עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפשת המלצות לרכישת מצלמה אסטרונומית :)

תגובות מומלצות

היי אנשים יקרים,

לפני שנה התייעצתי פה לגבי רכישת טלסקופ,

עזרתם לי מאוד, קניתי, הטלסקופ הגיע והוא מהמם! עכשיו רק נשאר להשלים את העניין עם מצלמה טובה ומומלצת. 

הטלסקופ שקניתי הוא של סלסטרון, קטדיופטרי, שמידט קאסגריין  8״ nexstar 8se ממונע רובוטי. 

מחפשת מצלמה מומלצת שמתחברת לטלסקופ, ומתאימה במיוחד לצילום כוכבי לכת באיכות גבוהה. 

חשוב לי מאוד האיכות, יודעת שיש מלא סוגים ואני ממש לא מבינה בזה 🙂

מבחינת מחיר - סדר גודל של עד 500 ₪. 

אודה מאוד להמלצות שלכם 🤩

שגב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדשי על הטלסקופ.

לגבי המצלמה, נתחיל מהעובדה שמצלמות ייעודיות לצילום אסטרונומי זה לא דבר זול. 500 שקל זה מחיר של מצלמה בסיסית.

בגדול היצרן המומלץ למצלמות פלנטריות הוא zwo, שמוכרים מצלמות איכותיות ומעולות. אממה, המצלמה הכי זולה שלהם (שאני אישית הייתי קונה אחת אחרת בקצת יותר כסף, כי יש לה לא מעט חסרונות) חורגת מהתקציב. היא עולה בערך 600.

מתחת ל500 שקל יש רק מצלמות של svbony, שהאיכות שלהן הרבה יותר נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצילום פלנטרי ממליץ לך על ASI678MC. תוכלי להשתמש בה ללא ברלו כי גודל הפיקסל אופטימלי עבור טלסקופ f/10.

אם תרצי גם EAA של DSO ולא רק צילום פלנטרי, אז ההמלצה תהיה אחרת. הסיבה היא שהסנסור הזה די קטן ויהיה מאתגר מאוד ל-EAA.

המחיר הוא 299$ כולל משלוח (משלוח חינם מהאתר של ZWO) לפני מע"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 19 דקות Yossi Zamir אמר:

לצילום פלנטרי ממליץ לך על ASI678MC. תוכלי להשתמש בה ללא ברלו כי גודל הפיקסל אופטימלי עבור טלסקופ f/10.

למה לא לחסוך 30 דולר ולקנות 178mc? עם ברלו 1.5 זה אמור להיות מצוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 14 דקות שחר רייש אמר:

למה לא לחסוך 30 דולר ולקנות 178mc? עם ברלו 1.5 זה אמור להיות מצוין.

אם צריך לקנות ברלו זה כבר פחות מ-30$ הפרש. לדעתי עדיף להימנע מאלמנטים נוספים אם אפשרי.

יתרון קטן של 178MC שהיא מגיעה עם פילטר uv/ir cut מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 דקה Yossi Zamir אמר:

אם צריך לקנות ברלו זה כבר פחות מ-30$ הפרש. לדעתי עדיף להימנע מאלמנטים נוספים אם אפשרי.

יתרון קטן של 178MC שהיא מגיעה עם פילטר uv/ir cut מובנה.

ברלו omni של סלסטרון עולה 12$, והוא יכול להיות שמיש גם לצפייה ויזואלית. זה גם מתקזז עם הפילטר...

להימנע מאלמנטים נוספים זו כבר סיבה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 דקות שחר רייש אמר:

ברלו omni של סלסטרון עולה 12$, והוא יכול להיות שמיש גם לצפייה ויזואלית. זה גם מתקזז עם הפילטר...

להימנע מאלמנטים נוספים זו כבר סיבה טובה יותר.

שתי האפשרויות טובות. נראה מה התשובה לגבי EAA כי זה ישנה את התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא אציע משהו אחר.

תצברי קודם ניסיון באסטרונומיה ויזואלית - בעיקר כי זה יותר פשוט. כמו לרכוב על אופניים לפני שעולים על אופנוע כבד.

צילום אסטרונומי הוא מורכב לכן לפני שקופצים למים עמוקים הייתי מציע לצבור ניסיון - ללמוד לצפות, לראות מה יש בשמיים, לזהות אובייקט וללמוד מה אפשר או אי אפשר לראות ובאיזה תנאים. . בד"כ זה לא כוון וצלם. זה דורש הרבה כלים ואיבוד לאחר או תוך כדי. אפשר בקלות ללכת לאיבוד או להתקל בבעיות מערכותיות בלי להבין איך לפתור.

בכל מקרה צילום ותצפית ויזואלית זה שני עולמות שונים. מה שתראי בעין ייראה מאוד שונה מצילום ולהפך. אחרי שיהיה לך ניסיון בויזואלי זה יהיה יותר קל להכנס לצילום כי כבר תכירי את הציוד והתנאים ותוכלי לעשות troubleshooting לחלק מהבעיות (כמו למשל למה לא מצליחים להגיע לפוקוס) ולא לפתור את כל הבעיות של ציוד ביחד. עקיבה, goto, איפוס, פוקוס,  מצלמה, ספקי כוח, תכנה, הגדרות ביחד.

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 6 שעות שחר רייש אמר:

מעבר לזה, השאלה היא לטובת מה המצלמה תשמש. רק לצילום פלנטרי, או גם לeaa? לא כל מצלמה מתאימה ל2 המטרות.

היי שחר 🙂

תודה על המענה!

אני לא בטוחה שאני יודעת למה הכוונה EAA. זה קשור לענייני חשיפה ארוכה / קצרה?

אשמח להסבר כדי לדעת למה הכוונה. 🙏🏻

תודה שוב, שגב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 24 דקות Segev אמר:

היי שחר 🙂

תודה על המענה!

אני לא בטוחה שאני יודעת למה הכוונה EAA. זה קשור לענייני חשיפה ארוכה / קצרה?

אשמח להסבר כדי לדעת למה הכוונה. 🙏🏻

תודה שוב, שגב. 

eaa זה ראשי תיבות של Electronically Assisted Astronomy, כלומר אסטרונומיה בסיוע אלקטרוני.

זה אומר שבמקומות עם זיהום אור, שלא ניתן לצפות (או שרואים בלי פרטים) באובייקטים (dso) בעין, משתמשים במצלמה כדי "לצפות" באובייקט, כשהמטרה היא לא להשיג את התמונה הכי יפה, אלא לצלם עם סטאקינג בלייב כמה דקות לכל אובייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 12 שעות שחר רייש אמר:

eaa זה ראשי תיבות של Electronically Assisted Astronomy, כלומר אסטרונומיה בסיוע אלקטרוני.

זה אומר שבמקומות עם זיהום אור, שלא ניתן לצפות (או שרואים בלי פרטים) באובייקטים (dso) בעין, משתמשים במצלמה כדי "לצפות" באובייקט, כשהמטרה היא לא להשיג את התמונה הכי יפה, אלא לצלם עם סטאקינג בלייב כמה דקות לכל אובייקט.

תודה על ההסבר שחר 😍

המטרה העיקרית היא צילום כוכבי לכת,

אבל מה שכתבת פה נשמע ממש מגניב, אז מניחה שבהמשך כן ארצה להתנסות בזה. אבל מניחה שזה יעלה את מחיר המצלמה, לא? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 34 דקות Segev אמר:

תודה על ההסבר שחר 😍

אבל מה שכתבת פה נשמע ממש מגניב, אז מניחה שבהמשך כן ארצה להתנסות בזה. אבל מניחה שזה יעלה את מחיר המצלמה, לא? 

לא בהכרח.

טכנית אפשר לעשות EAA או צילום גם עם מצלמה שעולה 150₪. כמובן ההבדל הוא האיכות של התוצאה ומה אפשר לצלם בצורה סבירה.

אפשר להגיד (ובצדק מסוים) שמצלמה של 150₪ היא צעצוע אבל ראיתי אנשים מוציאים תמונות מדהימות איתה, מצד שני גם מצלמה של 1000₪ יכולה להיות צעצוע ביחס למצלמות מקוררות עם חיישן ענק. תלוי מה הצפיות. זה כמו שאפשר להגיד שטלסקופ 60 מ"מ לא שווה כלום. או אפשר להגיד טלסקופ של 200 מ"מ קטן מידי.

כמו שאמרתי למעלה, לפני שאת צוללת לעולם הזה תסתכלי סביב - תרתי־משמע.

עכשיו אם פותחים תיבת פנדורה יש מגוון רחב של מצלמות לצרכים שונים לגדלים שונים ומחירים שונים - וכמובן בין כולם יש חפיפה.

נערך היום על-ידי Artyom

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על המלצות לצילום פלנטרי דיברנו.

מצלמות ל-EAA לא יהיו הרבה יותר יקרות, אבל כן נדרשת תוספת של מפחית אורך מוקד שעולה סביב 150$ לפני משלוח ומסים. אם הרצון הוא גם פלנטרי וגם EAA, צריך מצלמה שתתאים מבחינת גודל שדה עם המפחית ל-EAA ומבחינת גודל הפיקסלים לטלסקופ בתוספת ברלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Segev אמר:

תודה על ההסבר שחר 😍

כן, זה יעלה את המחיר, כמו שכתב יוסי. גם בגלל הרדוסר, וגם אם רוצים שדה גדול יותר, אז זה עולה יותר.

לפני 1 שעה Yossi Zamir אמר:

אבל כן נדרשת תוספת של מפחית אורך מוקד שעולה סביב 150$ לפני משלוח ומסים

יש בעלי אקספרס רדוסר מקורי לטלסקופ הזה, שעולה 100$. בזמן של מבצעים אפשר גם להשיג אותו בפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Artyom אמר:

מצד שני גם מצלמה של 1000₪ יכולה להיות צעצוע ביחס למצלמות מקוררות עם חיישן ענק.

ממש לא מסכים. מצלמה פלנטרית שעולה 1000 היא תהיה פחות טובה לdso ממצלמה מקוררת, אבל ממש לא צעצוע ביחס, וממש לא אותו פער כמו מ150 שקל ל1000. הפער קטן בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה שחר רייש אמר:

ממש לא מסכים. מצלמה פלנטרית שעולה 1000 היא תהיה פחות טובה לdso ממצלמה מקוררת, אבל ממש לא צעצוע ביחס, וממש לא אותו פער כמו מ150 שקל ל1000. הפער קטן בהרבה.

תלוי באיזו מצלמה מקוררת מדובר... אולי להתכוונתי לזה של JWST? הרי לרובינו זה סה"כ צעצועים - אנחנו לא אסטרופיזיקאים 😜

זה היה סה"כ משל.

מצד שני בהשוואה למצלמה מקוררת 100MP עם סנסור ענק של 40 מ"מ ו־פיקסל בגודל 3.75um שעולה כ15000 דולר. זה צעצוע. תלוי מהו המשחק שלך 🙂

ברצינות, ברור שלמערכת שיש ל־ @Segev מצלמה פלנטרית ב־700 - 1000 ₪ היא הרבה יותר הגיוניות ממצלמה ב־150₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגב, אני הולך עם ארתיום בקטע הזה. 

אם היית מגיעה עם צ׳ק פתוח לתחביב הזה, זה דבר אחד. אבל אם את מבקשת מצלמה עד 500 ש״ח כנראה שאת כמו 80% מאיתנו ויש לך מגבלת תקציב וממנה את צריכה להוציא את המקסימום. מגבלת תקציב גם אומרת שטעויות בבחירה יכאיבו לך יותר. 

בהינתן שזה טלסקופ ראשון, אני רק יכול להמליץ להמשיך להשתמש בו, להכיר את השמיים לעומק ואז להתרחב לתחום הצילום.

איפשהו בחורף הממשמש ובא עונת הפלנטות תסתיים ואז מה? תרצי לעשות eaa ולתפוס גלקסיות. אז אולי מצלמה שתתאים לשניהם? לא מדובר על פערי מחירים בלתי מושגים. 

יש ציוד שיש עליו קונצנזוס שאת יכולה לקנות בעיניים עצומות (עיניות מסויימות, כוונות, ציוד היקפי). על מצלמות אין קונצנזוס כי הן יקרות ותלויות בהמון פרמטרים. לדעתי אל תקני ציוד שאין עליו קונצנזוס בלי שעברת לפחות כמה חודשים טובים עם הסקופ. בתחום הזה משלמים על טעויות בכסף. 

רוצה לומר שבסופו של דבר תשמרי את הכסף בכיס. תתחילי במתאם לסמארטפון ב 10$ ותנצלי את מה שכבר יש לך בכיס. עדיין רוצה יותר? נראה שהחברים פה מוציאים תוצאות מעולות מסביבוני 105 שעולה 40$. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שגב , קודם כל מברוק על טלסקופ , מכשיר מעולה. יש לי בדיוק את הדגם הזה ואני מאוד מרוצה ממנו. משתמש בו כבר כמה חודשים והוא מצויין לכוכבי לכת וירח . לי אישית  לקח קצת זמן להשתלט על עינייני הכיון ועקיבה שלו כי רוב הזמן הייתי רק עם טלסקופים ידניים . מה שחשוב מאוד בצילום זה באמת לוודא שאת שולטת טוב בסקופ ,: פוקוס , עקיבה טובה. 

לגבי מצלמה אני בדיוק גם נכנסתי לתחום הזה ממש בימים אחרונים אחרי שנים של תצפיות ויזאוליות בלבד. זה תחום מאוד שונה מתצפית ויזאלית ויתכן ללא ניסיון מספיק טוב בתצפית יכול להיות "קילר הובי" . אני לומד את רזי הצילום ממש בהתחלה ובגלל שלא בטוח עד כמה ארצה להשקיע בו , רכשתי מצלמה פשוטה מאוד ב35 $ . הספקתי לבצע  שני סשיינים של צילום על שבתאי וצדק ודי הופתעתי מתוצאות בעצמי. שם פה  שבתאי לדוגמה . תיקחי בחשבון שאני גם לא בדיוק יודע לעשות כל הכישופים בעיבוד תמונות וזה משהו שעשיתי אחרי שראיתי כמה מדריכים ביוטיוב.

בלי קשר למה שתחליטי אם את צריכה ייעוץ לגבי הסקופ, מוזמנת לפנות בכיף. 

21_06_49_pipp_lapl5_ap3_Drizzle15_2.jpg.0c3ea532efcc932877233098d00aa73d.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 שעות Guydive אמר:

שגב, אני הולך עם ארתיום בקטע הזה. 

אם היית מגיעה עם צ׳ק פתוח לתחביב הזה, זה דבר אחד. אבל אם את מבקשת מצלמה עד 500 ש״ח כנראה שאת כמו 80% מאיתנו ויש לך מגבלת תקציב וממנה את צריכה להוציא את המקסימום. מגבלת תקציב גם אומרת שטעויות בבחירה יכאיבו לך יותר. 

בהינתן שזה טלסקופ ראשון, אני רק יכול להמליץ להמשיך להשתמש בו, להכיר את השמיים לעומק ואז להתרחב לתחום הצילום.

איפשהו בחורף הממשמש ובא עונת הפלנטות תסתיים ואז מה? תרצי לעשות eaa ולתפוס גלקסיות. אז אולי מצלמה שתתאים לשניהם? לא מדובר על פערי מחירים בלתי מושגים. 

יש ציוד שיש עליו קונצנזוס שאת יכולה לקנות בעיניים עצומות (עיניות מסויימות, כוונות, ציוד היקפי). על מצלמות אין קונצנזוס כי הן יקרות ותלויות בהמון פרמטרים. לדעתי אל תקני ציוד שאין עליו קונצנזוס בלי שעברת לפחות כמה חודשים טובים עם הסקופ. בתחום הזה משלמים על טעויות בכסף. 

רוצה לומר שבסופו של דבר תשמרי את הכסף בכיס. תתחילי במתאם לסמארטפון ב 10$ ותנצלי את מה שכבר יש לך בכיס. עדיין רוצה יותר? נראה שהחברים פה מוציאים תוצאות מעולות מסביבוני 105 שעולה 40$. 

@Guydive גיא, תודה רבה על התשובה וההצעות. 🙏🏻😃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 7 שעות Misha Kon אמר:

היי שגב , קודם כל מברוק על טלסקופ , מכשיר מעולה. יש לי בדיוק את הדגם הזה ואני מאוד מרוצה ממנו. משתמש בו כבר כמה חודשים והוא מצויין לכוכבי לכת וירח . לי אישית  לקח קצת זמן להשתלט על עינייני הכיון ועקיבה שלו כי רוב הזמן הייתי רק עם טלסקופים ידניים . מה שחשוב מאוד בצילום זה באמת לוודא שאת שולטת טוב בסקופ ,: פוקוס , עקיבה טובה. 

לגבי מצלמה אני בדיוק גם נכנסתי לתחום הזה ממש בימים אחרונים אחרי שנים של תצפיות ויזאוליות בלבד. זה תחום מאוד שונה מתצפית ויזאלית ויתכן ללא ניסיון מספיק טוב בתצפית יכול להיות "קילר הובי" . אני לומד את רזי הצילום ממש בהתחלה ובגלל שלא בטוח עד כמה ארצה להשקיע בו , רכשתי מצלמה פשוטה מאוד ב35 $ . הספקתי לבצע  שני סשיינים של צילום על שבתאי וצדק ודי הופתעתי מתוצאות בעצמי. שם פה  שבתאי לדוגמה . תיקחי בחשבון שאני גם לא בדיוק יודע לעשות כל הכישופים בעיבוד תמונות וזה משהו שעשיתי אחרי שראיתי כמה מדריכים ביוטיוב.

בלי קשר למה שתחליטי אם את צריכה ייעוץ לגבי הסקופ, מוזמנת לפנות בכיף. 

21_06_49_pipp_lapl5_ap3_Drizzle15_2.jpg.0c3ea532efcc932877233098d00aa73d.jpg

@Misha Kon

היי מישה,

איזה קטע, בדיוק ראיתי את הפוסט שלך בפייסבוק לפני שקראתי את התגובה שלך פה 😃

שלחתי לך הודעה במסנג’ר של הפייסבוק.

נראה לי שאלך על המצלמה הזו, כי היא גם לא יקרה יותר מדי ואני רואה שהצלחת לצלם תמונה ממש יפה איתה. 🤩 

תודה רבה!! 🙏🏻

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information