עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות טרם קניית טלסקופ ראשון

תגובות מומלצות

היי - ערב טוב, אני נמצא באותה ההתלבטות וגם החלטתי בסוף לקנות את ה150. השאלה היא מאיפה לקנות, אשמח להמלצות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 8 שעות Guydive אמר:

לפני שאתה מתחייב ללילה בשטח בחורף, מה שמחייב היערכות בפני עצמה בלי קשר לאסטרונומיה, תן לחבילה קודם כל להגיע. 

אחרי שהיא מגיעה, תעבור על המדריך הזה 

אני עדיין לא מתחייב ללילה בחורף בהתחשב שאני עובד במשמרות, כולל משמרות לילה 🙂 אבל כן, אני מבין מה זה להערך ללילה ועוד בחורף 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Archdruid אמר:

אני רכשתי באתר firstlightoptics.com

למה לא לקנות מקוסמוס? אחרי חישוב שעשיתי זה יוצא אותו דבר מבחינת מחיר, אחרי שאתה מוסיף משלוח מע״מ ודמי עבודה של DHL שתמיד מפתיעים בהגה לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Roy Kro אמר:

למה לא לקנות מקוסמוס? אחרי חישוב שעשיתי זה יוצא אותו דבר מבחינת מחיר, אחרי שאתה מוסיף משלוח מע״מ ודמי עבודה של DHL שתמיד מפתיעים בהגה לארץ.

מFLO זה יהיה כנראה יותר מהר מאשר מקוסמוס, וגם קצת פחות מבחינת מחיר. אפשר לקנות מהחנות הזו https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/Teleskope/Dobson/bis-150mm/SKYWATCHER-HERITAGE-150P-FLEXTUBE-TM-VIRTUOSO-GTI-TELESKOP::5274.html אם אתה רוצה לשלם פחות ולחכות יותר (אצלי לקח חודש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-30.11.2021 at 09:35 שחר רייש אמר:

מFLO זה יהיה כנראה יותר מהר מאשר מקוסמוס, וגם קצת פחות מבחינת מחיר. אפשר לקנות מהחנות הזו https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/Teleskope/Dobson/bis-150mm/SKYWATCHER-HERITAGE-150P-FLEXTUBE-TM-VIRTUOSO-GTI-TELESKOP::5274.html אם אתה רוצה לשלם פחות ולחכות יותר (אצלי לקח חודש).

הרבה יותר יקר ידידי... הטלסקופ עצמו עולה 315 פאונד.. והגיע תוך 3 ימים גם...

נערך היום על-ידי Archdruid
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Archdruid אמר:

הרבה יותר יקר ידידי... הטלסקופ עצמו עולה 315 פאונד.. והגיע תוך 3 ימים גם...

איפה הרבה יותר יקר? בחנות שכתבתי? תבדוק שוב. קודם כל, שם המחיר באירו (ולא בפאונד). דבר שני, יורד לך 20% מס בקופה. והמשמעותי ביותר - מחיר המשלוח הרבה יותר נמוך. כמה עלה לך סך הכל מflo (כולל משלוח, מסים ועמילות מכס)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-30.11.2021 at 08:28 Roy Kro אמר:

יצא לי זול יותר מקוסמוס בכמה מאות שקלים. בדקתי את המחיר אצלם. כמעט 400שח פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני, לא בטוח עד כמה הייתי רוצה שמוצר כזה ישלח בדוייטשה פוסט לדואר ישראל....

אני שלחתי דובוסוני 8 אינץ' דרכם, וזה עבר מעולה (קצת חיכה בדואר ישראל, אבל זה רגיל). דוייטשה פוסט שכתוב, זה dhl global, שזו חברת שילוח מהטובות בעולם, פשוט שירות של שילוח רגיל, ולא אקספרס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה שחר רייש אמר:

אני שלחתי דובוסוני 8 אינץ' דרכם, וזה עבר מעולה (קצת חיכה בדואר ישראל, אבל זה רגיל). דוייטשה פוסט שכתוב, זה dhl global, שזו חברת שילוח מהטובות בעולם, פשוט שירות של שילוח רגיל, ולא אקספרס.

Dhl global זה לא אותו הדבר - המוצר יוצא עם שליח של DHL מגיע לארץ ושם הוא נוחת אצל הדואר (ועקבותיו עובדות, לפחות לתקופת מה) להמשך טיפול.

DHL Express מטפלים במשלוח מדלת לדלת. השירות יקר יותר משמעותית ויש למוצרים סיכוי רב יותר לעבור במכס אבל יודעים בכל רגע נתון איפה המוצר ויודעים די מההתחלה מתי הוא יגיע: יום+-

הבעיה שלי היא לא עם DHL, היא עם הדואר מקלוקל שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Ilan Shapira אמר:

Dhl global זה לא אותו הדבר - המוצר יוצא עם שליח של DHL מגיע לארץ ושם הוא נוחת אצל הדואר (ועקבותיו עובדות, לפחות לתקופת מה) להמשך טיפול.

DHL Express מטפלים במשלוח מדלת לדלת. השירות יקר יותר משמעותית ויש למוצרים סיכוי רב יותר לעבור במכס אבל יודעים בכל רגע נתון איפה המוצר ויודעים די מההתחלה מתי הוא יגיע: יום+-

הבעיה שלי היא לא עם DHL, היא עם הדואר מקלוקל שלנו

מסכים איתך, פשוט הוא כתב שהוא היה חושש מדוייטשה פוסט שכתוב, אז אני אומר שזה dhl, ולכן אין מה לחשוש. מדואר ישראל - כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אז שאלת תם אם אותו מוצר זמין בקוסמוס אולי טיפה יותר יקר אבל בא עם אחראיות ולא צריך לחשוב על הובלה... זה לא שווה את זה?

יישומון AstroHopper ניווט אוטומטי בלי לשבור ראש

הטלסקופים שלי: Celestron AstroMaster 102AZ, SVBony sv501p 60mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 21 דקות Artyom אמר:

רגע אז שאלת תם אם אותו מוצר זמין בקוסמוס אולי טיפה יותר יקר אבל בא עם אחראיות ולא צריך לחשוב על הובלה... זה לא שווה את זה?

גם כשאתה קונה מחנות מסודרת מחו"ל יש אחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 months later...

אז שוב שלום לכולכם ושוב, תודה רבה על כל העזרה בנושא.

עברו כמה חודשים של התנסות בניוטוני 6" שלי ומספר נאה של תצפיות במספר אזורים. די מדהים לדעתי ולדעת החברים ששמחו להצטרף לתצפיות דרכו.

אשמח לקבל הסבר על עדשת בארלו לאחר שהומלץ לי מכמה אנשים להוסיף אותה ולרכוש בנוסף עדשות נוספות, אחת x5 ועוד אחת לשדה ראיה רחב יותר (מצטער שלא מכיר את המונח המקצועי - עדיין חדש). אם תוכלו להסביר ולפרט מה המשמעות של זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אורך המוקד של הטלסקופ שלך?
בכל מקרה, ברלו של 5X נראה לי ממש מוגזם. אני לא רואה שימוש ביותר מאשר ברלו 2X, אולי אולי 3X, אם יש לך אורך מוקד קצר. בכל מקרה, תמיד עדיף עינית איכותית עם אורך מוקד קצר מאשר ברלו.
אני כן משתמש בברלו 2X, על מנת להגיע להגדלה מקסימלית בטלסקופ שלי, פשוט עוד לא קניתי עינית כזו.

לגבי שדה ראיה רחב יותר, עדיף שתקנה עינית רחבת שדה. אם הפוקוסר שלך הוא של 1.25 אינטש, אני יכול להמליץ על עינית של ES עם אורך 24מ"מ ושדה של 68 מעלות. אפשר להשיג כאלו מסין במחירים של 130-150 דולרים. אם יש לך פוקוסר של 2 אינטש, אז כדאי ללכת על עינית עם שדה של 82 מעלות (אותו יצרן ואותו אורך מוקד). העיניות של 2 אינטש יקרות יותר.

הכי טוב - להתנסות בעיניות של חברים אחרים שמגיעים לתצפיות. ככה תוכל לראות איזו עינית מסתדרת לך הכי טוב. גם מבחינת הגדלה, משקל, נוחות וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניח שמדובר כרגע על תצפיות ויזואליות בלבד, אורך מוקד 750 מ"מ.

מחזק את מה שרשם ניר לשדה רחב - עינית 24 מ"מ 68° תיתן לך שדה מקסימלי ב-1.25", וסביבות 2.2° זה שדה יפה מאוד.

לגבי ברלו, אני אישית מעדיף עיניות נוספות, אבל ברלו x2 יכול להיות שימושי כדי אפקטיבית "להכפיל" את כמות ההגדלות שיש לך, אם אתה מעדיף להימנע מעיניות נוספות. איזה עיניות יש לך כרגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Archdruid אמר:

אז שוב שלום לכולכם ושוב, תודה רבה על כל העזרה בנושא.

עברו כמה חודשים של התנסות בניוטוני 6" שלי ומספר נאה של תצפיות במספר אזורים. די מדהים לדעתי ולדעת החברים ששמחו להצטרף לתצפיות דרכו.

אשמח לקבל הסבר על עדשת בארלו לאחר שהומלץ לי מכמה אנשים להוסיף אותה ולרכוש בנוסף עדשות נוספות, אחת x5 ועוד אחת לשדה ראיה רחב יותר (מצטער שלא מכיר את המונח המקצועי - עדיין חדש). אם תוכלו להסביר ולפרט מה המשמעות של זה...

מסכים עם כל מה שכתב ניר.

מעבר לזה תתחדש. מה קנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש שלי בבארלו הוא בעיקר בצילום פלנטרי על מנת להגיע להגדלה גבוהה יותר יחד עם מצלמה פלנטרית בעלת חיישן קטן יחסית. 

עם ניוטוני 6״ ההגדלה המקסימלית שלך היא בסדר גודל של פי 300, אבל זה רק על הנייר וצריך לקחת בחשבון גם הפרעות אטמוספרית וכמובן מרחק יציאה מהעינית; נראה לי שעינית מעבר ל-5 מ״מ או אולי אולי 4 מ״מ אין מה לדבר. במקרים כאלה, אתה יכול להשתמש בבארלו יחד עם עינית 10 מ״מ. בקיצור - מסכים עם ניר וגיא: לך על עיניות טובות.

נערך היום על-ידי jonzm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-27.2.2022 at 13:02 Yossi Zamir אמר:

מניח שמדובר כרגע על תצפיות ויזואליות בלבד, אורך מוקד 750 מ"מ.

מחזק את מה שרשם ניר לשדה רחב - עינית 24 מ"מ 68° תיתן לך שדה מקסימלי ב-1.25", וסביבות 2.2° זה שדה יפה מאוד.

לגבי ברלו, אני אישית מעדיף עיניות נוספות, אבל ברלו x2 יכול להיות שימושי כדי אפקטיבית "להכפיל" את כמות ההגדלות שיש לך, אם אתה מעדיף להימנע מעיניות נוספות. איזה עיניות יש לך כרגע?

אז ככה.. קודם כל רציתי בכלל לדעת מה זה בארלו... מה המשמעות של זה.. הבנתי שזו הגדלה מסויימת? לאיזו מטרה ולמה בעיקר זה מיועד? בלי קשר, הפוקוסר שלי אכן 1.25 עם העדשות המקוריות של 10 ושל 25. יש לי גם עדשה של 5 ועוד אחת שכרגע לא אצלי (חבר) לשדה רחב. 

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.. קודם כל רציתי בכלל לדעת מה זה בארלו... מה המשמעות של זה.. הבנתי שזו הגדלה מסויימת? לאיזו מטרה ולמה בעיקר זה מיועד? בלי קשר, הפוקוסר שלי אכן 1.25 עם העדשות המקוריות של 10 ושל 25. יש לי גם עדשה של 5 ועוד אחת שכרגע לא אצלי (חבר) לשדה רחב. 

תודה

בארלו בעצם מכפיל את אורך המוקד האפקטיבי של הטלסקופ, מה שמכפיל את ההגדלה. כלומר עינית של 10ממ עם בארלו X2, תתן לך הגדלה כמו עינית של 5ממ, אבל עם עיוותים נוספים.

לצפייה ויזואלית באופן כללי עדיף לא להשתמש בבארלו, אבל זה תלוי על איזה עיניות ואיזה בארלו מדובר.

אני למשל משתמש בבארלו הזה בעיקר כדי להגיע להגדלות גבוהות בצפייה פלנטרית וירח, בשילוב עם העינית הזו.

לצפייה בDSO, אני כמעט ולא משתמש בבארלו, וגם לא בזום, אלא בעיניות עם אורך מוקד קבוע, וספציפית כולן 82 מעלות AFOV כרגע.

נערך היום על-ידי שחר רייש
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

בהנחה שכל העדשות הן ~50 מעלות. יש לך:

25 -  הגדלה 30, שדה 1.7 מעלה

10 - הגדלה 75, שדה 0.7 מעלה

5 - הגדלה 150, שדה 0.3 מעלה

איזו עדשה נוספת יש לך לשדה רחב?

מה אתה מרגיש שחסר לך ומה התקציב?

אם אתה מרגיש שהאיכות של העיניות מספקת אותך או שאתה עם תקציב מצומצם, הייתי ממליץ רק להוסיף עינית 3mm Long Eye Relief כדי לקבל הגדלה 250 לירח ופלנטות כשהראות טובה. יש לך עקיבה ולכן אין צורך בשדה רחב במקרה זה. 

זו אפשרות טובה בכיוון:

קישור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...

Important Information