עבור לתוכן
  • צור חשבון

דובסוני 10 / 12 אינץ'

תגובות מומלצות

גשם ועננים, זמן מושלם לעשות גם דברים אחרים חוץ מתצפיות: למשל ללמוד תוכנות עריכה חדשות ולעשות בדיקות לקראת קניה עתידית 😉

חושב על דובסוני קלאסי גדול ואיכותי, לתצפיות ממקומות חשוכים בלבד, שיכנס ברכב פרטי ויהיה עם משקל קל ככל האפשר.

בניגוד לקניות הראשונות בתחום, אני כבר משתדל לבחון את הדברים לעומק ולקחת את הזמן. בחנתי ופסלתי את כל המתקפלים למיניהם משיקולי משקל / עלות / קלות שימוש ותחזוקה.

מי שהגיעו לקו הסיום: SW 10, VX10, VX12. טבלת השוואה של עיקרי הדברים:

Screenshot_20211121-201708_Excel.jpg.a3b78d6b0bf3404f7d9bf7b8df3a54bc.jpg

ה-12 כנראה הבחירה הכי איכותית אבל מרגיש לי קצת כבד משקלית וידרוש coma corrector שיהפוך אותו גם לכבד עוד יותר כלכלית.

אני נוטה לכיוון ה-VX10 ואשמח לחוות דעת והצעות.

שאלה ספציפית: האם נכון שאין צורך ב-coma corrector לסקופ ביחס מוקד כזה (4.8)?

מבחינת עיניות אני אתחיל עם מה שיש לי ומתאים מבחינת אישון ונתוני הטלסקופ: באדר 31/72°, פנטקס 20/70°, נגלר 7/82°. בטח בהמשך אוסיף גם נגלר 5 + 11, בתקווה שאמצא יד2 כמו זו שיש לי, אבל זה יקרה רק אחרי שאנסה ואבין מה מתאים.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתקלתי בכמה סיפורים בפורומים לא כל כך מעודדים על Orion Optics UK, אז הייתי קצת חוקר את הנושא לפני שהייתי קונה מהם.

קומה ב f/5 זה עניין סובייקטיבי. תהיה קומה והכובבים לא יהיו חדים בשדה החיצוני. האם זה אומר שצריך קורקטור - כל אחד מחליט בעצמו. אני לא קניתי אחד בינתיים.

F/6 8" SkyWatcher Collapsible Dob; 12" F/5 Meade Lightbridge Truss Dob; SkyWatcher StarTravel 120mm F/5

EPs: SkyRover ED 35mm; SkyRover UFF 30mm, SkyRover UWA 28mm, ES68 24mm; Meade UWA 20mm, ES82 18mm; ES82 11mm; SkyRover XWA 7mm, MaxvsiOn 82 6.7mm; 7.2 - 21.5mm Hyperflex Zoom; Celstron Excel LX 2x Barlow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתחיל בזה שאני לא מכיר את הטלסקופים האלה.

אבל באופן כללי מהטבלה קשה לתת עצה מכיוון שההבדל היחידי בין ה-SW10 ל-VX10 זה שהאחד "איכותי" יותר (אבל אתה לא מציין במה) ויקר יותר (אבל אתה לא מציין בכמה יקר יותר וכמה ההפרש הזה בכלל רלוונטי לגודל הארנק שלך).

כך שגם אם הייתי מומחה לטלסקופים, הייתי מתקשה לתת לך עצה כי אני לא יודע מה אתה מגדיר בתור "איכותי" ומה התקציעב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להעיד על ההבדלים באופטיקה בין סקייווצ'ר לאוריון, אבל אם כבר אתה שוקל את ה - VX12 אז אין סיבה שלא תשקול במקביל את הקאווטרו 10 של SW על אותה קטגוריה.

בכל מקרה אני נוטה להסכים לגבי הגדלים, יחסי המוקד והעלויות. אני מאוד נהנה מה - 10" F/4.7. חושב שהוא בגודל ומשקל מושלמים. אני לא משתמש בקורקטור ולא ממש שם לב לקומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

אני עם עיניות 82 מעלות וf5 12 אינץ sw , ולא רואה צורך בקומה קוקטור אבל מבחינת המשקל 12 אינץ הרבה יותר כבד  מ10 אינץ כך שאם משקל הוא פרמטר קריטי תילך על 10 אינץ. יש לך סט עיניות יפה מאוד , אולי בהמשך הייתי מוסיף עוד איזה עיניתצ בטווח 14 - 12 מ"מ

נערך היום על-ידי Misha Kon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוסי, הסתכלת גם על ה-StellaLyra 10? טיפה יקר יותר מה SW, אבל הוא מאד מזכיר לי במבנה שלו את הטלסקופ שלי, ה-Orion Skyquest, אומנם שלי רק 6 אינטש, אבל המבנה הכללי די מוצלח בעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

היה לי sw10 וכיום יש לי vx12 (על כן משווני)

עם 10" f5 רוב הזמן הייתי ללא קורקטור קומה. זה סביר לגמרי. אבל 12" מבחינתי די מחייב קורקטור (קומה גדלה בחזקה שלישית עם יחס מוקד וב f/4 יש קומה כמעט פי 2 גדולה מ f/5). 

איכות האופטית של skywatcher שלי הייתה "בינונית". איכות הציפויים "בינונית-טובה". תחת שמיים יציבים הייתי צופה בהגדלות 250-350.

סוגייה אחת של sw10: מראה משנית קטנה מדי - שהייתה "חותכת" את המפתח אפילו במרכז שדה הראייה - כלומר זה כאילו לצפות ב 9". החלפתי את המשנית לגדולה יותר. 

איכות האופטית של VX12 היא "טובה" וציפוי המראה "מצויין". תחת שמיים יציבים אני צופה בהגדלות 350-450.

אבל! האיכות ה VX התקבלה זה רק לאחר שהחלפתי לו מראה משנית, פוקוסר, וגם השחרתי 2-3 מ"מ חיצוניים של מראה הראשית (בגלל turned edge, תכלס הוא היה קיים גם ב sw10).

המראה המשנית המקורית של VX הייתה פשוט מזעזעת שלא איפשרה לצפות בהגדלות מעל 100 (אסטיגמטיזם), החלפתי אותה במשנית אמריקאית. היה גם צריך לפרק ולכוון מחדש mirror cell של מראה הראשית על מנת לוודא שמראה "מונחת" על 9 נקודות בצורה טובה (פעולה פשוטה יחסית).

גם פוקוסר שבא עם VX היה פגום לגמרי. ונאלצתי להחליף אותו. הבנתי שמאז הם עברו לפוקוסרים של skywatcher שכנראה פחות בעיתיים.

חשוב לציין ש uk orion סירבו לקחת אחריות ונאלצתי לפתוח case ב paypal שהחזירו לי את רוב העלויות (זו חברה שידועה בשרות לקוחות גרוע במיוחד - לקנות מהם *רק* עם paypal)

סוגייה קטנה נוספת ב vx זה קוטר קטן מדי של הטיובה שקצת חותך את המפתח (לא באופן משמעותי, וזה בכל זאת מאפשר חסכון במשקל)

ממה שהבנתי - החצובה הדובסונית של VX דווקא לא רעה - גם בהיבט חלקות התזוזה וגם קומפקטית. טלסקופים של אוריון גם קלים יותר כי עשויים מאלומיניום. 

נערך היום על-ידי Michael V
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

גם אני רכשתי מאוריון אופיטקס את ה-VX 12 לאחר בדיקה והתיעצות עם מיכאל. החוויה שלי ברכישה טובה יותר, ועדיין תשלום ב-Paypal זו תמיד עצה טובה.

למה 12 ולא 10 מכיוון 12 אוסף אור בכחמשים אחוז יותר מ-10 וזו בעצם הסיבה העיקרית לרכישת דובסוני. למה לא 14? כי יש צורך לשנע את הטלסקופ ולרכב שלי יש מגבלת אורך...

ה-VX 12 שלי נרכש עם מעמד דובסוני מאלומיניום ואכן הוא קל, קומפקטי ופועל ללא תלונות - תנועה חלקה, אבל זו רק השנה הראשונה.

הפקוסר שקיבלתי עם הטלסקופ הוא של Skywatcher  דגם low profile לא מלהיב אבל עושה את העבודה. אבל כמו שכולם יודעים בתחביב שלנו שידרוג זה שם המשחק.

מהאופטיקה אני בסך הכל מרוצה, אבל אני לא מיכאל...

אני משתמש עם עיניות של Pentax ואין ספק ש-coma corrector  נדרש לטלסקופ F4, רצוי להוסיף את זה למחיר ההשואה

לסיכום אני מרוצה מהבחירה.

אביתר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההתייחסויות וההצעות.

ה-Stellalyra10 וה-Quattro10 כבדים משמעותית מאלו שציינתי.

כשסיימתי לקרוא את התגובה של מיכאל המחשבה הייתה שאני לא מתקרב ל-OOUK. הכוונה היא ממש לא להחליף רכיבים מרכזיים כמו מראה משנית בטלסקופ חדש מהיצרן.

ההודעה של אביתר הרגיעה אותי. אני מניח שפעם המצב היה גרוע והם עושים מאמצים לשפר. בכל זאת המוניטין של חברה שרוצה להרוויח הוא דבר חשוב... אשמח אם יש עוד אנשים שקנו או שמעו על חוויות קניה של אחרים מ-OOUK בתקופה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 3 שעות Michael V אמר:

סוגייה אחת של sw10: מראה משנית קטנה מדי - שהייתה "חותכת" את המפתח אפילו במרכז שדה הראייה - כלומר זה כאילו לצפות ב 9". החלפתי את המשנית לגדולה יותר. 

כנראה שזה השתנה מאז. בעבר ה - sw10 היה מגיע עם משנית של 52 או 57 מ"מ אני לא זוכר. מכל מקום שינו את זה, ה SW10 שלי הגיע עם מראה של 62 מ"מ

לפני 2 שעות eviatar אמר:

הפקוסר שקיבלתי עם הטלסקופ הוא של Skywatcher  דגם low profile לא מלהיב אבל עושה את העבודה. אבל כמו שכולם יודעים בתחביב שלנו שידרוג זה שם המשחק.

מסכים, ממה שראינו אצלך בתצפית הקודמת הפוקוסר Low profile באמת לא היה להיט 

לפני 49 דקות Yossi Zamir אמר:

ה-Stellalyra10 וה-Quattro10 כבדים משמעותית מאלו שציינתי.

טעות שלי, התכוונתי לקוואטרו 12 מול VX12 אבל כן, מדובר בהבדל משמעותי של 14קילו מול 25.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 10 שעות Michael V אמר:

עם 10" f5 רוב הזמן הייתי ללא קורקטור קומה. זה סביר לגמרי. אבל 12" מבחינתי די מחייב קורקטור (קומה גדלה בחזקה שלישית עם יחס מוקד וב f/4 יש קומה כמעט פי 2 גדולה מ f/5). 

לפני 8 שעות eviatar אמר:

אני משתמש עם עיניות של Pentax ואין ספק ש-coma corrector  נדרש לטלסקופ F4, רצוי להוסיף את זה למחיר ההשואה

באיזה coma corrector אתם משתמשים עם ה-VX12?

אני רוצה לדעת אם צריך לקחת בחשבון 510$ ל-TV paracorr או שאפשר לקבל תוצאה טובה גם עם משהו פחות יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב paracorr type 1...

שים לב שהרבה קורקטורים מיועדים בעיקר לצילום, ויהיו שימושיים בהגדלות נמוכות אבל בהגדלות גבוהות יהיה צורך להסיר אותם. זה המקרה גם עם type 1 שלי - הוא פוגע בתמונה בהגדלות גבוהות. ה type 2 ניתן להשאיר בפוקוסר גם להגדלות גבוהות, עשיתי בדיקה. אבל כפי שהבנת הוא יקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 months later...
לפני 14 שעות Yossi Zamir אמר:

בסופו של דבר המחיר של ה-Skywatcher ניצח. 800 יורו כולל משלוח, לפני מיסים (ולפני קפיצת המחיר של עשרות אחוזים)

לאנשים בלי עיניות הייתי מציע עינית נחמדה כשדרוג ראשון. לך אני מציע פוקוסר 2 מהירויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 36 דקות Guydive אמר:

לאנשים בלי עיניות הייתי מציע עינית נחמדה כשדרוג ראשון. לך אני מציע פוקוסר 2 מהירויות

אני אחכה לתצפית ראשונה ואז אחליט מה צריך.

יכול להיות שארצה להחליף עיניות... עם הנגלרים והדלוס אין חשש. צריך לראות איך ה-Aspheric 31 וה-XW20 מתפקדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 month later...
לפני ב-11.2.2022 at 08:00 Guydive אמר:

טוב, ברור לי שאשדרג פוקוסר מתישהו, אז עדיף כמה שיותר מוקדם. אני רוצה החלפה פשוטה בלי קידוחים וסיבוכים. בגדול ראיתי 3 אפשרויות:

- סקייווצ'ר רגיל

- סקיווצ'ר פרופיל נמוך

- ערכת שדרוג Lacerta (יותר זול, אבל לא במלאי בשום מקום)

על מה אתם ממליצים? יש עוד אפשרויות?

יש חסרונות לפרופיל הנמוך? הבנתי שהוא יכול לעזור עם בינו, אבל אם הוא לא מספיק קשיח בגלל שהוא קצר זה כנראה לא רעיון טוב.

יש לי מאריכים של 35 מ"מ ו-89 מ"מ למקרה הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 2 שעות Yossi Zamir אמר:

טוב, ברור לי שאשדרג פוקוסר מתישהו, אז עדיף כמה שיותר מוקדם. אני רוצה החלפה פשוטה בלי קידוחים וסיבוכים. בגדול ראיתי 3 אפשרויות:

- סקייווצ'ר רגיל

- סקיווצ'ר פרופיל נמוך

- ערכת שדרוג Lacerta (יותר זול, אבל לא במלאי בשום מקום)

על מה אתם ממליצים? יש עוד אפשרויות?

יש חסרונות לפרופיל הנמוך? הבנתי שהוא יכול לעזור עם בינו, אבל אם הוא לא מספיק קשיח בגלל שהוא קצר זה כנראה לא רעיון טוב.

יש לי מאריכים של 35 מ"מ ו-89 מ"מ למקרה הצורך.

אל תתקרב לפרופיל נמוך. מצד אחד כמו שרשמת הוא לא מחזיק טוב משקלים, מצד שני הוא לא מקצר לך את השרשת האופטית בצורה שתאפשר לך להשתמש בבינו שלך בלי בארלו.

כשרציתי לשדרג פוקוסר שקלתי את הלצרטה, נראה שהוא עושה אות העבודה יופי, אבל עם משלוח ומע"מ היה הבדל של איזה 300 ש"ח אז העדפתי כבר ללכת על על החבילה המלאה. מאוד מרוצה מהרגיל. 

אגב נקודה מעניינת - לפני שהלכתי על הרגיל הזמנתי מונלייט בהרבה מאוד כסף - כמעט 1,800 ש"ח עם משלוח ומסים. הגיעה המשלוח לארץ, הוצאתי מהקרטון מפלצת פלדה מוצקה כבדה וסקסית, היה נראה מאוד מבטיח. בפועל - החזיק משקלים אפילו פחות טוב מהפוקוסר הפשוט של סקאייווצ'ר. שלחתי אותו חזרה עם הפסד כספי של כמעט 500 ש"ח על ההרפתקאה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Yossi Zamirעשיתי שלושה ״שדרוגים״ לפוקוסר עד כה. אחד ע״י חלקים מקוריים של היצרן. עבד מעולה. יש 10:1 נוסף לפוקוסר. השניים האחרים פשוט הדפסות תלת מימד של גלגל ענק על אחד הכפתורים knobs של הפוקוסר. אני ממש מרוצה מהשדרוגים הזולים. ואני ממש מרוצה מההדפסות התלת מימד הללו שבאמת מאפשרים פוקוס עדין ומהיר. ממליץ לנסות לפני החלפה. לא מאפשר משקל יותר גדול אבל עדיין מאוד אפקטיבי לדיוק ומהירות. ראה שתי ההדפסות 

A72D3742-A915-4A20-B59E-C17BB3D98B74.jpeg

A8CD8924-F7E8-4063-BDDA-5ECEFE8E3E9A.jpeg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Guydive אמר:

אל תתקרב לפרופיל נמוך. מצד אחד כמו שרשמת הוא לא מחזיק טוב משקלים, מצד שני הוא לא מקצר לך את השרשת האופטית בצורה שתאפשר לך להשתמש בבינו שלך בלי בארלו.

כשרציתי לשדרג פוקוסר שקלתי את הלצרטה, נראה שהוא עושה אות העבודה יופי, אבל עם משלוח ומע"מ היה הבדל של איזה 300 ש"ח אז העדפתי כבר ללכת על על החבילה המלאה. מאוד מרוצה מהרגיל. 

תודה. אחכה ל-1.4 לראות אם הלצרטה באמת חוזר למלאי או שזו מתיחה. אם לא יחזור, אזמין את הסקייווצ'ר הרגיל.

לפני 2 דקות givoly אמר:

@Yossi Zamirעשיתי שלושה ״שדרוגים״ לפוקוסר עד כה. אחד ע״י חלקים מקוריים של היצרן. עבד מעולה. יש 10:1 נוסף לפוקוסר. השניים האחרים פשוט הדפסות תלת מימד של גלגל ענק על אחד הכפתורים knobs של הפוקוסר. אני ממש מרוצה מהשדרוגים הזולים. ואני ממש מרוצה מההדפסות התלת מימד הללו שבאמת מאפשרים פוקוס עדין ומהיר. ממליץ לנסות לפני החלפה. לא מאפשר משקל יותר גדול אבל עדיין מאוד אפקטיבי לדיוק ומהירות. ראה שתי ההדפסות 

A72D3742-A915-4A20-B59E-C17BB3D98B74.jpeg

A8CD8924-F7E8-4063-BDDA-5ECEFE8E3E9A.jpeg

תודה, אשקול את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שתי תצפיות מהמרפסת בבית עם שקיפות טובה ויציבות קצת פחות, נראה לי שהקולימציה טובה ובדקתי את הטלסקופ ואת סט העיניות.

IMG-20220318-WA0035.jpg.fb0283107c10e4cc00693864e9055ec2.jpg

קודם כל, איסוף האור הגדול משמעותית מהטלסקופים האחרים שלי עושה הבדל כבר בתצפית ביתית מאזור של בורטל 6. צפיתי בערפילית אוריון ובערפילית אסקימו, עם ובלי פילטר UHC, ובגלקסיות M81+M82. הופתעתי לראות רמזים למשהו מעבר לליבה בשתי הגלקסיות (התמונה עם פלאפון מוצמד לעינית ממחישה די טוב את מה שראיתי בעינית) ואת הערפיליות בצורה ברורה גם בהגדלות גבוהות.

20220322_215100.jpg.8433ac1ad4c8356106cbf396967798f8.jpg

לקחתי כמה צבירים גדולים יחסית (הרוזטה והכוורת) בתור מקרי בוחן לעיניות. נכון שהכי חשוב מה שרואים במרכז, אבל כשאני מסתכל על אובייקטים גדולים שתופסים את רוב השדה, כל השדה חשוב מבחינתי.

עיניות טלוויו באורכי מוקד 5, 7 ו-12 מ"מ עם שדה ישר ויפה של 0.3, 0.5 ו-0.7 מעלה בהתאמה, עם הגדלות 240, 170, 100. ה-3.5 מ"מ עם הגדלה 340 שמורה למקרים של יציבות פנטסטית ולא היה טעם לבדוק אותה.

הפנטקס XW20 (1.2 מעלה, הגדלה 60) עם עקמומיות שדה מורגשת מאוד ומעצבנת - הצלחתי לפקס טוב כוכבים או במרכז או בקצוות, אבל לא בשניהם בו זמנית. אם קיימת קומה - היא בקושי מורגשת ולא מפריעה לי. הזמנתי באדר Morpheus 17.5 במחיר טוב, בתקווה שתגיע למלאי יותר מהר מהבינו שלהם שאני מחכה לו כבר שנה ושלושה חודשים.

הבאדר Aspheric 31 (1.8 מעלה, הגדלה 40) אפילו יותר בעייתית, בה אי אפשר לפקס כוכבים מחוץ למרכז, אני אפילו לא בטוח איזה עיוות אופטי מעורב פה, קומה או משהו אחר, אבל זה די בלתי נסבל. קראתי קצת ביקורות ובאמת יש טענה שהיא פחות מתאימה לטלסקופים מהירים מ-f/8. הזמנתי את ה-APM UFF 30, שוב לא במלאי בשום מקום אבל בתקווה תגיע בקרוב.

החדשות הטובות בהקשר הזה שאני די בטוח שלא אצטרך מתקן קומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1 שעה Yossi Zamir אמר:

אחרי שתי תצפיות מהמרפסת בבית עם שקיפות טובה ויציבות קצת פחות, נראה לי שהקולימציה טובה ובדקתי את הטלסקופ ואת סט העיניות.

IMG-20220318-WA0035.jpg.fb0283107c10e4cc00693864e9055ec2.jpg

קודם כל, איסוף האור הגדול משמעותית מהטלסקופים האחרים שלי עושה הבדל כבר בתצפית ביתית מאזור של בורטל 6. צפיתי בערפילית אוריון ובערפילית אסקימו, עם ובלי פילטר UHC, ובגלקסיות M81+M82. הופתעתי לראות רמזים למשהו מעבר לליבה בשתי הגלקסיות (התמונה עם פלאפון מוצמד לעינית ממחישה די טוב את מה שראיתי בעינית) ואת הערפיליות בצורה ברורה גם בהגדלות גבוהות.

20220322_215100.jpg.8433ac1ad4c8356106cbf396967798f8.jpg

לקחתי כמה צבירים גדולים יחסית (הרוזטה והכוורת) בתור מקרי בוחן לעיניות. נכון שהכי חשוב מה שרואים במרכז, אבל כשאני מסתכל על אובייקטים גדולים שתופסים את רוב השדה, כל השדה חשוב מבחינתי.

עיניות טלוויו באורכי מוקד 5, 7 ו-12 מ"מ עם שדה ישר ויפה של 0.3, 0.5 ו-0.7 מעלה בהתאמה, עם הגדלות 240, 170, 100. ה-3.5 מ"מ עם הגדלה 340 שמורה למקרים של יציבות פנטסטית ולא היה טעם לבדוק אותה.

הפנטקס XW20 (1.2 מעלה, הגדלה 60) עם עקמומיות שדה מורגשת מאוד ומעצבנת - הצלחתי לפקס טוב כוכבים או במרכז או בקצוות, אבל לא בשניהם בו זמנית. אם קיימת קומה - היא בקושי מורגשת ולא מפריעה לי. הזמנתי באדר Morpheus 17.5 במחיר טוב, בתקווה שתגיע למלאי יותר מהר מהבינו שלהם שאני מחכה לו כבר שנה ושלושה חודשים.

הבאדר Aspheric 31 (1.8 מעלה, הגדלה 40) אפילו יותר בעייתית, בה אי אפשר לפקס כוכבים מחוץ למרכז, אני אפילו לא בטוח איזה עיוות אופטי מעורב פה, קומה או משהו אחר, אבל זה די בלתי נסבל. קראתי קצת ביקורות ובאמת יש טענה שהיא פחות מתאימה לטלסקופים מהירים מ-f/8. הזמנתי את ה-APM UFF 31, שוב לא במלאי בשום מקום אבל בתקווה תגיע בקרוב.

החדשות הטובות בהקשר הזה שאני די בטוח שלא אצטרך מתקן קומה.

נשמע טוב. תהנה ממנו המון!

M81+82 בתמונה אצלך נראות בערך כמו שאני רואה אותן עם 8" מבורטל 5.

כנראה שאם היית מנסה לצפות בערפיליות עם פילטר Oiii היית מצליח לראות אפילו יותר טוב.

באיזה פיינדר אתה משתמש? אני רואה שהורדת את המקורי, ולא רואה אחר במקומו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 17 דקות שחר רייש אמר:

נשמע טוב. תהנה ממנו המון!

M81+82 בתמונה אצלך נראות בערך כמו שאני רואה אותן עם 8" מבורטל 5.

כנראה שאם היית מנסה לצפות בערפיליות עם פילטר Oiii היית מצליח לראות אפילו יותר טוב.

באיזה פיינדר אתה משתמש? אני רואה שהורדת את המקורי, ולא רואה אחר במקומו.

תודה!

כן, פילטר Optolong OIII בדרך אליי ואנסה אותו בהמשך.

התמונה היא ממש אחרי ההרכבה ולפני ששמתי פיינדר, כרגע השתמשתי בפיינדר זהה למה שמגיע עם הטלסקופ, 9x50 רגיל שכבר היה לי מהמקסוטוב. בתצפיות בהמשך אשתמש בפיינדר 9x50 עם 90 מעלות ובפיינדר נקודה אדומה. זה שילוב הרבה יותר נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 19 שעות Yossi Zamir אמר:

תודה!

כן, פילטר Optolong OIII בדרך אליי ואנסה אותו בהמשך.

התמונה היא ממש אחרי ההרכבה ולפני ששמתי פיינדר, כרגע השתמשתי בפיינדר זהה למה שמגיע עם הטלסקופ, 9x50 רגיל שכבר היה לי מהמקסוטוב. בתצפיות בהמשך אשתמש בפיינדר 9x50 עם 90 מעלות ובפיינדר נקודה אדומה. זה שילוב הרבה יותר נוח.

ממליץ מאוד לעבור מנקודה אדומה לטלרד. זה עולם אחר של ניווט ורוב הזמן בכלל לא תצטרך פיינדר אופטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרף לשיחה

אתה יכול לכתוב עכשיו ולהרשם אחר כך אם יש לכם חשבון הכנס עכשיו בשביל לכתוב מהחשבון שלך

אורח
הוסף תגובה

×   הודבק כטקסט מיוחד.   הדבק כטקסט רגיל

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   התוכן הקודם שלך שוחזר .   נקה

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• פעילות אחרונה

1. 1

טלסקופ - רכישה

2. 1

טלסקופ - רכישה

3. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

4. 4

פלטפורמה משוונית - סיום פרוייקט, וחלוקת התוכניות לכולם

• נושאים

• צור חדש...

Important Information