עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש עינית פלנטרית ל SCT 8" להגדלות גבוהות

תגובות מומלצות

שלום לקבוצה,

אני צופה בפלנטות וירח באמצעות  SCT 8" אורך מוקד של 2000 ממ עם עקיבה ועינית Tele Vue 8mm שנותנת לי הגדלה של X250. זו הגדלה לא תמיד שימושית אבל יש ימים נדירים שבהם ניתן להגדיל יותר.

מה ההמלצה לעינית שכזו? - גודל שדה פחות מפריע בזכות העקיבה, רוצה להגיע להגדלות של ~350. בארלו וה 8ממ מביאים אותי ל X500, קצת גבוה מדי, ואני לא מרוצה מהעינית של Meade 5.5 ולא משתמש בה כמעט בכלל.

חשבתי בעבר על ה Nagler Zoom 3-6 שתשמש אותי גם עם השובר אור, אבל אשמח לשמוע רעיונות נוספים.

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Ilan Shapira אמר:

שלום לקבוצה,

אני צופה בפלנטות וירח באמצעות  SCT 8" אורך מוקד של 2000 ממ עם עקיבה ועינית Tele Vue 8mm שנותנת לי הגדלה של X250. זו הגדלה לא תמיד שימושית אבל יש ימים נדירים שבהם ניתן להגדיל יותר.

מה ההמלצה לעינית שכזו? - גודל שדה פחות מפריע בזכות העקיבה, רוצה להגיע להגדלות של ~350. בארלו וה 8ממ מביאים אותי ל X500, קצת גבוה מדי, ואני לא מרוצה מהעינית של Meade 5.5 ולא משתמש בה כמעט בכלל.

חשבתי בעבר על ה Nagler Zoom 3-6 שתשמש אותי גם עם השובר אור, אבל אשמח לשמוע רעיונות נוספים.

תודה לעונים

הנאגלר זום ממש אחלה, אבל מעניין אם היא עדיפה על עינית בלי זום שבה הזכוכית קבועה במקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 4 שעות AmitK אמר:

אחלה עינית.

אני לא חושב שה3 ממ תהיה בשימוש עבור הsct.

גם לגבי ה4 ממ צריך תנאים סופר יציבים.

כמובן שלריפרקטור היא גם תהיה מצויינת.

שוקל בעצמי לרכוש כזו בהמשך.

לאיזה מהם? הדובסוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 שעות Guydive אמר:

לאיזה מהם? הדובסוני?

לא, ל SCT ולשובר האור (שאיתו ממש אין לי עינית להגיע קרוב למקסימום שהוא יכול להציע)

בדובסוני, בימים יוצאים מהכלל, אפשר להשתמש בעינית של 4-5ממ אבל בגלל חוסר העקיבה זה פחות כיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף זום בשביל ירח וכובי לכת. אם אני צופה מהבית אז זום, בארלו 2X ונקודה אדומה זה כל מה שאני צריך. היתרון שאפשר לשנות את ההגדלה בצורה רציפה ולעצור בדיוק במאקסימום שהתנאים מאפשרים. אני משתמש ב HyperFlex 7.1mm - 21.5mm
יש עליו ביקורות טובות מבחינת חדות וקונטרסט. כרגע אני מרגיש שפיזור או אצלי בדובסוני יותר משמעותי מבעיניות, אולי יום אחד אני אשחיר אותו סוף-סוף ואז אוכל להעריך כמו שצריך.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה pregulla אמר:

אני מעדיף זום בשביל ירח וכובי לכת. אם אני צופה מהבית אז זום, בארלו 2X ונקודה אדומה זה כל מה שאני צריך. היתרון שאפשר לשנות את ההגדלה בצורה רציפה ולעצור בדיוק במאקסימום שהתנאים מאפשרים. אני משתמש ב HyperFlex 7.1mm - 21.5mm
יש עליו ביקורות טובות מבחינת חדות וקונטרסט. כרגע אני מרגיש שפיזור או אצלי בדובסוני יותר משמעותי מבעיניות, אולי יום אחד אני אשחיר אותו סוף-סוף ואז אוכל להעריך כמו שצריך.

נקודה מעניינת לגבי ההגדלה הרציפה - איזו עינית זום יש לך? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כעת Guydive אמר:

נקודה מעניינת לגבי ההגדלה הרציפה - איזו עינית זום יש לך? 

יש לי SkyRover 7.1 - 21.5mm. שהיא זהה ל SkyWatcher HyperFlex 7.1-21.5

(SkyRover זה מותג הבית של KUO, שהיא כנראה היצרנית של HyperFlex)

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 דקות pregulla אמר:

יש לי SkyRover 7.1 - 21.5mm. שהיא זהה ל SkyWatcher HyperFlex 7.1-21.5

(SkyRover זה מותג הבית של KUO, שהיא כנראה היצרנית של HyperFlex)

נראית עינית מעניינת! ב - FLO היא עולה 70 פאונד, בערך שליש ממחיר של באדר זום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא אוהב את 5.5 ממ ומשתמש בה הרבה. כש אין עקיבה ה82 מעלות עוזר מאוד. הזמנתי עכשיו גם 8.8 שלהם. נאגלר זום היא אמורה להיות טובה כמובן אבל תכלס  ברגע שיש עקיבה אז לדעתי כעינית פלאנטרית אפשר ללכת כמעט לכל עינית שנותנת חדות במרכז. פלוסלים , רדיאנים או דלוס של tv, pentax xw. אני דרך אגב במסגרת ה2דחת של קניוץ בעקבות הסגר השתעשתי והזמנתי מאליאקספרס ב35 דולר 3.5 ממ מסידרה שדל עיניות פלנטריות tmb. מה שמצחיק יש להם עיניות בכל טווח כמעט מ2.5 עד 9 ממ בהפרשים של 0.5 מ"מ. יש מצב שזה אותה עינית עם מדבקה שונה.אבל אמרתי אנסה , מה יכול להיות.

Screenshot_20201011-101005_AliExpress.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי עם עיניות שדה רחב (ES82 11MM, ES82 8.8MM, ES68 16MM) לכולן יש בעיות צבע בערך ב 10 מעלות החיצויות וזה פוגע בחדות בתצפיות פלנטריות, אז השדה הרחב לא ממש תורם. לתצפיות בחלל עמוק הן מעולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 דקות Michael V אמר:

לא הייתי יורד פחות מ 6 מ"מ בטלסקופ הזה. אולי 5 מ"מ לירח...

זה בטוח, לחדד את השאלה, באיזו עינית בגדלים האלה כדאי להשקיע. האם בנאגלר זום 3-6 או שיש עינית "רגילה" שממש מומלצת לפלנטות וירח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי שמידט קסגריין פחות רגיש לאיכות העינית. לדעתי nagler zoom זה overkill. אבל היא תעבוד טוב כמובן (כל עוד לא מפריע לך eye relief קטן). מצד שני עינית כזאת תהיה בשימוש גם ב 20" שלך... 

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילן,

1)  הנאגלר זום 3-6 עינית מעולה - קצת פחות מתאימה לSCT אבל מצויינת לרפרקטור.

2)  באדר זום 8-20 עינית מעולה גם היא. ותתאים גם לSCT

3)  זום 8-20 של ויליאם אופטיקס  גם טובה ויותר זולה מהבאדר - אני משתמש בה לתצפיות שמש בעיקר.

מכיוון שאף אחת מהן לא זולה במיוחד אני מציע לך לנסות את שלי ( יש לי את שלשתן) בתצפית לפני שתחליט 🤣

לפלנטרי  עם הSCT כדאי לנסות עיניות מינימליסטיות  עם שדה צר - פלוסלים או אורטוסקופיותת אבל לאילו אין EYE RELIEF גדול.

יש גם סדרה של עיניות פלנטריות של WILLIAM OPTICS - היתרון שלהן שאפילו ב 3 מ"מ אורך מוקד יש להן EYE RELIEF גדול והן נוחות יחסית. לגבי האיכות האופטית - תוכל לנסות את שלי בתצפית ולהחליט בעצמך.

אפשרות נוספת היא להרכיב עינית 8 ממ  או 6 ממ טובה על POWERMATE X2 או בארלו איכותי ואז אתה על אורך מוקד אפקטיבי של 4 או 3 ממ בהתאם אבל נשאר עם EYE RELIEF  המקורי של העינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information