עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפגש EAA - יוני 26

תגובות מומלצות

שלום לכולם,

לכבוד עליית שביל החלב בשעות נורמליות, נצא לתצפית EAA במרכז הארץ. 

מה זה

למי שלא מכיר את המושג, EAA- Electronically Assisted Astronomy - זה בעצם תחום שיושב בין תצפית אסטרונומית לצילום אסטרונומי. אנו בעצם משתמשים בטלסקופ ממונע סטנדרטי, ובמקום לשים עינית בפוקוסר אנו שמים מצלמה, והתמונה תוקרן על מסך הלפטופ. זה מאפשר לצבור הרבה יותר אור ולהראות אובייקטים ופרטים שהעין האנושית לא מסוגלת לקלוט.

מי מוזמן

• כל מי שמעוניין להעביר ערב אסטרונומי ולצפות בזמן אמת באובייקטים בצורה שלא ניתן לצפות בהם בעין - גלקסיות, ערפליות וצבירי כוכבים, בין אם יש טלסקופ או אין. 
  • כל מי שמעוניין להתנסות ב EAA עם הטלסקופ שלו - רצוי שיהיה לו טלסקופ ממונע ומצלמה. אם אין מצלמה אולי ניתן יהיה להשאיל גם מאיתנו לזמן קצר.

מיקום וזמן

• המיקום כנראה יהיה באיזור פארק בריטניה או פארק קנדה. מיקום מדוייק ינתן בסמוך למועד המפגש בהתאם לתנאי מזג האוויר.
  • התחלה - מוצאי שבת ה 26 ליוני. נבקש מכולם להגיע לפני השקיעה ולשמור על החושך.
  • סיום - הירח אמור להתחיל לזרוח בסביבות 22:00, ככה שלמי שמעוניין לעשות גם תצפית ויזואלית יהיו שעה וחצי-שעתיים של חושך נטו. ל EAA הירח לא מפריע, ככה שאפשר לסיים מתי שמעוניינים, אך סביר להניח שנסיים בסביבות 23:00.

מידע כללי

• האירוע הוא מפגש חברים ספונטני, אנחנו לא גוף מסודר או מבוטח. כל אחד משתתף על דעת עצמו ואחראי לעצמו ולרכושו, ואין בינינו יחסי מארגן-משתתף
  • מי שמעוניין להצטרף, שירשום בהודעה למטה
  • נא לשמור על כללי תצפית סטנדרטיים - משמעת חושך, כיבוד האסטרונומים האחרים וכו'.
  • האירוע הוא בדגש על EAA וצפייה על מסך. תצפית ויזואלית אולי תתקיים בנוסף אך נא לא לבנות על זה.
  • אם יש שאלות מוזמנים לשאול פה או בפרטי

נשמח לראות את כולם!

image.png.93e9da33b7520399a86258dda4057ad4.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא - תודה רבה על היוזמה. אני מגיע אם בתי. אשמח מאוד! חבל שרוב הציוד שלי בצפון הארץ, אבל אבוא עם מה שיש. אנסה אולי לעשות EAA עם ה-dslr עם עדשה רחבה על חצובה קבועה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי יהיה נחמד לראות את כולם. נכון לעכשיו מזג האוויר משתף פעולה. 

פתחתי קבוצת וואטסאפ לתיאומים סופיים של מקום ושעה, מוזמנים לרשום פה טלפון או לשלוח בפרטי ואצרף אתכם פנימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה רוברט אמר:

כתבתי כמה מילים על התצפית ב-cloudynights :

https://www.cloudynights.com/topic/777749-first-experience-at-eaa-party-so-it-begins/

EAA זה כיף ופשוט, אני כבר התמכרתי.

אם זה עוזר ומישהו צריך שכנוע, מצרף קישור לגלרייה עם כמה מהתמונות שיצאו לי בחצי שנה בלבד של תצפיות.

Light Stack 4frames ASILive 20sec Bin1 23.2C gain270 2021 02 09 223200

Album: EAA 2021
17 images

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Yossi Zamir אמר:

EAA זה כיף ופשוט, אני כבר התמכרתי.

אם זה עוזר ומישהו צריך שכנוע, מצרף קישור לגלרייה עם כמה מהתמונות שיצאו לי בחצי שנה בלבד של תצפיות.

Light Stack 4frames ASILive 20sec Bin1 23.2C gain270 2021 02 09 223200

Album: EAA 2021
17 images

אתה צריך להצטרף לתצפית הבאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהשיא מבחינתי, הבנתי הפעם את ההבדל בין מה שאתה מצפה לראות לבין מה שאני רואה בפועל:

כיוון ל־Vega קפצתי ל־ring nebula - מסתכל, לא רואה שום דבר. קורא לאיגור... "נו הנה זה באמצע שדה הראיה!" מסתכל, לא רואה כלום.

שם הגדלה גבוהה יותר עדיין לא רואה כלום. קורא לאיגור - "נו זה ממש שם בשעה שתיים בעינית". מסתכל שוב. או שאני כבר מדמיין משהו או שאני מזהה משהו... לא יודע.

אפילו M13 לפעמים נראה כמו כתם דהוי אבל לפעמים גם הוא נעלם לרגע וחוזר. הסתכלתי ב־8  אינץ' - M13 נראה אותו הדבר -כתם. אבל לרגע אחד הופיעו קצת פרטים ונעלמו. באמת או שדמיינתי.

נראה לי כרגע אני פשוט ממש צריך ללמוד להסתכל.

אגב, לגבי EAA... זה כל־כך שונה. בצפיה ישירה יש לך טווח דינמי כל־כך גדול בתמונה הכל נראה שטוח באותה הבהירות.

נערך היום על-ידי Artyom

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 9 דקות Artyom אמר:

אני חושב שהשיא מבחינתי, הבנתי הפעם את ההבדל בין מה שאתה מצפה לראות לבין מה שאני רואה בפועל:

כיוון ל־Vega קפצתי ל־ring nebula - מסתכל, לא רואה שום דבר. קורא לאיגור... "נו הנה זה באמצע שדה הראיה!" מסתכל, לא רואה כלום.

שם הגדלה גבוהה יותר עדיין לא רואה כלום. קורא לאיגור - "נו זה ממש שם בשעה שתיים בעינית". מסתכל שוב. או שאני כבר מדמיין משהו או שאני מזהה משהו... לא יודע.

אפילו M13 לפעמים נראה כמו כתם דהוי אבל לפעמים גם הוא נעלם לרגע וחוזר. הסתכלתי ב־8  אינץ' - M13 נראה אותו הדבר -כתם. אבל לרגע אחד הופיעו קצת פרטים ונעלמו. באמת או שדמיינתי.

נראה לי כרגע אני פשוט ממש צריך ללמוד להסתכל.

אגב, לגבי EAA... זה כל־כך שונה. בצפיה ישירה יש לך טווח דינמי כל־כך גדול בתמונה הכל נראה שטוח באותה הבהירות.

אתה צריך להגיע למדבר. שם מוציאים את המיטב מהציוד. גם תהיה לך הזדמנות לצפות דרך טלסקופים אחרים - M13 לא נראה כמו כתם דהוי, בכלל והטבעת נראית כמעט ירוקה ומאוד מודגשת. דבר אחד בטוח, מיומנות של צפייה זה דבר שמגיע עם הזמן. ככל שתצפה יותר פעמים, המוח יתחיל להשלים פרטים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information