פלייט-סולב, עקיבה, צילום), אבל יתן לך הרבה פחות אפשרויות בהשוואה ל-SC ואפילו בהשוואה ל-ASILive. רק היסטוגרמה ופריימים לכיול, אין מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-5.9.2021 at 11:08 givoly אמר:

אכן, נראה לי ש-asiair pro בעתידי הקרוב... (כרגע אין במלאי)... 

יש גם ב-FLO וגם ב-teleskop-express כרגע, אם אין לך סבלנות לחכות 🙂

בנוסף, הבנתי שיוצא ASIAIR Plus... המירוץ לא מסתיים אף פעם 😆

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 2

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

2. 2

3. 2

4. 0

מטאור ב 15.3.2024 01:20

5. 5

ZWO seestar S50

• נושאים